Můj kamarád drak

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Společnost Falcon přináší do našich kin další krásný rodinný film s názvem Můj kamarád drak. Premiéru v našich kinech bude mít 25. 8. 2016. Můžete ho shlédnout ve 2D či 3D verzi. Přístupnost filmu je neomezená a jeho délka je 103 minut.

Dlouhá léta udivoval starý řezbář, pan Meacham, (Robert Redford), děti ze sousedství pohádkami o divokém drakovi, který žije hluboko v lesích severozápadního pobřeží Spojených států. Pro jeho dceru Grace (Bryce Dallas Howard), správkyni v místním národním parku, jsou jeho příběhy jen divokými historkami… dokud nepotká malého Peta (Oakes Fegley). Pete je záhadný, desetiletý chlapec, který nemá ani rodinu ani domov, a který tvrdí, že žije v lesích s obřím zeleným drakem jménem Elliot. A podle Petova popisu se Elliot v mnohém podobá drakovi z historek pana Meachama. Za pomoci Natalie (Oona Laurence), jedenáctileté dívenky, jejíž otec Jack (Wes Bentley) vlastní místní pilu, se Grace vydává zjistit, odkud se Pete vzal, kam patří a zda jeho drak existuje.

Režie se ujal David Lowery, scénáře opět David Lowery  a s ním Toby Halbrooks.

images stažený soubor

Film našima očima

Děj začíná v době, kdy malému Petovi je 5 let a vydává se s rodiči za dobrodružstvím. Pete si cestou čte knihu. Do cesty jim ale vběhne srnka a dojde k nehodě. Pouze malý Pete nehodu přežije a snaží se utéct před vlky. Když už se zdá, že ho vlci dostanou, objeví se drak. Pete se lekne, ale drak mu nechce ublížit. Chce se stát jeho kamarádem.

Pete draka pojmenuje Elliot a žije s ním, ukrytý v lese, dlouhých šest let. Jednoho dne uvidí v lese jedenáctiletou Nathalii. Souhra náhod ale chce, aby ho našli i další lidé. Jedním z nich je i Grace, strážkyně národního parku, dcera pana Meachema, který už dlouhé roky tvrdí, že hluboko v lese viděl draka. Ani vlastní dcera mu to ale nevěřila. Vše se změní v okamžiku, kdy Pete, který nemá domov ani rodinu, namaluje svého kamaráda, který draka nápadně připomíná.

Ze začátku film nápadně připomíná knihu džunglí, jen s tím rozdílem, že Peta vychovává drak. Zprvu je to tedy celkem smutný film. I v průběhu nastanou smutné chvilky, ale také ty úsměvné.

160806954_9e9c9f images (1)

Děti jistě nejvíce zaujme drak. Právě drak byl velkou výzvou pro tým vizuálním efektů, který se na filmu podílel. Velmi dobře si s tím poradili a tak se zrodil zhruba sedm a půl metru vysoký zelený chlupatý drak, který dokáže chrlit oheň a zároveň si Vás i získat. Zajímavostí jistě je, že tělo draka je pokryto zhruba patnácti miliony chlupy, které jsou digitálně vytvořeny chloupek po chloupku.

Právě drak zaujal i syna, se kterým jsem na film zašla.

„Mami, co se ti nejvíc líbilo? Mně ten drak. Byl úžasný. Před očima lidí se dokázal stát neviditelným. To bylo super. Moc se mi líbilo, jak když na něj Pete sáhnul, tak krásně zezelenal, do takové zářivě zelené barvy.“

Natáčení filmu začalo v lednu 2015, dokončeno bylo v dubnu téhož roku. Do našich kin vstoupí 25. 8. 2016.

Pokud bychom měli film Můj kamarád drak stručně zhodnotit, znělo by to takto: Velmi silný a krásný příběh.  Pokud budete mít chvilku, určitě na film do kina zajděte.

Můj kamarád drak

film-plakat-2013Režie: David Lowery

Přístupnost: neomezená

Délka: 103 minut

Formáty: 2D a 3D s českým dabingem

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist