Rešovské vodopády

Rubrika: Z našich cest

V Jeseníkách je možné vidět několik vodopádů, ale my si vybrali ty Rešovské. Najdeme je, jak už název napovídá, u obce Rešova a jsou prohlášeny od roku 1989 jako národní přírodní památka.


Vodopády jsou od 19. stol. oblíbeným cílem turistů a ani se nedivím, jsou nádherné. Říčka Huntava je tvořena skalními převisy, tůněmi a peřejemi, ale hlavně vodopády, které padají na některých místech až z výšky 10 metrů. Díky této výšce jsou to největší vodopády Nízkého Jeseníku.

IMG_1695 IMG_1704

K vodopádu je možné se dostat z několika míst, od obce Rešov asi 1,5 km a obce Tvrdíkov asi 3,5 km. My si vybrali jako výchozí bod Rešov. Cesta do Rešova mezi poli není ukázková a pořád jsem si říkala, kam do pekel že to jedeme. Na parkovišti u restaurace sice vybírá mladík parkovné, ale nenechte se odradit, nemusí se nic platit. Vybírají ho nelegálně a mají to prý zakázané i soudně. Informace nám podala paní v restauraci, obsluha restaurace nemá s parkovištěm nic společného.

IMG_1702IMG_1701

V této restauraci jsme si dali rovnou i oběd a Domča se vyřádil na houpačkách a prolízačkách. Dokonce se mi snažili vyjít vstříc ve výběru jeho stravy. Zde i seženete pohledy, turistické známky, vizitky a také různé upomínkové předměty. Výběr mají docela dost velký, takže si vybere každý.

20150722_121043

Cesta k vodopádu je místy příkrá, vede i přes balvany a po dřevěných schůdcích a můstcích. Pokud se jde cestou tam dolů, tak pak výšlap zpět do kopce je tedy náročnější. Doporučuji tedy hlavně pevnou obuv a kočárky nechejte doma, lávky a kameny by nemusely vydržet. Nemám ani moc fotek, raději jsem dávala velký pozor na pády sebe i Dominika. Ale pohled na vodopády mohu doporučit, tento pohled stojí opravdu za to.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • danasi

    Už se těším, až Deniska bude větší. Pak půjdu pěkně podle tvých článků a prošlapeme místo po místu dle tvých stop.

  • mura

    nádhera-tam musí být krásně

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist