Hon na vajíčka

Rubrika: Tradice a zvyky (nejen) v naší rodině

Dobrý den, jsem učitelka z mateřské školy, učím 28 dětí ve věkově smíšené třídě a mám dvě děti, a co vám mám povídat, historkami se to u nás jen hemží.

Loni na Velikonoce jsem udělala novinku a kromě tradičního slavení Velikonoc (barvení vajíček, pletení pomlázky, pečení beránka) jsem dětem chtěla přiblížit slavení Velikonoc ve Velké Británii. V této zemi je typický „hon na vajíčka“. Poschovává se několik čokoládových vajec a pak je mají děti za úkol hledat.

I když můj plán byl šlechetný, realita byla odlišná. Večer před vypuknutím akce jsem poschovávala 50 čokoládových vajec v okolí MŠ, poctivě jsem si udělala i plánek, abychom je všechny našli. Druhý den jsme s dětmi začali hledat, ale jaké bylo moje překvapení, když místo vajíček byla ve skrýších „jiná překvapení“. Autíčka, malé panenky, pexeso, pastelky, píšťalka apod. Nemohla jsem tomu uvěřit. Byla jsem tak překvapená, že jsem hledala stejně dychtivě jako děti. Všechny dárky byly přesně umístěné na místech, ve kterých měly být moje vajíčka. V poslední skrýši bylo všech 50 čokoládových vajec. Nemohla jsem tomu uvěřit a pořád přemýšlela, kdo to mohl vyměnit. Celých 14 dní se nikdo nepřihlásil a já už si začínala myslet, že to nikdy nezjistím.

Ale opak byl pravdou! Když jsem totiž schovávala vajíčka, viděla mě jedna místní důchodkyně 75 roků a ta si přesně zapisovala, kam ty vajíčka dávám. Pak se domluvila ještě s dalšími dvěma ženami (70 a 72 let) a vajíčka vyměnily za dárečky. A ptáte se proč? Já se taky ptala. A bylo to jen proto, že nám chtěly udělat radost. Jsme totiž malá jednotřídní vesnická mateřská škola, která má málo financí, ale přesto každý rok místním seniorům vyrábíme dárečky a hrajeme jim divadlo. A tak to měla být forma poděkování.

A jak jsem se to dozvěděla já? Úplnou náhodou! Naše školnice se ptala jedné z žen, proč lezla večer na strom! A mě v té chvíli došlo, že to byl ten strom, kde jsem já schovala ty vajíčka. :o)) No uznejte, že takovýmto příběhem se může chlubit jen málokdo.

Tento článek byl zařazen do soutěže o Příspěvek března 2015, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: spulkin

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

 • spulkin

  Děkuji Vám všem za krásná slova!

 • Veselá příhoda. Na to se opravdu nedá zapomenout a budete na to vzpomínat každé Velikonoce. 🙂

 • Pěkné,pěkné,moc se mi příběh líbí.Vnoučatům jsem taky poschovávala vajíčka,ale na strom jsem nelezla…

 • Petra Vymětalová

  Nebýt vyhodnocování soutěže o příspěvek měsíce, tento článek bych zřejmě přehlídla. Krásná příhoda!

 • Jarmuschka

  Spulkin, tak to je krásná příhoda! 😀

 • To je moc pěkné. 🙂

 • To naši sousedé (se třemi holčičkami) taky běhají po zahradě a hledají vajíčka. Přitom nejsou cizinci. Nám to přijde vážně divné, tak nim mrskat naši chlapci nechodí 🙂

 • spulkin

  Rezedo, jsem ráda, že se líbí. :o)

 • Rezeda

  Spulkin, moc díky za krásný příběh a za milé pohlazení po duši. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist