Kojeneckou vodu nejlépe ze skla

Rubrika: Zdravá výživa

aqua150Většina z nás alespoň občas přemýšlí nad složením vlastního jídelníčku. Pokud jde o děti, býváme ještě přísnější a dobře potraviny vybíráme. Jak je to ale s vodou pro děti? Říkáte si, voda jako voda? Ale tak jednoduché to opravdu není. Představme si ten nejvyšší stupeň kvality, vodu, která musí ze zákona splňovat ta nejpřísnější minerální a mikrobiální kritéria. Víte, o jaké vodě je řeč?

Jedná se o kojeneckou vodu. U této vody se velmi přísně sleduje mnoho parametrů, jako např.:
– obsah dusitanů a dusičnanů, který  by neměl překročit 15 mg/l
– voda nesmí být upravována žádným způsobem, s výjimkou UV záření
– kojenecká voda musí mít na obalu uveden obsah rozpuštěných pevných látek  – minerálií

Pro každého výrobce je získání možnosti užívání názvu kojenecká voda vysoce prestižní. Balené vody se stáčí do PET lahví. PET – polyethylentereftalát je v dnešní době nejvyužívanější obalový materiál na vodu. Při výrobě je PET vystaven působení vysokých teplot, při kterých se tvoří těkavé látky. Při výrobě plastů se užívají změkčovadla a jiná aditiva (přídatné a zlepšující látky), aby bylo dosaženo optimálních technologických vlastností. Nejčastějšími změkčovadly jsou estery kyseliny ftalové neboli ftaláty. Dalším negativním produktem, který se rozpouští do vody, je acetaldehyd, který vzniká při samotné výrobě PET láhve, a to jako výsledek ochlazování a tuhnutí hmoty. Acetaldehyd má negativní vliv na chuťové vlastnosti vody uchovávané v PET láhvi.

Alternativou obalových materiálů z plastu, které máme možnost využít, je sklo. Znaly ho naše babičky a nedaly na něho dopustit. Nemá žádné látky, které by se rozpouštěly do vody a z ekologického hlediska je recyklovatelný ze 100 %.

aqua_vodaOd března letošního roku zahájila společnost Aqua Anna výrobu kojenecké vody ve skleněných obalech o objemu 0,7 l.

Z výše uvedeného jasně vyplývají důvody, proč je tato voda balena do skla. Odpradávna patřilo sklo k nejlepším obalům pro nápoje. Do nápoje nepřechází žádné látky, což se v případě PET lahví říci s jistotou nedá.

Kojenecká voda AQUA ANNA je nejstarší na území ČR. Je čerpána z hlubinného zdroje v Radiměři, kde najdeme i podnikovou prodejnu. Na stránkách www.aquaanna.cz můžete nalézt informace, kde koupit kojeneckou vodu Aqua Anna. Firma nabízí i možnost rozvozů po celé ČR a slevy pro rodiny s dětmi. Vodu je možné si objednat přímo na stránkách prostřednictvím e-shopu.

Napsal/a:

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist