Škola hrou? Se zábavnými výukovými programy žádný problém!

Rubrika: Volnočasové aktivity, Vzdělávací tipy

Nechcete, aby vaše děti seděly u počítače pouze u nesmyslných stříleček, ale aby ho využily i k něčemu přínosnému? Následující výukové programy vám v tom pomohou. Děti skvěle zabaví a často si ani nevšimnou, že je hry naučí užitečné věci z nejrůznějších oblastí.

Tux Paint: nová dimenze kreslení

Pro každé dítě, které už umí alespoň trochu pracovat s počítačovou myší, je Tux Paint skvělým způsobem, jak se zabavit. Jde vlastně o kreslící program, ve kterém lze ale vytvářet i zajímavé tvary a objekty pouhým kliknutím myši. Kromě rozvoje představivosti pomáhá Tux Paint i ve zdokonalování jemné motoriky, protože klade nároky právě na co nejpřesnější ovládání myši.

sh_tuxpaint

ATF: všemi deseti

U ATF: All ten fingers nejde ani tak moc o zábavu, ale když jsme zmínili Tux Paint napomáhající rozvoji práce s myší, nelze opomenout ani nejefektivnější nástroj pro zdokonalování práce s klávesnicí. Rychlost psaní „na stroji“ se vždy hodila a dnes jde o jednu ze schopností, které využijete takřka v jakémkoliv povolání. Ostatně, pokud ani vy neovládáte psaní všemi deseti, můžete ATF využívat také. Výsledky se při pilném cvičení dostaví opravdu rychle.

sh_atf

4321 Matematika: na počítání zábavně

Matematika je pro mnohé žáčky nepřítelem číslo jedna od první třídy až do konce studií. Zkuste tuto bariéru, která mnohdy stojí na nedorozuměních a nepochopení, zbořit už v zárodku. Program 4321 Matematika procvičí vaše dítě v početních schopnostech a znalostech žáků 2. a 3. třídy, přičemž na to nejde nijak necitlivě. Naopak, za správné odpovědi se odkrývají hezké obrázky, takže o motivaci a odměnu je postaráno.

 sh_matematika

Chcete být Milionářem: rozšíření obecného přehledu

Mnohé výukové počítačové hry si berou za vzor populární soutěže. Velmi povedenou kopií jednoho celosvětového hitu je i Chcete být Milionářem. Vše, co znáte z televizního pořadu, tu najdete – rozstřel, 4 možnosti u každé z 15 otázek s rostoucí obtížností, 3 nápovědy a 2 záchytné body na cestě k 10 milionům korun. Ačkoliv je hra staršího data vydání, bez problémů ji rozjedete i na nových počítačích včetně povedeného zvukového doprovodu a animací, které Milionáře zatraktivňují.

sh_milionar

CrissCross 2: hrajeme si se slovy

Pokud bychom měli doporučit jednu jedinou aplikaci, byl by to CrissCross, protože pomáhá rozvíjet slovní zásobu a skládání slov skvěle procvičí logické myšlení. Na tomto CrissCrossu je výborné, že ho lze hrát ve čtyřech, přičemž je jen na vás, zda to budou 4 lidé, nebo 1 člověk a 3 počítačem řízení protivníci. Vaše dítě se tak zabaví s kamarády i samo, když nemá nikoho na hraní po ruce, jako ostatně i s dalšími výukovými hrami a programy, které jsou volně ke stažení na portálu MujSoubor.cz.

sh_crisscross

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist