Co vám zubař o čištění zoubků neřekl

Rubrika: Aktuality, Výchovné tipy

O tom, co dětem dávat a co ne, aby se zoubky nekazily, o správné technice čištění i o výběru odpovídajících pomůcek už toho bylo napsáno a řečeno spousta. Jenže jak to udělat, aby péče o zoubky dle těchto zásad neznamenala každodenní boj v koupelně?

Z vlastní zkušenosti vím, že pořídit kvalitní pastu a dobrý kartáček a dbát na pravidelné a důkladné čištění prostě nestačí. Tedy nejspíš by stačilo, kdyby to ale bylo tak jednoduché. Ono se to totiž snadno řekne. Zkuste ale důkladně vyčistit zoubky zmítajícímu se a vřeštícímu batoleti, které prchá ve chvíli, kdy sáhnete po kartáčku.

Zkuste zpívánky a říkanky 🙂

U nás doma občas zabralo čištění zoubků s básničkou. Je to už teda pár let, tak snad ji vylovím z paměti správně, kdyžtak mě opravte, nebo přihrajte do komentářů nějakou svoji oblíbenou 😉

Čistím zoubky řízy, řízy,
ať jsou bílé jako břízy.
Čistím každý zoubek,
ať je jakou doubek.
Vlevo, vpravo, vpředu, vzadu,
horní a pak dolní řadu.
Ať jsou bílé jako sníh,
ať má každý radost z nich.

… možná jsem to trochu přeházela, přeci jen je to už delší dobu, co jsme říkankovaly.

Nebo mrkněte na originální písničku Moniky Raiskubové. Najdete ji v článku Jak dítě co nejrychleji uklidnit? Zkuste to zpěvem!

… nebo si nechte poradit

V úterý máte další příležitost. Je totiž připravena repríza úspěšného workshopu s Katkou Královou na téma čištění zoubků. Dozvíte se, jaké 3 chyby dělají rodiče s dětmi při čištění zoubků nejčastěji a co dětem díky tomu hrozí kromě zkažených zubů. A nebude to zdaleka jen o čištění zoubků.

Prostřednictvím tohoto tématu totiž dostanete nedocenitelný klíč ke všem věcem, které se „musí“ a jsou mnohdy nepříjemné nejen dětem, ale i nám rodičům.

Workshop Co vám zubař o čištění zoubků neřekl

proběhne v úterý 24. ledna 2017 od 8.00 h do půlnoci,

jako obvykle je pro přihlášené zájemce zcela zdarma.

Během vysílání objevíte:

  • Jak závažné můžou být následky nezvládnutého čištění zubů – a proč tu zdaleka nejde jenom o kazy.
  • Nový způsob, jak s dětmi zvládnout čištění zubů bez boje a zbavit se tak každodenního stresu nad umyvadlem.
  • Jak si poradit nejen s čištěním zubů, ale i s dalšími věcmi, které se “musí”, aby to nebylo nepříjemné pro vás ani pro děti.

Z vlastní zkušenosti doporučuju přihlásit se hned. Dostanete pak totiž i upozornění, abyste náhodou nezapomněli, což by byla určitě škoda. Upomínku si můžete nechat poslat i formou SMS.

 

Vysílání běží celý den

Jako obvykle si můžete ke sledování vysílání sednout kdykoli během dne (od 8. ranní až do půlnoci). Pozor, znamená to, že o půlnoci se přenos automaticky ukončí, nenechávejte to tedy až na úplně poslední chvíli.

Budete u toho?

Workshopem už v minulosti prošlo 8.566 rodičů 😉 Řada z nich po odvysílání tohoto webináře Katce píše, že si díky povídání o zoubkách začali se svými dětmi najednou líp rozumět i při dalších rodičovských výzvách. Prokoukli totiž tu boudu, co na sebe doma vzájemně šili, a šlo jim to pak společně hned o něco líp.

Vloni nakoplo toto vysílání mámy a táty ke změně. Jejich děti už nebudou rodičům za zády vymýšlet způsoby, jak se otravnému čištění vyhnout – namočit kartáček, zacákat umyvadlo…

Kdybyste to přeci jen nestihli, nezoufejte, nebudete muset čekat celý rok na další reprízu (pokud vůbec bude). Pokud se na toto vysílání přihlásíte, pošlu vám příští týden heslo k článku Co se o čištění zoubků v ordinaci nedozvíte?, kde jsem už po prvním vysílání sepsala nejzásadnější rady a postřehy z online workshopu.

Zdravé zuby, Růst zubů u dětí, První zoubky, Zkažené zuby, Mléčné zuby, Čištění zubů, Zubní kaz u dětí

Heslo dostanou jen ti, kdo budou na letošní vysílání přihlášení nejpozději v úterý 24. ledna 2017.

Aktualizováno 20.1.2017.

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist