Energii si můžete dobít i bubnováním

Rubrika: Životní styl

Energii si můžete dobít i bubnování Hudba má velký citový význam pro rozvoj osobnosti člověka už od jeho vzniku a všichni víme, jak dokáže ovlivňovat lidskou psychiku. To, že jednoduchými rytmickými prvky je uspokojována potřeba sebevyjádření člověka, už věděli naši předkové v daleké minulosti.

Součástí bubnování mohou být i další techniky, jako intuitivní zpěv a tanec, zpěv lidových písní a manter, hra na různé rytmické nástroje, meditace, poslech atd. V neposlední řadě též možnost prožití skutečné ženské a mužské energie ve spolupráci, což je dnes velmi důležitý a chybějící prvek ve vztazích.

Je úžasné, že i takovéto jednoduché „muzicírování“ přináší celkově ohromný příliv energie, pocit pohody, radosti ze života, uvědomění si krásy přítomného okamžiku tady a teď. Bubnování působí nejen na psychiku, ale má blahodárný vliv na buňky a procesy v celém těle; odborně doložené jsou například:

  • lepší soulad pravé a levé hemisféry (pozitivní působení na krevní tlak a srdeční tep, aktivace srdečních center)
  • zlepšení pozornosti
  • celková podpora hojení

Důležité je přátelské prostředí, navozující pocit bezpečí, kde se všichni mohou uvolnit a dovolit si projevit, co cítí. Nikdo se nemusí snažit o jakoukoli dokonalost, což je samo o sobě, v současném celosvětovém tlaku na výkon, velmi ulevující pocit. Všichni odchází plni energie nebo naopak příjemně unavení, když si dovolí zbavit se svých negativních emočních zátěží.

Zajistit si tento příliv pozitivních emocí a současně si uvědomit, jak jste úžasní a co všechno vlastně dokážete spolu s ostatními vytvořit, můžete například na dvouhodinové relaxační akci: „Zdravé bubnování, aneb přijďte si dobít energii“, kterou pravidelně pořádá Cesta k pohodě.

Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie a zejména tzv. „nehudebníci“ si ji užívají s velkou chutí :o) Každý z hráčů dělá jen to, co chce a cítí! Důležitá je hlavně láska k sobě a důvěra v ostatní!

Cesta k pohodě

Více informací o semináři Zdravé bubnování naleznete na www.cestakpohode.cz.

Napsal/a: Zuzu

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist