Pojď si hrát s vláčky!

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Dovolte, abychom vám představili nejnovější číslo časopisu Pojď si hrát, které je tentokrát věnováno vláčkům. Stejně jako obvykle si s námi můžete zasoutěžit o pěkné ceny s logem oblíbeného časopisu i o aktuální číslo.

Ahoj! Pojď si s námi hrát – svezeme tě vláčkem!

Co tě čeká na naší společné jízdě?

Podíváme se, jaké vláčky jezdí po železnici a kdo všechno na dráze pracuje. Chceš být radši strojvedoucím, průvodčím nebo snad posunovačem? Čeniška si vybrala strojvedoucího neboli mašinfíru, ale neboj tenhle fíra nás do Malých Pojďsihrátek doveze včas a v pořádku.

Na cestu vyrazíme z velkého nádraží (vyluštíš jeho název?). Páni, co všechno se na takovém nádraží odehrává! Než dorazí ČeniščinExpres, prohlédneme si depo, kde odpočívají lokomotivy. Pak pofrčíme do Malých Pojďsihrátek přes…. zastávky ti neprozradíme – trať je totiž trochu bludiště – a ty musíš Čenišce pomoct najít správnou cestu.

PSH26Kdyby se ti cesta zdála příliš dlouhá, zahraj si s námi rychlou kartičkovou hru LOKO LOKO. Víš, že lokomotivy mají své přezdívky? Seznam se s Plecháčem, Karkulkou, Rosničkou nebo Žehličkou!

Podle našich návodů si vyrob vláčky ke hraní (i s krásnou krajinou) nebo ke snědení (Rohlíkovlak č. 354 je přistaven na koleji první). Z vystřihovánky si slep svůj vláček „nakoukáček“ a nakoukni, co se děje uvnitř – kdo se veze, co tam dělá…

Ve vláčkovém čísle nechybí ani čtení – veselá básnička o vláčku Pojďsihrát s úžasnými vagónky (chechtací, mlsací…). Nachystali jsme pro tebe i krásný plakát s parní lokomotivou a opět soutěž! Ve velké vlakové soutěži můžeš vyhrát super vlak na dálkové ovládání. Jen popros maminku nebo tatínka, ať ti pomůžou.

Nastupovááát, nastupovááát, zvláštní vlak ČeniščinExpres je připraven k odjezdu.

Jízdenku najdeš na straně 3.

Těší se na Tebe výpravčí Eliška, přednosta stanice Vítek a haf, haf – mašinfíra Čeniška

Pojď si hrát s vláčky
Soutěž s 26. číslem časopisu Pojď si hrát poběží od 8. do 21. května 2010.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist