Jak jsme oslavili Pirátský den na VD?

Rubrika: Co, kde a jak na VD

V sobotu 19. září jsme oslavili na VD Den, kdy mluvíme jako piráti. Jaké byly oslavy?

V první řadě jsme vás seznámili s historií Dne, kdy mluvíme jako piráti, která sice není nijak dlouhá, o to ale možná zajímavější. Nevynechali jsme ani pár příkladů pirátské mluvy, která se u vás vcelku setkala s pozitivním ohlasem. Tak například Marináda se považovala v tento den za mořské žrádlo. Velkého úspěchu se dočkali pirátské avatary a to nejen u jednotlivých přezdívek návštěvníků VD, ale pirátský ohoz dostaly i dětičky, které reprezentují magazín VašeDěti.cz.

pirate-iconpirate-icon

Naopak jsem zjistila, že vlastně nikdo z vás by neměl chuť prožít den mezi piráty.

Důvodem je asi to, že si piráta představuju jako přiožralého námořníka v potrhaném špinavém oblečení s páskou přes oko a hákem místo ruky…

Marinada

Inspiraci na vytvoření pirátských dobrot přinesla Petra a odkázala na stránku, kde najdete velké množství všemožných pirátských chuťovek.

Když už jsme u jídla, Nuninka si pro vás připravila pirátské svačinky, z nichž největšího úspěchu se u vás dočkal naprosto perfektní a přesto jednoduchý, Muž přes palubu. Takže dobrou chuť!

 pirati_perex_svacinypirati7

Pirátské tlachání

Pirátským sponzorem diskuze se stalo nakladatelství Mladá fronta, které pro vás připravilo i ceny v podobě nádherně zpracovaných knížek pro děti s názvem Poklady světa.

Poklady_sveta_titulka

V ní najdete s dětmi množství informací nejen o pirátských pokladech, ale třeba i pokladech templářských rytířů, zprávy o vracích obchodních lodí – vše spolu s mapami a vysouvacími boxy čeká na vaše děti v této interaktivní knize. Dozvíte se také, kde se poklady údajně ukrývají, jak je hledat a jaké legendy se k nim váží.

Pvosa nás pozvala na pirátskou akci, která se koná letos 26. 10. 2014 na zámku Karlova koruna s podtitulem Piráti na vlnách Cidliny. A tady je malá ochutnávka z předchozích ročníků

Mořských krys jsme na Pirátský den na VD přivítali celou řadu. Objevila se tu například pirátka Mary Ellen Yeager nebo Marcia Blum. Mořské krysy zavzpomínali na slavné filmy či knížky. Vedou samozřejmě Piráti z Karibiku, ale třeba i Ostrov pokladů, či Pipi dlouhá punčocha.

Pirátská fotosoutěž

Otevřena všem pirátským krysám byla i možnost soutěže v podobě fotosoutěže na téma pirátů. A sešli se nám skutečně krásné kousky! Jako odměnu věnovala nakladatelství COOBOO skvělou knížku s příznačným názvem Pro piráty.

pro_piraty_titulkapro_piraty_ukazka1

Je to kniha plná her, vystřihovánek, samolepek, papírů s potiskem a srandovních ilustrací pro pravé a neohrožené piráty. Děti tu najdou návod, jak si nakreslit prostořekého papouška, budou si moci vyrobit vlastní šavli, nebo pirátský klobouk a hlavně si užijí spoustu legrace!

Pirátští vítězové

Tak jako mezi skutečnými piráty, i na Pirátský den na VD, se vítězem mohli stát jen vyvolení, resp. vylosovaní. Jaké mořské krysy tedy vyhrály pirátské souboje?

Ve sponzorované diskuzi uspěli Králíček4, veam a Marinada.

Ve fotosoutěži se mezi sebou utkalo několik báječných snímků, a los nakonec padl na foto z pasování školáků, které vložila alena5.

Zase příště?

Chtěli byste prožívat podobně laděné dny na VD i do budoucna? My pro vás už nyní jeden chystáme, jen si na něj ještě chvíli budete muset počkat. Zajímá nás ale, jak se vám tyto „oslavy na VD“ líbí? Povíte nám to v komentářích?

Pro dnešek už to ale stačí. Děkujeme všem pirátům, kteří se na VD podívali a oslavili s námi tento netradiční svátek.

Tak spravedlivej vítr všem! Jó-hó-hó!

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (10 vyjádření)

 • Pavluschka

  Gratuluji výhercům a píšu do seznamu tipů na dárky…

 • Marinada

  Knížka už nám dorazila – je opravdu nádherně zpracovaná a tematicky nám dokonce místy pasuje k úvodnímu učivu dějepisu 6.třídy 🙂
  Ještě jednou velký DÍK ♥

 • Králíček4

  To byl fofr,ještě jednou moc děkujeme,knížka je už doma,dnes ji pošta donesla.

 • Marinada

  Moc děkuji, koukám, že včera jsem měla šťastný den, výhra a ještě skvělé zprávy u doktora 🙂
  Pirátský den byl podle mě dokonale „zpracovaný“ => žádné nápady na vylepšení nemám, naopak jsem zírala, kam na ty nápady chodí tvůrci (tedy tvůrkyně) 🙂

 • alena5

  Jé děkuji a gratuluji ostatním 🙂 A laděné dny jsou zajímavým zpestřením

 • Jarmuschka

  Piráti asi letí….
  Na jednu akci objednáváme ohňovou show – letos prý bude v pirátském stylu…

 • Petra Vymětalová

  Já bych ještě přidala jednu otázku ohledně těch oslav významných dnů na VD – máte nějaký nápad, jakým dalším způsobem by se ještě daly tyto dny slavit…?

 • veam

  jůůůů díky moc za knížečku 🙂 vnouček bude mít radost 🙂 všem dalším mořským krysám blahopřeji 🙂 🙂

 • Králíček4

  Moc se mě tyto oslavy na VD líbí,jsou super a je to dobrá změna.Koukám,že jsem uspěla v diskuzi,moc děkuji 🙂

 • Anonymní

  Pirátský den určitě super, ale pro mě lepší čokoládový…. ale nejvíce ze všeho se mi líbili smajlíci a už zde zmiňovaný Muž přes palubu…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist