NP Podyjí

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Už to bude pár týdnů, co jsme navštívili krásný národní park Podyjí a město Znojmo. Jelikož milujeme procházky v přírodě a v lese bych mohla být od rána do večera (kdyby mi někdo nosil Sofinku a těžký batoh). Při přemýšlení kam vyrazit o víkendu mě napadlo Znojmo, jelikož jsem tam už hezkých pár let nebyla a v parku nikdy.

Navíc se do vesnice v blízkosti Znojma přestěhovala teta, takže jsme naplánovali, že do turistického výletu ještě zakomponujeme návštěvu a vyjeli jsme. Cesta autobusem z Brna utekla rychle, Sofi si jen trochu zaplakala, že nemůže lozit a musí sedět. Ubytování jsme sehnali velmi levné v Havraníkách, kam se dá dojet ze Znojma autobusem.

Přemýšleli jsme, jestli si napřed prohlédnout krásné Znojmo, když už jsme tam byli, ale rozhodli jsme se napřed se vybalit a pak hurá do přírody a město až třeba poslední den před odjezdem. Majitel hotelu nás však vyvedl z omylu, oznámil nám, že se dá platit pouze hotově a bankomat je nejbližší ve Znojmě, takže jsme se otočili a vydali se zase odkud jsme přišli.

IMG_20160508_131405 IMG_20160508_123905

Autobusu už jsme měli dost a tak hurá pěšky. Cesta není úplně krátká, ale zato vede pěknou přírodou, je možno navštívit Havranické vřesoviště a pokračovat přes Kraví horu, Popice a Kanice až do Znojma. Část cesty vede po silnici skrz vesnice, ale nejsou rušné a člověk aspoň nakoukne, jak vypadá takový typický život v pěkné malé vesničce na jihu Moravy.Cestou jsme vystoupali na vyhlídku, ze které jsme viděli rozprostírající se vinice, které jsou zde typické. Večer jsme dorazili do Znojma, které jsme si prošli, pokochali se architekturou a hradem, na který jsme vystoupali a vrátili se celý zničení pozdě večer do hotelu.

IMG_20160506_163809 IMG_20160508_131713

Druhý den jsme navštívili rodinu, což bylo moc příjemné. Teta nás zavedla na krásnou vyhlídku Sealsfieldův kámen, kde nás ohromil výhled na koryto řeky Dyje. Notnou chvíli se kocháme pohledem a užíváme si tu nádheru, ze všech stran obklopeni stromy a poté se vydáváme na procházku lesem, kde si zkrátka jen lebedíme, jak je tu krásně a naše oči se radují z té záplavě zeleně a relaxují.

Poslední den se vydáváme podél řeky jinou trasou opět do Znojma. Bohužel si nepamatuji názvy míst, které míjíme, jedná se však o nádherné pohledy na Dyji, na jednom místě je vybudována nově lávka s vyhlídkou a s odpočívadlem v místě, kde dříve stál mlýn. Zde se posilníme a pokračujeme náročnější úsek do kopce, který je nakonec delší než jsme čekali a celkem se u jeho vystoupání zapotíme. Stojí však za to a celou cestou jsou nám odměnou krásné výhledy na krajinu.

Do tohoto parku jsem se hned zamilovala a urgovala jsem o okamžité přestěhování do jeho blízkosti. To mi však neprošlo a tak jen brzy plánuji další návštěvu. Ono je totiž fakt, že se mi líbí na každém výletě a každou chvíli měním vytoužené místo bydlení. Národní park Podyjí je však opravdu kouzelným místem a doporučuji jeho návštěvu všemi deseti.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Endlisek

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • milhauzice

    Sealsfieldův kámen je opravdu krásné místo, jedna cesta k němu je i pohodlná a vhodná pro kočárek, my však tehdy trefili tu druhou:-(
    A nádherné pohledy na meandry Dyje se naskýtají ze zříceniny Nového hrádku u Lukova. Za doporučení stojí i hospoda naproti dětskému hřišti v Popicích, to se stane, že i autobus nám ujede.

  • Peťka

    Také miluji přírodu a dávám jí přednost před městy. Díky za tip.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist