Testováno na VD: Silikonové korále

Rubrika: Testováno na VD

Je za námi další testování. Tentokrát se testovaly produkty od partnera projektu Mateřská s VD – Silikonové korále. Pro testování jsme vybrali 3 maminky s jejich ratolestmi.

Co se tedy testovalo?

Na všechny maminky čekal balíček se šperky z potravinářského silikonu.

Materiál silikonových korálí i návlekového provázku (100% nylon) je testován v ICT Zlín a je v souladu s mezinárodní normou  EN 71-3:2013 Migrace určitých prvků + A1:2015. Testování spočívá v měření 18 prvků, které při ocucávání a olizovaní výrobků přechází do slin a s nimi pak do organismu dětí. Můžete je tak s klidem dát vašemu dítěti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATyto korále jsou vhodné pro děti a jejich prořezávající se zoubky. Potravinářský silikon je velmi příjemný materiál a vaše dítě vám korále nebude chtít vrátit. Šperky z potravinářského silikonu jsou hypoalergenní a odolné vůči bakteriím. Výrobky jsou bez BPA PVC, ftalátů, olova, kadmia a těžkých kovů.

Šperky lze používat jako kojicí korále – ručičky dítěte se zaměstnají a děťátko se v klidu nakojí a nemá potřebu zlobit maminku (štípání, tahání za vlasy, …).

Silikonové korále se velmi snadno čistí – může je omýt v horké vodě, vyprat v pračce v pracím pytlíku, nebo vyvařit v hrnci a sterilizovat. Pokud vaše dítko trápí prořezávající se zoubky, můžete dát korále do ledničky a poté je dát dítěti na kousání.

Kdo testoval?

Kritéria výběru testujících zněla jasně. Měli jsme vybrat 3 maminky s dětmi ve věku 6, 9 a 12 měsíců. Volba tedy padla na Zuzku s malým Oliverem, Endliska se Sofinkou a Pivatko s Filípkem.

Jak testování dopadlo?

Zuzka a Oliver: Kousátka našeho Olivera oslnila hned jak je uviděl. Popravdě od té doby nekouše nic jiného a to se mu před pár dny vyklubal první zub. Klip se jménem je skvělým průvodcem našich cest, nejlepší zábavou při přebalování. A to jak každá maminka ví, už začíná být fuška udržet dítě v jedné poloze na přebalováku. Klid toto vše zajistí.

No a náhrdelník se srdíčkem, tak to je úplná pecka. Nejdříve jsem si sice říkala, to snad ne, to se museli zbláznit. Ale Oliver má jiný názor. Jakmile je v náručí, tak není lepší výzdoby maminčina krku. A to, že to může svobodně kousat, je pro něj skvělá odměna. Dokonce taková, že náhrdelník nosí i taťka. Jednoduše se stal naším šperkem, který se přendavá z krku na krk dle toho, kdo právě hlídá Olivera.

Děkujeme za možnost vyzkoušet vaše výrobky.

20160730_113428 20160731_14144420160731_141440

Pivatko a Filípek: Tentokráte jsem měla a mám možnost otestovat korále, a to ne ledajaké korále, ale silikonové. Správně řečeno korále z potravinářského silikonu, který je nezávadný, neobsahuje ftaláty, olovo ani jiné kovy a nebezpečné látky pro děti a dospělé.
Korále nám přišly dvoje, jedny pro dítě a jedny pro maminku, ať je taky krásná 😀

Dětské jsou barevné a s nápisem Filipek, ukončené dvěma koalami, které se objímají. Líbí se mi uši koalek, které mají v sobě srdíčko jako dírku na provázek. Každý korálek je jištěný uzlíkem. Dají se dát do mrazáku a chladit tak pak při kousání dásně při růstu zoubků.
A to jsem zrovna ocenila. O prvních 8 zubech jsem vůbec nevěděla, že rostou. Ale teď Filimu rostou všechny čtyři čtyřky naráz a to je teda šílené. Proplakané dny i noci a koaly a korálky neustále v puse. Ještě více má v pusině moje korálky, které jsou jedno velké modré srdce s pár barevnými korálky a ukončené modrými srdíčky.

Líbí se mu asi víc ty moje než jeho, protože jsou delší a i z krku si je dá do pusiny. To koaly nedá a musí si je sundat a tak mám strach, že je ztratí a to by byla velká škoda, protože jsou vážně nádherné.
Oba za ně moc děkujeme,
Pivátko a Housenka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Endlisek a Sofinka: Dostala jsem tu možnost otestovat silikonové korále a musím říct, že jsou opravdu jedním slovem skvělé. Zaujmou hned na první pohled svými krásnými barvami, které nikdo nepřehlídne.

Nejednou se mi stalo, když jsem si vyšla s korálky na krku na procházku, že se mě známí ptali, kde jsem je sehnala, že vypadají moc pěkně. Shodou okolností jsem si objednala dvoje korále, ještě než mi došel testovací řetízek se srdíčkem a druhý, krásný se zapínáním ve tvaru koaly a s písmenkovými korálky oznamující, že majitelka je Sofinka, takže jsem měla nakonec na testování poměrně velký vzorek.

Korále moc ráda nosím, ať jdu kamkoli, vždy mi přijde, že perfektně ladí k oblečení, ať už mám ten den cokoli a dodají mu šmrnc. Sofie má co kousat, zabaví se a je spokojená. Zvláště v nosítku, kde občas neví, co s rukama a škrábala mě, nebo tahala, je to pomocník. Navíc jí před pár dny konečně začal růst jeden spodní zoubek, tak tím více ocení vše, do čeho se může pořádně zakousnout.

Korále jsou navíc lehké a snadno omyvatelné, takže když jdeme na výlet s a nechci tahat moc hraček, které se pronesou, nahážu jednoduše do batohu všechny korále a postupně obměňuji. Dnes jsme byly s jinými dětmi venku a byl o ně zájem, každou chvíli je měl v ruce někdo jiný, takže mohu jen doporučit.

IMG_20160807_174749 IMG_20160807_174908 IMG_20160807_175232

Podtrženo sečteno

Testování dopadlo na výbornou. Maminky i děti jsou spokojené, zoubky spokojeně rostou.

Silikonové korále, a to nejen ty, které prošly naším testováním, můžete zakoupit u partnera projektu Mateřská s VD – www.silikonovekorale.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist