Naučit se dá vše, i kreslení!!

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Naučit se kreslit není tak těžké. Vždyť i malé dítě ve chvíli, kdy udrží v ručičkách tužku, se do toho rádo pouští. Díky své fantazii dokáže namalovat vše, co si jen vymyslí. Když za námi přijde s obrázkem, který vypadá spíše jako dílo od Picassa a s úsměvem prohlásí „to je slon“ – určitě v něm slona uvidíme. Poněkud nás zamrazí a na čele vyvstane pot, zřejmě následuje věta „mami namaluj mi slona“ a my zrovna neoplýváme malířským uměním.

Nemusí tomu ale tak být, pokud ve své knihovničce najdete knížku ŠKOLA KRESLENÍ od Edity Plickové, kterou vydalo nakladatelství ALPRESS.

Přijde mi, jako kdyby byla psaná a připravená přímo pro mě. Já, ač učitelka, mám s kreslením určitých věcí problém. Něco zvládám se zavřenýma očima. Krtečka bych mohla dělat i ze spaní, ale postavy lidí nebo některá zvířátka jsou problém… Tedy doufám, že byl.

Škola kreslení je určená pro děti od 4 let. Je tu spousta postupů, jak co namalovat, které jsou rozpracovány krok za krokem. Najdete tu obrázky i slovní popis. Všechny vycházejí ze základních tvarů, jako jsou – kolečka, ovály, obdélníčky, čáry, vlnky… (už teď si jistě říkáte „tak to také umím“).  Na začátku najdete jednoduché obrázky, jako jsou například – balonky, třešně, mrkev, pampeliška, kopretina, tulipán, stromy… Díky nim se děti naučí základní tvary, dostanou je do ruky a mohou postupovat ke složitějším obrázkům – papoušek, pejsek, kočička, ovečka, lev, slon, klokan, děti v různém pohybu…

skola_kresleni1skola_kresleni2

Knížku jsem nabídla předškolákům ve škole. Děti si ji prohlédly. Vyzkoušely si základní tvary a pustily se do malování obrázků. Postupně si každý vyzkoušel to, co chtěl a já měla za úkol uhodnout, co to je. U všech se mi to podařilo.  Já si zase vyzkoušela namalovat holčičku co sedí, běží, nebo skáče…a stejně tak děti hádaly, co holčička dělá, poznaly to také 😀  .

Věřím, že i vaše děti rády budou zkoušet podle knížky malovat. Jejich „Picassovské obrázky“ vymizí a ani pro vás už nebude problém na nich poznat slona. Věty typu „mami namaluj mi …“ už pro vás nebudou důvodem najít nějakou výmluvu, abyste nemuseli malovat. Stejně tak jsem přesvědčená, že kniha bude i vašim rádcem a průvodcem v malování, které se pro vás jistě stane více zábavnějším. Tužka a pastelky se změní v kouzelný proutek, díky kterému na papíru vykouzlíte krásné obrázky.


skola_kresleni_nahledŠkola kreslení pro děti od 4 let

Vydalo nakladatelství Alpress

Autorka: Edita Plicková

Počet stran: 100
Vazba: brožovaná, lesklé lamino
Formát: 240×170

Knihu Škola kreslení pro děti od 4 let si můžete objednat například zde.


alpressNakladatelství ALPRESS vzniklo v roce 1993 ve Frýdku-Místku. Od té doby se vyprofilovalo do podoby jedné z nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem působících na českém knižním trhu.

Po skromných začátcích, kdy produkce čítala několik autorů, vydává nakladatelství ALPRESS každý rok téměř 150 titulů a počtem ročně vydaných knih se řadí mezi největší česká nakladatelství.

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Lien

    To je něco pro nás :-), Marušku neustálé kreslení stále neopouští, už si toho všimly i paní učitelky ve školce, že nic jiného pomalu nedělá jen pořád maluje, vybarvuje a maluje

  • Doma máme pár podobných knížeka jsou supové. I tato vypadá dobře.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist