TVD: Moje první píchnutí

Rubrika: Moje cesta k miminku

Poslední moje vyprávění jsem zakončila tím, jaké problémy jsem měla při návštěvě diabetologa ve městě nejbližším naší vesničce. Sestra na gynekologii mi zařídila diabetologa po dlouhém přemlouvání ve městě asi 15 km vzdáleném, to nevadí, jela bych i do Brna či Prostějova, jen abych měla jistotu, že bude vše v pořádku.

Tak je tu konečně to úterý a já jedu, jedu už ráno a dopoledne si zpestřím návštěvou u bratránkovy přítelkyně a pokecáme a podrbeme všechny okolo 😀 , dala mi i oběd a hodinu po obědě mě už vyzvedl přítel a jeli jsme k panu doktorovi, v čekárně asi 4 lidi a do pěti minut byli vždy venku a mě si nechával na konec, že já tam prý budu dýl.
A to bylo něco, nejdříve velký rozhovor a rozebírání rodinné anamnézy, s čím se léčím, jaké léky beru a pak šup do spodního prádla, zvážit, změřit a lehnout na lehátko. Celou si mě proklepal, prohlídl oči, uzliny, krk, nohy, břicho, na vše se vyptával. To byla prohlídka… takovou si nepamatuju snad 20 let, naposledy když u dětské lékařky zastupovala moje milovaná již v důchodě doktorka, co jsem ji měla jako dítě školkou povinné.
Pak mi glukometrem změřili cukr a vysvětlili, že si jednou týdně budu dělat takzvaný 7 bodový test, píchnu se před a po snídani, před a po obědem, před a po večeři a než půjdu spát a hodnoty si zapisovat. Můj denní příjem sacharidů by neměl přesáhnout 250 gramů a vyzbrojená glukometrem, jídelníčkem a dobrými radami, že mám chodit na procházky a cvičit, odcházím z ordinace.
Jak se píchnu? Moje mamka je na neschopence po operaci s karpály, tak mě bude muset píchat asi ona, sama se prostě nepíchnu. Jenže jít budit mamku v 7 ráno, když už chci jíst? To jsem nechtěla, tak jsem to zkusila sama, no sice na dvakrát a zničila jsem 3 ty papírky na testování krve, ale zvládla jsem to a SAMA, jupíí.
První hodnota na lačno úplně krásná, druhá hodinu a půl po snídani je extrémně nízká a glukometr hlásí jít se najíst, tak já nevím, ale mě jeden sedmizrnný rohlík se šunkou a sýrem na snídani stačí, jaképak hodnoty budu mít po obědě? No já čučím, před obědem i po obědě, před večeří i po večeří i těsně před spaním přímo ukázkové hodnoty. A ten doktor u nás by mě hned cpal práškama.
Další den si měřít nemusím, ale peču 200 muffinků pro děti u nás do knihovny na Noc s Andersenem, a tak jsem neodolala a pár si jich dala a pak poctivě změřila cukr, abych věděla, co to se mnou udělá a dle toho se pak zařídila a výsledek? Cukr úplně v normě, takže ne že bych se teď ládovala sladkostmi, ale když si jednou týdně dám bábovku, tak si myslím, že se nic nestane.
Tolik k doktorům a teď i nějakou tu zábavu. O víkendu mě a moji sestru s neteří a mojí mamku vzal přítel na výlet na Vysočinu do Chlébského, kde je potok a kolem něj kvetou miliony a miliony bledulí, byla to fakt krása, už po cestě byla sranda, protože nám přes cestu chodily krávy a jedna nám utíkala přímo před autem, tak jsme nevěděli, jestli se smát či ječet. Nám tu sice na vesnici chodí ovce, ale střed s ovcí by nebyl tak veliký jako s takovou obrovskou krávou. 🙂
pivatko1pivatko
Taky si připadnu jak Narcis a neustále se prohlížím, jak mi roste břicho, jsem odjakživa silná, ale ted jsem přibrala jen dvě kila a moje těhotenství je vymodlené po těch letech, a tak se strašně obdivuju, jak mně to těhotenství sluší a jak Pivátko pěkně roste, taky to tak máte?
A ještě jednou se vám pochlubím, jsem fanynka, i přítel fanoušek Komety Brno, a tak ho furt nutím, ať jede na hokej, že musí našemu Pivátku koupit bodýčko nebo dupačky, ať máme Komeťátko a v týdnu u nás byl na návštěvě jeho starší bratr s přítelkyní a to bodýčko nám koupili, takže říkám, že se Pivátko může už skoro narodit… no ještě ať tam zůstane, sice pro mimi máme už vše, ale ne vyprané a vyžehlené, tak to mě ještě čeká plno práce.
Pivátko
pivatko2
Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož partnery jsou Mamaja.cz a Eoné.
mamajaeone
Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek března 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: Pivatko

Toto taky stojí za přečtení!

Přinášíme vám tipy na vánoční dárky!

Rok se s rokem sešel a je to tu zas. Blížící se Vánoce a s nimi spojený každoroční předvánoční

Čtu dál →

Deky z lásky – projekt, který má srdce

S Dekami z lásky jsem se poprvé setkala v roce 2012. Napsala mi o nich internetová kamarádka, s kterou se

Čtu dál →

Recenze: Tvořivá dílna – Celoroční inspirace pro kluky a holky

Po dlouhé době mám možnost prozkoumat další tvořivou knížku. Publikace Tvořivá dílna Celoroční inspirace pro kluky a holky nabízí

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • pivatko

  Peťko, zajištěné to není,je tam jen cedule netrhat,ale je tam furt tolik lidí,že si myslím,že si to nikdo netroufne

 • Peťka

  Pivatko, díky za další pěkné čtení. Obdivuji ty krásné fotky, to musela být pohádka, vidět na jednom místě tolik bledulek. Je to tam nějak zajištěné, aby to lidi netrhali?

 • Pěkné čtení 🙂

 • Marci55

  Hrdinka,pokračuj ve zdraví dál

 • pivatko

  jehe hrdinka 😀

 • Rezeda

  Ahojky, zdravíme hrdinku! 😉 To jsem ráda, že máš samé dobré zprávy, jen tak dál! Moc držím palce! 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist