Zelená rodinka ze smetiště

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Přesně tak by se dala popsat sedmičlenná banda veselých postaviček, které se od lidí značně liší. Je s nimi však senzační legrace. Pojďte se seznámit s Pušíky…

Autorem zelené rodiny Pušíků je Erhard Dietl (*1953), německý spisovatel a výtvarník. První díl, v češtině Pušíci jsou tady, napsal v roce 1990 a od té doby byl titul přeložen do mnoha jazyků. Nyní se s ním mohou seznámit i čeští čtenáři.

Pušíci milují pálivé, shnilé a hořké. Pochutnají si na starých gumových pneumatikách či zrezivělých plechovkách. Rádi se přehrabují ve smetí a místo uší jim uprostřed hlavy vyrůstají tři špičaté růžky. Jako dopravní prostředek používají dráčka Ohnivouse a na oslavu jim puší maminka peče smradlavý dort.

pusici1

V prvním díle se seznámíte s celou rodinou a vyrazíte na výlet k moři. Dozvíte se, zda děda pušík umí plavat a co má nejraději puší miminko. Pět nenáročných kapitolekpro začínající čtenáře je doplněno o spoustu obrázků, jejichž autorem je také Erhard Dietl. Na závěr se seznámíte s Lunou Čtenářkou. Má pro vás přichystáno celkem 6 otázek. Pokud na ně správně odpovíte, čeká na vás tajenka.

Jako rodiče mě sice poněkud děsí dítěti předčítat zvyky těchto neobyčejných stvoření. Na straně druhé příběhy ze skládky u Zaprášené Lhoty se synovi líbily. Když jsem dočetla, prosil mne, abych četla znovu. Kvíz zvládnul, byl nadšený z obrázků. Pokud tedy Pušíci budou mít pozitivní vliv na vztah k literatuře, nebude první díl tím jediným v naší knihovničce.

pusici2

Úsměvné obrázky, velká písmena, obsahově nenáročné kapitolky, to vše jsou plusy tohoto titulu. Ztřeštěný motiv příběhu je ale z mého pohledu spíše slabinou. Umím si sice představit takto zaměřené tituly pro čtenáře pokročilejší, pro ně bych však volila jednotlivé díly poněkud delší.

Pokud máte rádi legraci a nebojíte se výstředního nápadu autora, zajděte do knihkupectví a ptejte se po Pušících, které vydává nakladatelství Grada.


pusici_nahledPušíci jsou tady

Vydalo nakladatelství Grada

Autor: Erhard Dietl
Počet stran: 60
Formát: 14×21 cm
ISBN: 978-80-247-4561-9
Vyšlo: 15.02.2013

Knihu Pušíci jsou tady jsi můžete objednat například zde.

Prolistujte si ukázkovou kapitolu.


gradaKnihy s logem GRADAvycházejí v České republice již od roku 1991.V její produkci jsou tituly s právní tématikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí.

Tuto pestrou škálu doplňuje i naučně odborná literatura, která nabízí řadu publikací s velkým záběrem pro denní praktický život.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Absolutně všechno, co potřebujete vědět MARVEL

Kniha Marvel představuje přesně to, co musíte vědět o komiksovém zázraku pod značkou MARVEL. Je určena všem fanouškům fantasy

Čtu dál →

Tip na výlet – Kroměříž

I když venku nyní panuje zima, vrátila jsem se ve svých vzpomínkách na náš letní výlet do Kroměříže. Cestovali

Čtu dál →

[Soutěž] Bylinkové pohádky (audiokniha)

Ani na přelomu roku nepřijdete o svoji soutěž. Tentokrát vám představím 3 audioknihy pro děti a vy se o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist