Testováno na VD: Posilněte imunitu dětí s oleji Möllers

Rubrika: Testováno na VD, Tipy pro zdraví

Střídavé počasí přeje bacilům. Je tedy na místě včas posílit imunitu, abyste se jim ubránili. Hlavním úkolem imunity je obrana našeho organismu před škodlivými vlivy, viry a bakteriemi. Tuto funkci imunita vykonává skrz velké množství buněk a molekul, které se nachází ve všech částech našeho těla. Část imunity máme vrozenou, část si budujeme v průběhu našeho života. Jedním z přípravků, které na ni pozitivně působí, jsou i oleje Mollers.

Značka Möller´s patří mezi nejstarší norské značky. Založil ji v roce 1854 lékárník Peter Möller. Möller’s má více než 160 let zkušeností s výrobou a vývojem omega 3 výrobků. Möller´s je nejprodávanější značkou ve své kategorii v Norsku. A my jsme pro vás oleje Mollers vyzkoušeli.

Gabulka73

Testovali jsme po dobu téměř jednoho měsíce doplněk stravy  Mollers Omega 3. Rybí olej pro děti je z tresčích jater a pochází z Norska. Značka Den Originale Mollers je zárukou skandinávské kvality již od roku 1854, to si hned na barevné etiketě skleněné lahvičky zabarvené do zelena, přečetl David.

A obsahuje vitaminy A + D + E a DHA a má ovocnou příchuť!“ hned se přidal se čtením Marek. „Ovocnou, jo? Rybí tuk? Ukaž!“ oponoval hned David. „ Jasně, ovocnou, čichni, jak voní, jak tuty fruty žvejky,“ na to Marek, který lahvičku rovnou odšrouboval.

„Mami, kolik se toho bere? Já chci ochutnat.“ Dožadoval se rovnou Marek. „5 ml, tj. necelá lžíce denně“ přečetla jsem si já na zadní straně doporučené dávkování. „Hmmmm, je to dobrý a ta lahvička s tím šroubovacím uzávěrem vypadá jako ta dědova Stará Myslivecká, jak jí má v baru. Jo, tak budeme vlastně každý den pít panáka takovýho našeho jako alkoholu!“ vymyslel Mára.

A jak vymyslel, tak obě děti si každý den dávaly a musím říct, že bez problémů. Takže chuť se určitě povedla, protože naše děti jsou hodně vybíravé.  Za mne ještě musím předeslat, že se rybí olej dobře dávkuje na lžičku, jelikož má otvor zúžený plastovou výplní.

Jsme rádi, že jsme rybí tuk začali brát, protože je dobrý na imunitu, což naši školáci potřebuji zlepšit velmi aktuálně, a pak k udržení normální činnosti mozku, což potřebuje hlavně Marek, který má problémy ve škole se soustředěním.  A krom těchto funkcí přispívá i k normálnímu stavu kostí a zubů a bojuje s dětskými úzkostmi, což je pro každé školní i předškolní dítě ve vývinu moc fajn. Takže za nás doporučujeme!

Nuninka

Zdraví svých dětí řešíme nejvíce s nástupem podzimu a zimy, kdy se snažíme co nejvíce posílit jejich imunitu. Většinou to asi řešíme pomocí různých vitamínů. A v dnešní době to je docela zapotřebí, zvláště u dětí, které moc nejí ovoce a zeleninu.

Na testování máme rybí olej z lososa přímo z Norska. Docela mě to zaujalo, zvlášť proto, že starší syn musí brát po těžkém úraze na posílení mozkové činnosti také něco s obsahem rybího tuku.

Möller´s Omega 3 je získávaný z jater tresek z chladných vod u ostrovů Lofoty. A dočetla jsem se také, že má tohle složení: Rybí olej z jater tresky, přírodní aromata, DL-alfa-tokoferyl-acetát (vitamin E), antioxidant (extrakt s vysokým obsahem tokoferolů).

Nutriční hodnoty v 5 ml: omega-3 1,2 g (z toho EPA 0,4 g, DHA 0,6 g), vitamin E 10 mg, vitamin A 250 ug, vitamín D 10 ug.

 Při zkoumání toho, co vlastně budu svému dítěti podávat, jsem se také dozvěděla, jak rybí olej zamaskovat do jídla v případě, že normální cestou to nepůjde. Naštěstí to nebylo zapotřebí. Ale rybí tuk můžete klidně přidat do jídla, nanuků, popcornu nebo zmrzliny. 🙂

Myslím si, že kromě posílení imunity je dobré , že rybí tuk obsahuje nejenom vitamín D, ale také kyselinu DHA, která je důležitá pro rozvoj a růst dítěte. Také pečuje o mozek našich dětí. A teď přímo k výrobku.

Vůně: Ovocná, tak trochu voní jako dětská žvýkačka.

Chuť: Ta je asi důležitá. Co si budeme povídat, jde o rybí tuk, takže je to nemastné, neslané, mastné. Takové divné, ale díky ovocné příchuti neměl syn problém připravenou lžičku spolknout.

Účinek: V tak krátkém časovém úseku nelze říct, zda a jak moc je to účinné, zda to opravdu prospívá zdraví, nebo zda je to pro mé dítě to nejlepší. Ale díky složení vím, že dělám něco dobrého pro svého syna. Pro jeho zdravý růst. 🙂

Podtrženo, sečteno

Jsme rádi, že jsme mohli oleje Möller´s vyzkoušet. Příjemně překvapila chuť výrobků, děti neměly problém s užíváním.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist