Védéčkoviny 38/2014: Slavili jsme s piráty

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Minulý týden byl na VD velmi pestrý. Otevřeli jsme přihlášky k testování, uvedli VD novinku v podobě putovních recenzí a na závěr jste si tu mohli trošku zařádit s piráty, s nimiž jsme slavili jejich speciální den.

Slavím, slavíš, slavíme

Na sklonku prázdnin jsme slibovali podzimní oslavy 10. výročí založení VD. A aby to nebyla nuda, zařazujeme postupně různé novinky, mezi které patří i oslavy vybraných významných dnů. První z nich shrnula Iveta do úterního článku Jak jsem oslavili Čokoládový den na VD. Doporučuju vzít si ke čtení k ruce aspoň kousek toho malého hnědého zázraku, ať máte dokonalý zážitek.
V pátek se pro změnu slavil Den, kdy mluvíme jako piráti. Zveřejnili jsme rovnou 7 článků v pirátském duchu, všechny najdete ZDE. Připravena byla i sponzorovaná diskuze a rychlá fotosoutěž. Vyhrát jste mohli také v aukcích. Podrobnější shrnutí pirátského dne na VD najdete v dnešním článku s vyhodnocením pirátských soutěží.

V souvislosti s VD výročím jsem minulý týden také založila diskuzi, ve které čekám na všechny vaše VD vzpomínky. Napište mi i vy, co vám z předchozích let na VD utkvělo v paměti, mohou to být konkrétní články i diskuze, dotazy v poradnách, ale i uživatelé a různé události.

A když jsem zmínila ty zařazované novinky, nesmím z minulého týdne opomenout zprovoznění putovních recenzí. Volba pro první pokus padla na knihu Hedvika a Andělín z edice Čtení pro prvňáčky. Historicky první putovní recenzentkou bude Lussy. Protože recenze mají být putovní, předá po přečtení knížku dál – třeba právě vám 😉 Přihlášky jsou stále otevřené, stačí projevit zájem v diskuzi Hlaste se k putovní recenzi knihy Hedvika a Andělín. Koho Lussy vybere jako svého nástupce, bude už na ní.

Od přihlášek k putovním recenzím je jen krůček k dalším přihláškám – od minulého pondělka až do středy 24.9. se můžete hlásit k testování sušenek z Biopekárny Zemanka.

Škola a školka

Školní rok už je v plném proudu a tak máme také pořád co řešit. Hned na začátku týdne jsem se ptala, jak je to u vás ve škole s mobilními telefony.

Kyller zase zajímalo, jak probíhá domácí příprava u prvňáčků, zda s nimi procvičujete něco navíc nebo se soustředíte jen na domácí úkoly.

V souvislosti se školou pojala jedna z našich návštěvnic podezření, že kamarád jejího syna špatně vidí. Neví si teď rady, jak na situaci reagovat. Jak byste se zachovali vy?

Nový školní rok s sebou přináší změny i ve školkách. Tak se stalo, že se synek od mess ocitl v jiné třídě než jeho kamarádi a ti se mu teď posmívají. Máte radu, jak mu pomoci?

Radostnou školkovou novinku měla pro nás bamiska, kdo držel palce v soutěži, má bod 😉

Protože září bývá také časem, kdy si děti s rodiči volí své mimoškolní aktivity, připravila Iveta užitečný článek Kroužky pro děti vybírejte s rozumem.

Vytvořte si s námi

Nuninka má skvělý návod, jak si s dětmi vytvořit lis na květiny. Určitě se teď na podzim bude hodit nejen na květy, ale i na tu spoustu nádherně zbarvených listů, kterých bude brzy všude spousta.

S bamiskou jste si mohli vytvořit krásnou pirátskou hru nebo vylepšit stavebnicové kostky.

Vaše příběhy

Ve vzpomínkové diskuzi se několikrát ozvalo postesknutí, že vám tu chybí osobní články, kterých tu dřív bývala spousta.  Shodou okolností jsme na konci minulého týdne dva nové zveřejnili.

Tvorenicko nám vylíčila, jak se stala instruktorkou.

Teru se ozvala po dlouhé době se svými těhuzážitky v článku Jdeme do finále – 38. týden v běhu.

Komu s čím poradit

Kromě už zmiňovaných dotazů najdete v diskutárně z právě uplynulého týdne i další.

ENOFFEFFA chce pro tříleté dítě vybrat výukovou hračku v podobě dětského tabletu. Máte někdo zkušenosti s podobným výrobkem?

jana231 plánuje pořídit dětem brusle.

Marie666 řeší problém s první láskou a nesmělostí. Máte nějakou osvědčenou radu?

Piškotku zřejmě trápí syndrom bílého pláště.

Pomůžete?

Tradiční dotaz na závěr – kdo by byl ochoten vzít si na starost příští (nebo i přespříští či nějaké další) Védéčkoviny?

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Petro, díky za přehled. Tentokrát mi toho uteklo opravdu hooodně. Ale já teď mám trochu problém všechno stíhat. 🙂

  • Peťka

    Tééda, to mi zase uteklo diskuzí a článků. Díky alespoň za přehled.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist