Dětské hřiště na zahradě ocení nejen děti

Rubrika: Domácnost a bydlení, Volnočasové aktivity

Hrát si na čerstvém vzduchu je pro děti asi ta nejlepší zábava, jakou jim můžeme dopřát. Ne vždy však máme dostatek času na to, abychom s dětmi mohli vyrazit do přírody či do parku na dětské hřiště. Pokud máme zahradu, nic nebrání tomu, abychom v ní pro děti vybudovali soukromé dětské hřiště, kde si děti užijí spoustu zábavy. Na jedné straně ušetříme mnoho času tím, že s dětmi nemusíme nikam chodit a na straně druhé – děti si mohou hrát prakticky od rána do večera na vzduchu, ale současně v bezpečí domova.

Dětem můžeme na zahradě vytvořit prostor pro zábavu a celodenní trávení času, kam si mohou pozvat kamarády a my se nemusíme obávat o jejich bezpečnost. Možnosti jsou široké. Můžeme dětem pořídit pískoviště, skluzavku, různé druhy houpaček nebo zahradní  stan či domeček.

Nejmenší děti asi nejvíce ocení dřevěné nebo plastové pískoviště, doplněné plastovými hračkami na zahradu, odrážedlem nebo plastovým houpacím koníkem, krokodýlem či jiným zvířátkem. Zajímavým prvkem v nabídce prodejců hraček na zahradu jsou nafukovací dětská hřiště s nafukovacími zvířátky, klouzačkou a mini bazénkem, do kterého můžete napustit vodu do výše 14 cm a poskytuje bezpečný prostor pro letní dovádění dětí do 3 let. V nabídce značky MARIMEX jsme objevili nafukovací hřiště medvídka Pů a hřiště s aligátorem.

Prostorem pro rozvíjení obratnosti a motorických dovedností dětí jsou prolézačky. Bezpečným a odolným prostorem pro aktivní pohyb dětí jsou plastové prolézačky Lil´Monkey, které se dají lehce složit a rozložit pro použití v exteriéru i interiéru a po rozložení je můžeme uskladnit v komoře nebo pod postelí. Jsou z velmi odolného plastu a jednotlivé díly po složení drží spolehlivě a bezpečně pospolu. Nosnost je 80-120 kilogramů, takže jsou vhodné i pro starší děti.

Speciální kategorii ve vybavení dětských hřišť na zahradu tvoří houpačky a houpadla. Děti je milují. Kromě už zmíněných plastových houpadel v podobě zvířátek s nosností do 23 kg, která jsou bezpečnou a nenáročnou zábavou pro nejmenší děti, můžeme dětem od 3 do 12 let na zahradu pořídit multifunkční dětskou houpačku Marimex 212 se třemi různými typy houpaček v sestavě, které jsou pověšené na bezpečné ocelové konstrukci s celkovou nosností až 190 kg. Na různých sedátkách této houpačky se můžou houpat současně 3-4 děti.

Zajímavým prvkem zahradního hřiště může být také barevný houpací kruh o průměru 100 cm se sítí, který je zavěšen na 8 lanech, sbíhajících se do jednoho závěsného bodu, který je největší výhodou této houpačky. Barevná síť poskytuje dětem mnoho úchytů a pocit vlastního prostoru při houpání. Nosnost až 150 kg je zárukou bezpečí.

Každému zahradnímu dětskému hřišti bude nepochybně kralovat dětská hrací sestava – hrací hřiště – z kvalitního dřeva, pro malé i velké děti, které zde mohou trénovat svou obratnost, motoriku a sílu. Oblíbeným prvkem hřišť pro menší děti jsou i dětské skluzavky. Plastovou skluzavku je možné zabudovat do dřevěné hrací sestavy anebo ji postavit samostatně někam na zahradu.

Velmi oblíbenou výbavou pro dětské hry na zahradě jsou klasické dětské „schovávačky“ v podobě dětských stanů a hracích domečků, které poskytují dětem soukromí a vlastní prostor na hraní. V případě nepříznivého počasí je možné hrací domeček přestěhovat i do interiéru.

Jak je vidět, pro dětské hry na zahradě máme na výběr docela širokou škálu vybavení. Pokud dětem na zahradě postavíme takové hřiště, které je bude bavit, kromě dětí to oceníme také my – rodiče, protože ušetříme spoustu času a nervů vynecháním výprav na veřejná hřiště a do parku, kde na děti číhá spousta nebezpečí v podobě volně pobíhajících psů, cyklistů, blízkosti silnice s jezdícími auty a podobně. Privátní dětské hřiště na zahradě poskytuje dětem bezpečný prostor pro hru na čerstvém vzduchu, zatímco my můžeme na děti dohlížet z okna kuchyně, kde právě vaříme oběd nebo žehlíme prádlo. A to se vyplatí.

Napsal/a: PR článek

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Obzvlášť pro sousedy je to chuťovka.

  • Houpačka je asi největší klasika na zahradě pro ty děti, jen dát bacha na kvalitní zpracování a bezpečnost, hlavně u těch pro nejmenší (například, aby měla zábranu mezi nohama a dítě nevypadlo).

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist