Recenze: Agus a příšerky: Zachraňme Nautilus

Rubrika: Knihy pro děti a mládež

Tentokrát bych vás ráda seznámila s knihou, na kterou můj osmiletý syn Tomášek velmi netrpělivě čekal a stále dokola se mě ptal, zda už vyšla. Je jí kniha nakladatelství Host s názvem Agus a příšerky – Zachraňme Nautilus. Autorkou je Jaume Copons, ilustrace doplnila Liliana Fortunyová.

V létě vyšel první díl této zábavné série s názvem Agus a příšerky – Už je tady pan Flat. Hlavním hrdinou je úplně obyčejný chlapec Agus Pianola, který chodí do školy, dělá různé lotroviny, ztrácí slohovky a nerad čte. Jednoho dne ale nalezne starého plyšáka. No plyšáka – vlastně takovou plyšovou příšerku. Odnese si ji domů a příšerka ožívá. Jmenuje se pan Flat a spolu s ním se u Aguse zabydlí i několik dalších příšerek.

Když se Tomášek dozvěděl, že už konečně ten další díl vyšel, nebylo s ním k vydržení, dokud kniha nebyla doma a on se mohl pustit do čtení.

V tomto druhém – u nás tak netrpělivě očekávaném díle – pan Flat se svými kamarády pátrá, jak se vrátit zpět do jejich knihy. Z té je vystrnadil doktor Pučál a nyní se usadil nedaleko. Doktor Pučál padouch a za svůj nejnovější cíl si vybral restauraci s názvem Nautilus.

Agus spolu s příšerkami jeho plán odhalí a jelikož Agus zrovna dostal ve škole úkol týkající se kulinářského umění, pustí se do záchrany restaurace. Agus si zde domluví brigádu a pak se začnou dít věci. Jaké? To Vám neprozradíme, protože bychom Vás připravili o požitek z četby.

Kniha je určena čtenářům od 8 let a já podotknu, že ji zvládnou i třeba o rok mladší čtenáři, pokud dokáží číst komiksové bubliny. Kniha totiž není psáno obvyklým souvislým textem (i když i ten tu je, ale nijak dlouhý), ale je doplněn obrázky s komiksovými bublinami. Pro děti to je tak trochu „jiná“ kniha a o to víc je baví.

Já musím říct, že velmi oceňuji také to, že čtenáři jsou seznamováni s různými velmi pěknými knihami, které má Agus panu Flatovi a jeho kamarádům číst. Nabádá je tak ke čtení a to jako rodič velmi vítám, i když zrovna Tomášek je čtenář velký. Kniha ale zaujala i jeho mladšího brášku, a ten se těší, až za rok půjde do školy a pak si ji také bude moci přečíct sám.

Agus a příšerky – Zachraňme Nautilus         

Autor: Jaume Copons

Ilustrace: Liliana Fortunyová

Přeložila: Olga Čtvrtníčková

Pro děti od 8 let, 153 stran

Vydalo nakladatelství HOST v roce 2016.

Knihu si můžete objednat na nakladatelství.hostbrno.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist