Z herny do Pravěku!

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Na naší cestě v Jeseníkách jsme se rozjeli i do muzeí, samozřejmě s tématy zaměřenými pro děti. Nedaleko Velkých Losin je město Šumperk a zde ve vlastivědném muzeu mají od 24. 5. – 25. 9. výstavu s hernou nejen pro kluky. V muzeíčku, jak se říká specifickému zařízení pro děti, mládež, ale i pro dospělé, kteří si zachovali dětskou duši a rádi si pohrají, zasoutěží a nebo vyzkouší dnes již zapomenuté činnosti.

V Autíčkománii si na své přijdou příznivci modelů autíček. Najdete zde angličáky, ty jsou zapůjčené od soukromého sběratele Aleše Titzla, z Technického muzea v Brně a dalších sběratelů ze Zábřehu a Šumperka. Nejedná se jen o výstavu, ta je doplněna autohernou, kde si můžete vyzkoušet třeba výměnu kola.  Jsou zde různé skládačky, omalovánky, vystřihovánky apod. Můžete se na chvíli proměnit na závodníka či policistu. A na nádvoří najdete dráhu, dokonce i s myčkou, kterou si děti mohou projet ve šlapacích závodničkách.

DSCN3444 DSCN3437

Další naše zastávka při cestě po muzeích bylo muzeum v Mohelnici. Tam najdete výstavu nazvanou Pravěk Mohelnicka. Tuto expozici mají nainstalovanou ve sklepních prostorách mohelnického muzea a je doplněna o interaktivní hernu. Každý návštěvník si může vyzkoušet pravěké techniky jako například vrtání kamene či drcení obilí. Nebo si zde zahrát na archeologa a sestavit ze střepů pravěkou nádobu. Nechybí zde ani různé skládačky, omalovánky, hry a kvízy. Herna je umístěná na nádvoří a je v ceně vstupného do Pravěku.

Cena vstupenek na obě muzea je 40 Kč dospělí a pro děti za 20 Kč.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Jak si s dětmi užít jarní prázdniny?

Jarní prázdniny jsou již v plném proudu a právě toto období je ideálním časem, během nějž by si měli udělat volno také

Čtu dál →

10 tipů, jak dodržet novoroční předsevzetí

Nalezení rovnováhy při plánování novoročních předsevzetí je důležité. Je potřeba si dát dost velké cíle na to, aby se

Čtu dál →
jak být skvělá máma

5 tipů, jak být skvělou mámou

My mámy máme takovou zvláštní schopnost. Ať děláme, co děláme, máme aspoň jednou za čas pocit, že toho není

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist