Komu patří poklad v zámku?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Pětice chlapců, kteří si po právu říkají Detektivové, objeví velké množství mincí. Zda-li najdou jejich majitele, prozradí kniha Zuzany Pospíšilové, kterou vydalo nakladatelství Grada.

V květnu letošního roku se dostalo na knižní pulty volné pokračovaní knihy Detektivové, o které jsem psala zde. Téměř po roce od vydání první knihy se čtenáři mohou opět setkat s hrdiny Danem, Tadeášem, Kubou, Tomášem a Vaškem, v příběhu nazvaném Detektivové a zachráněné peníze.

Chlapci, kteří v první knize vyřešili případ krádeže vzácného obrazu, touží po dalším dobrodružství. Zažijí ho v zámeckém parku, kde při hře na schovávanou objeví hromadu peněz. Na první pohled jednoduchý případ, ve kterém je třeba nalézt majitele peněz, rozvinula autorka knihy Zuzana Pospíšilová několika zápletkami.

detektivove1detektivove2

Než chlapci nahlásí svůj objev na policii, podezřelí svůj lup z tajné místnosti odnesou. Společně s policisty a Azorem sledují stopy a snaží se dopadnout pachatele. Tím však celé dobrodružství nekončí. Zatčení u sebe nemají lup. Místo, kam schovali lupiči poklad i jeho majitele nakonec odhalí Detektivové ve spolupráci s policisty.

Na pokračování první knihy jsem se velice těšila společně se synem. A téměř roční čekání na další díl se vyplatilo. Autorka dokázala na první pohled jednoduchý případ nádherně propracovat tak, že v okamžiku, kdy má čtenář pocit, že se kniha blíží konci, navazuje další zápletka. Celý text je opět velmi dobře čitelný, délkou odpovídající cílové skupině začínajících čtenářů i menších posluchačů. Ilustrace Markéty Vydrové pěkně dokreslují příběh. Na konci knihy je více jak třicet detektivních otázek (i s odpověďmi), které pomohou ověřit, zda čtenář četl knihu pozorně. Pro ty, kteří nečetli první díl, jsou na konci připojeny medailonky hlavních hrdinů příběhu.

detektivove3detektivove4

Z knihy jsem nadšená. Zuzana Pospíšilová, která napsala již velkou řadu knih pro děti, mne i syna zaujala od začátku do konce. Opravdu příjemně mne překvapilo, jak celý příběh byl propracovaný. Kniha se určitě bude líbit chlapcům, kteří mají rádi dobrodružství a záhady.

Moc by mne potěšilo, kdyby autorka ve spolupráci s Markétou Vydrovou vydaly ještě další pokračování. Obě jejich detektivní knihy jsou vhodné nejen pro nadšené knihomoly, ale také pro děti, které s čtením bojují a potřebují si k němu najít cestu.


detektivove_titulkaDetektivové a zachráněné peníze

Vydalo nakladatelství Grada

Autorka: Zuzana Pospíšilová
Počet stran: 73
Formát: 17×22 cm
Cena: 219Kč

Knížku si můžete objednat třeba zde.
Přečtěte si také ukázku!


gradaKnihy s logem GRADAvycházejí v České republice již od roku 1991.V její produkci jsou tituly s právní tématikou, knihy ekonomické, tituly z oblasti financí a účetnictví, manažerské tituly, psychologické, zdravotnické, knihy s počítačovou tematikou, o architektuře a stavebnictví, knihy technické z nejrůznějších oborů a profesí.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist