Recenze: Detektivové na stopě novým případům

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Téměř po roce se na pultech knihkupectví objevila další kniha, ve které pětice chlapců sbírá indicie a pomáhá policii objasnit zločiny. Podaří se jim odhalit pachatele i tentokrát?

Úspěšná detektivní parta – Dan, Tadeáš, Vašek, Kuba a Tomáš – opět vyrazila do ulic, aby pátrala po zločinech a jejich pachatelích. Chlapci, kteří se již zapsali vypátráním zloděje obrazu z muzea a peněz ukrytých na zámku, tentokráte řeší hned několik loupeží. Zdali je spáchal jeden zločinec nebo hned několik můžete zkusit vypátrat i vy.

Detektivové a podivné krádeže z pera Zuzany Pospíšilové jsou, stejně jako předchozí dva díly, napsáni velice čtivě a poutavě. Krátké kapitoly, větší písmo, poutavé ilustrace Markéty Vydrové – detektivove_kradeze_titulkato vše jsou přednosti tohoto titulu, který je určen dětem od pěti let.

Kromě podpory chuti ke čtení nejen u začínajících čtenářů děj příběhu nutí čtenáře ale i posluchače k přemýšlení a řešení případu společně s hlavními hrdiny. I tentokráte je na závěr knihy připojeno několik otázek, které prověří znalost příběhu.

Ačkoli se jedná již o třetí knihu, kde hlavními hrdiny jsou Detektivové, nechybí opět medailony všech chlapců. Příběh navazuje na předchozí díly pouze okrajově, a tak se rozhodně nemusíte bát sáhnout po této knize, pokud jste předchozí dosud nečetli.

Detektivové a podivné krádeže u mne i u syna opět zabodovali. Ačkoli jsem zatím synovi knihu předčítala, věřím, že se k ní brzy vrátí jako čtenář. Po každé přečtené kapitole jsem slyšela žádost, ať čtu dál. Až byl případ vyřešen. Vydání této knihy nás navíc opět přivedlo k předchozím dílům.

U této knihy jsem zaregistrovala o něco těžší otázky, které mají prověřit znalost příběhu. Zdali je to cíl autorky přirozeně donutit čtenáře k opětovnému čtení, už doporučuji prozkoumat přímo vám a vašim dětem.

Kniha potěší zejména chlapce předškolního věku a na prvním stupni základní školy. A této skupině ji vřele doporučuji. Série Detektivové mne dosud nezklamala, a tak se nyní již těším na další titul z této řady, který nakladatelství Grada vydá v březnu letošního roku.

Více o knize Detektivové a podivné krádeže se dozvíte tady.

Už vyšlo – Nenechte si ujít!

detektivove_vyslo1detektivove_vyslo2

Ediční řada Detektivové

Parta malých dobrodruhů, pátrání po záhadných zločinech, tajné vzkazy a šifry – to jsou indicie, podle kterých mohou zvědaví malí čtenáři spolehlivě vystopovat dětskou detektivku. V sérii detektivních příběhů oblíbené a úspěšné autorky Zuzany Pospíšilové se děti mohou těšit na krásné ilustrace Markéty Vydrové.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem připravit pohodový nástup do školky

Už to mají za pár, bojíte se, jak to bude probíhat? Rádi byste jim první dny ve školce co

Čtu dál →

Tip na výlet: Park Mirakulum

Deset hektarů zábavy pro děti i dospělé. To je něco! Navštívili jsme park Mirakulum, který najdete na trase mezi

Čtu dál →

[Soutěž] Kryštůfek, Pú a balonek

Přijměte další pozvání ke společnému listování knižními novinkami. Tentokrát si s nejmenšími „čtenáři“ zahrajete na schovávanou se zvířátky 😉

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist