Rešovské vodopády

Rubrika: Z našich cest

V Jeseníkách je možné vidět několik vodopádů, ale my si vybrali ty Rešovské. Najdeme je, jak už název napovídá, u obce Rešova a jsou prohlášeny od roku 1989 jako národní přírodní památka.


Vodopády jsou od 19. stol. oblíbeným cílem turistů a ani se nedivím, jsou nádherné. Říčka Huntava je tvořena skalními převisy, tůněmi a peřejemi, ale hlavně vodopády, které padají na některých místech až z výšky 10 metrů. Díky této výšce jsou to největší vodopády Nízkého Jeseníku.

IMG_1695 IMG_1704

K vodopádu je možné se dostat z několika míst, od obce Rešov asi 1,5 km a obce Tvrdíkov asi 3,5 km. My si vybrali jako výchozí bod Rešov. Cesta do Rešova mezi poli není ukázková a pořád jsem si říkala, kam do pekel že to jedeme. Na parkovišti u restaurace sice vybírá mladík parkovné, ale nenechte se odradit, nemusí se nic platit. Vybírají ho nelegálně a mají to prý zakázané i soudně. Informace nám podala paní v restauraci, obsluha restaurace nemá s parkovištěm nic společného.

IMG_1702IMG_1701

V této restauraci jsme si dali rovnou i oběd a Domča se vyřádil na houpačkách a prolízačkách. Dokonce se mi snažili vyjít vstříc ve výběru jeho stravy. Zde i seženete pohledy, turistické známky, vizitky a také různé upomínkové předměty. Výběr mají docela dost velký, takže si vybere každý.

20150722_121043

Cesta k vodopádu je místy příkrá, vede i přes balvany a po dřevěných schůdcích a můstcích. Pokud se jde cestou tam dolů, tak pak výšlap zpět do kopce je tedy náročnější. Doporučuji tedy hlavně pevnou obuv a kočárky nechejte doma, lávky a kameny by nemusely vydržet. Nemám ani moc fotek, raději jsem dávala velký pozor na pády sebe i Dominika. Ale pohled na vodopády mohu doporučit, tento pohled stojí opravdu za to.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • danasi

    Už se těším, až Deniska bude větší. Pak půjdu pěkně podle tvých článků a prošlapeme místo po místu dle tvých stop.

  • mura

    nádhera-tam musí být krásně

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist