Vyzujte se a vstupte do pravěku

Rubrika: Z našich cest

Co ještě se dá na Slovensku, v Bojnicích, s dětmi navštívit? Ještě jeden tip bych pro vás měla. Vydejte se do pravěku a prozkoumejte, jak se žilo neandrtálcům.

Pravěké muzeum je největším paleontologicjým nalezištěm neandrtálských pozůstatků na Slovensku. Jde o muzeum v přírodním prostředí, tudíž všechno se nachází venku. K muzeu patří také Prepoštská jeskyně, vstup dovnitř je ale zakázán. Přesto se nemusíte bát, k vidění je toho tady dost. Pro děti je cesta přizpůsobena hravým způsobem. Pomocí velkých tabulí, kde se dozvídají různé informace a zajímavosti nejenom o neandrtálském  pračlověku, ale také o celé této době, plní vědomostní otázkový kvíz. Musí totiž odpovědět na 10 otázek a pokud budou odpovědi správně, čeká na ně na konci sladká odměna.

prázdniny 2015 114 prázdniny 2015 115 prázdniny 2015 118 prázdniny 2015 133 prázdniny 2015 134

Procházka celým areálem je zajímavá a poučná. Velké informační tabule se vám snaží přiblížit dobu pro nás tak vzdálenou, že si to ani nedokážeme představit, a to pravěk. Všude kolem na vás dýchá atmosféra té doby.  A pokud vám přeje počasí, můžete se hned u vstupu vyzout, a celou prohlídku absolvovat bosky. Pokud si netroufáte, nevadí. Na několika místech je část věnovaná vašim nožkám. Stačí si sundat boty a projít se chodníčkem- kůry, kamínků, jemnější kůry, větších oblázů a šišek. Jinde zase chodíte přes kmeny atd. Jde o přírodní masáže nohou. Dětem se to teda moc líbilo. Další zajímavostí, kterou jsem tady nečekala, byla malá jezírka, nebo spíše močály, plné malých žabek.

prázdniny 2015 126prázdniny 2015 125prázdniny 2015 122prázdniny 2015 112prázdniny 2015 104

Areál sice není moc velký, ale přesto vás překvapí, co všechno tady najdete. Nám prohlídka trvala asi tři hodiny. Vůbec jsme nespěchali, když se nám něco líbilo, tak jsme se k tomu potom vrátili. Je zde také místo na odpočinek a svačinku. U vchodu, který je zároveň také východem, si pak můžete zakoupit pohlednice, nebo jiné suvenýry.  Cedule jsou napsané slovensky a anglicky, ale nám to vůbec nevadilo a při plnění úkolů jsme s tím neměli žádný problém, protože slovenština je hodně podobná češtině.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Odvrátí nachlazení, pomohou při alergiích

Občas to vypadá, jako by se proti nám naše prostředí spiklo: pokud nás zrovna netrápí smogová situace z dopravy, přijdou

Čtu dál →

Recenze: Valentýnka a narozeniny

Ivana Peroutková píše nádherné příběhy pro děti. S jejími knihami se setkávám už poněkolikáté. Její příběhy o Aničce mě velice

Čtu dál →

Leona Kysilková: Chci z kluků vychovat samostatně myslící jedince

Leona se přiznala, že byla policajt a že veškeré snahy o výchovu bez křiku, příkazů, zákazů a uplácení u

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Marci55

    Velmi zajímavé, pořád je co objevovat.

  • danasi

    Děkuji za další typ na výlet. Hodně se toho změnilo od 1995 a jsou to změny k lepšímu. Jen co Denča trochu povyroste, hned se pustíme zase do výprav.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist