Recenze: Detektivové na stopě novým případům

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Téměř po roce se na pultech knihkupectví objevila další kniha, ve které pětice chlapců sbírá indicie a pomáhá policii objasnit zločiny. Podaří se jim odhalit pachatele i tentokrát?

Úspěšná detektivní parta – Dan, Tadeáš, Vašek, Kuba a Tomáš – opět vyrazila do ulic, aby pátrala po zločinech a jejich pachatelích. Chlapci, kteří se již zapsali vypátráním zloděje obrazu z muzea a peněz ukrytých na zámku, tentokráte řeší hned několik loupeží. Zdali je spáchal jeden zločinec nebo hned několik můžete zkusit vypátrat i vy.

Detektivové a podivné krádeže z pera Zuzany Pospíšilové jsou, stejně jako předchozí dva díly, napsáni velice čtivě a poutavě. Krátké kapitoly, větší písmo, poutavé ilustrace Markéty Vydrové – detektivove_kradeze_titulkato vše jsou přednosti tohoto titulu, který je určen dětem od pěti let.

Kromě podpory chuti ke čtení nejen u začínajících čtenářů děj příběhu nutí čtenáře ale i posluchače k přemýšlení a řešení případu společně s hlavními hrdiny. I tentokráte je na závěr knihy připojeno několik otázek, které prověří znalost příběhu.

Ačkoli se jedná již o třetí knihu, kde hlavními hrdiny jsou Detektivové, nechybí opět medailony všech chlapců. Příběh navazuje na předchozí díly pouze okrajově, a tak se rozhodně nemusíte bát sáhnout po této knize, pokud jste předchozí dosud nečetli.

Detektivové a podivné krádeže u mne i u syna opět zabodovali. Ačkoli jsem zatím synovi knihu předčítala, věřím, že se k ní brzy vrátí jako čtenář. Po každé přečtené kapitole jsem slyšela žádost, ať čtu dál. Až byl případ vyřešen. Vydání této knihy nás navíc opět přivedlo k předchozím dílům.

U této knihy jsem zaregistrovala o něco těžší otázky, které mají prověřit znalost příběhu. Zdali je to cíl autorky přirozeně donutit čtenáře k opětovnému čtení, už doporučuji prozkoumat přímo vám a vašim dětem.

Kniha potěší zejména chlapce předškolního věku a na prvním stupni základní školy. A této skupině ji vřele doporučuji. Série Detektivové mne dosud nezklamala, a tak se nyní již těším na další titul z této řady, který nakladatelství Grada vydá v březnu letošního roku.

Více o knize Detektivové a podivné krádeže se dozvíte tady.

Už vyšlo – Nenechte si ujít!

detektivove_vyslo1detektivove_vyslo2

Ediční řada Detektivové

Parta malých dobrodruhů, pátrání po záhadných zločinech, tajné vzkazy a šifry – to jsou indicie, podle kterých mohou zvědaví malí čtenáři spolehlivě vystopovat dětskou detektivku. V sérii detektivních příběhů oblíbené a úspěšné autorky Zuzany Pospíšilové se děti mohou těšit na krásné ilustrace Markéty Vydrové.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Hádanky pro školáky

Miluji svět hádanek. Používám je s oblibou ve školní praxi, milují je i moje vlastní děti. Není tedy divu, že

Čtu dál →

[Soutěž] Ať žijí duchové

Pojďte se proletět letadlem a zapátrat po zlodějích. Až to zvládneme, můžeme si spolu zazpívat písničky z oblíbeného filmu

Čtu dál →

Recenze: Proč jsou banány zahnuté?

Čas od času nás překvapí některé z otázek našich dětí na věci, na které sami neznáme odpověď. A ať se

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist