Védéčkoviny 15/2013: O školách a školkách

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Toužebně očekávané jaro je konečně tady a snad už se nenechá zimou zastrašit, takže se postupně můžeme přesunout i k dalším zajímavým tématům. Minulý týden na VD byl hodně bohatý na témata týkající se školek a škol, ale podíváme se i na další VD události.

O školách a školkách

Maminky školkových dětí požádala minulý týden lucisto o pomoc s vyplněním dotazníku o komunikaci v rámci mateřské školy. Na to konto mě napadlo založit další diskuzi – o tom, jak se vašim dětem líbí ve školce, jestli tam chodí s nadšením nebo spíš „z musu“.
Velmi zajímavou diskuzi vyvolala Peťka svým dotazem, zda jsou nonstop školky vraždou pro budoucí generace? Co si o tom myslíte vy? Využili byste školku i přes noc?

skola_bottomNové diskuze týkající se škol se sice na VD minulý týden neobjevily, ale ožily některé dříve založené, což jistě stojí za zmínku (však jsem si jednu taky oživila sama :-D) . Znovu můžete diskutovat o tom, jak funguje školský systém nebo o tom, jak moc je důležité známkování. Znovu se také objevilo téma Školní odklad. K tomuto tématu nejspíš míří i nová diskuze Být déle bezstarostným dítětem.

Rodičovsko-výchovné povídání

Minulý týden nechyběla na VD ani témata týkající se výchovy a rodičovství. Dokázali byste třemi slovy vyjádřit, jaký jste rodič? Nuninka se ptala, jak jsou na tom vaše děti s úklidem (nejen) svých pokojíčků. Lien zajímá, kdy a jak zvládají vaše děti utírání zadečku po „velké“.

A také jsme vás pozvali na Víkend mateřství a rodičovství, který se bude konat už tuto sobotu a neděli.

Čteme, čteme a čteme

test2Knížky jsou na VD stále v kurzu. Minulý týden jsme vám tři z nich nabídli opět k testování. Jména tří vybraných testujících se najdete pod článkem. A protože o knížkách tu píšeme docela často, zajímalo mě, co konkrétně o nich zajímá hlavně vás, proto jsem se ptala hned v pondělí Co chcete číst o knížkách? Budu ráda, když do ní kdykoli připíšete své otázky týkající se knih.

Samozřejmě nechyběly ani recenze, které připravujeme pravidelně. Bamiska vám představila knihu plnou návodů na kreslení, od Martiny Mičkové se tu objevil knižní tip pro milovníky Lega.

Spousta dalších článků a diskuzí…

…se mi sem už nevejde. Pohodlně je ale můžete dohledat v archivu článků nebo v hlasovací diskuzi. Na tu bych Vás ráda speciálně upozornila, protože se v ní tentokrát nerozhoduje jen o tom, jaké téma bylo minulý týden nejzajímavější. Ptám se i na budoucnost celého hlasování. Měli bychom v něm pokračovat? Jaký způsob by podle vás byl nejefektivnější?

Nováček týdne – valeria

valeria_avatarPo dlouhé době tu máme aktivního nováčka 🙂 Zatímco většina nově registrovaných zůstává u čtení, účastní se spíš soutěží apod.  nebo se delší dobu rozkoukává před napsáním prvního příspěvku, valeria sebrala odvahu a rovnou založila svoji první diskuzi a zapojuje se postupně i do dalších. Tímto bych ji tu ráda co nejvřeleji uvítala :-), i když zrovna v její první diskuzi o výukových hrách se nám zatím nepodařilo najít dobrou radu. Máte-li nějaký tip, určitě si ho nenechávejte pro sebe.

A ještě obligátní dotaz na závěr – kdo se ujme dalšího vydání Védéčkovin? Pokud máte obavy, jestli a jak byste to zvládli, tak ještě než napíšete „Já ne“, mrkněte do diskuze Proč (ne)zkusit Védéčkoviny.

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist