Ej, sobotěnka, sobota…

Rubrika: Z našich cest

1257037_winding_roadNedávno jsem Vám tu popisovala šílenou cestu na Moravu a nyní je tu její šílené pokračování.
V sobotu živitel uherskohradišťské rodiny zůstal doma a rozhodl se smečku vyvenčit. Smečkou tím myslel svojí ženu, tři děti, cizí ženu a její dítě. Jelo se na česnekové slavnosti do Buchlovic…

Za vstupné ti loupežníci chtěli 70,-. Zaplatili jsme, nic jiného nám nezbývalo.
Spousta lidí, spousta stánků a spousta smradu. Já jsem měla nějaké informace z rádia a tak jsem hledala známou lahůdku Sicilskou perlu. Našla jsem. Do smrti smrťoucí toho budu litovat. Lidi, asi jsem upír. (no vida… trefil jsem se – vždyť jí znám, vždyť s ní žiju…)

Co ta slavná perla se mnou provedla, to bych vám nepřála zažít. Vypadá to jako opravdová pochoutka, stroužek česneku namočený v čokoládě a obalený v nastrouhaných oříšcích. (fuj… to je ale hnus už od popisu – ale je to v čokoládě tak hurá na to, že jo, Šárečko?) Na tácku ležel kousek „čokolády“, vzhledem k tomu, že stál 5,- jsem si vybrala ten největší. ( poznávám tě, ó jasná…) Ať to stojí za to, když už to platím, že?! Stálo to za to.

Vybraný kousek jsem si dala do úst a zkousla. Poprvé to ještě šlo, druhé kousnutí, doprovázela sprcha slz, šílené pálení v puse, v krku, v žaludku. Ten nápor světoznámé pochutiny skoro nevydržel a chtěl onu hrůzu vyvrhnout. To se mu nepodařilo, neboť jsem se pochlapila.
Spíš jsem si nechtěla utrhnou pořádnou ostudu. Za prvé – zvracet na veřejnosti se mi opravdu nechtělo a za druhé – tu „dobrůtku“ tam do sebe cpaly malé děti a nic to s nima nedělalo. Další věc, která mně pomohla byl stánek s pečivem. Ti dobří lidičkové tam zdarma dávali ochutnat chleba. Byl výborný. Na zahnání té odporné česnekové chuti ho stačil kousek – tak bochníček.
V konzumaci mi vydatně pomáhala Eliška. Pořád mlaskala a chodila si k tomu stánku pro pečivo, jak kdyby týden nejedla. .(prej jako…) Pekařky se smilovaly (poté, co uviděly maminku ) a daly jí chlebíček do jedné ručičky, do druhé ručičky. Za pět minut následovalo repete. Po našem nájezdu už neměli co prodávat. Všechno zlé je pro něco dobré. Celý den a to i ten následující jsem nejedla. Pro jistotu.

Došli jsme ke stánku, kde se soutěžilo v čuchání. Tedy čichání. Zkoušelo se, jak fungují čichové buňky. Jestli vůbec fungují. První soutěžila Eva. Nadechla se smrádku z první lahvičky, kde byl česnek a pak čichala k dalším, kde bylo různé koření, káva, houby, ocet apod. Asi dvě položky neuhodla. Pak jsem nastoupila já a výhra byla moje. Nosánek mi funguje jak má a paměť také. (je fajn, když někdo odpovídá před váma, ale nesmíte mít sklerózu). Radovala jsem se jak malé dítko z výhry. Dostala jsem Nugetku, tu jsem si schovala, pak sojový suk, ten zbaštila Eli.
Když mi slečna podávala hlavní výhru, poklesla mi čelist a žaludek řval néééééééééé. Dostala jsem česnekové tablety. Okamžitě letěly na dno tašky a po návratu jsem je věnovala dědečkovi. (V příbalovém letáku psali, že jsou i prevencí proti skleróze). Když jsem viděla, že u dalšího stánku je ochutnávka x druhů česneku, málem jsem padla do mdlob. Tím pro nás návštěva slavné česnekové slavnosti skončila. Kamarádi se smilovali a odvedli mne z dosahu toho puchu.
A aby z výletu měly i něco dětičky, tak jsme navštívili záchranou stanici pro ptáky, která se nachází přímo v areálu zámku. Děti byly jak u vytržení..
My také. Všude samé cedule typu – na trávník vstup zakázán a dětičky samozřejmě nejlépe na pipi viděly z trávníků. Takže místo koukání na ptáky, jsme lítali po zahradě a lovili Honzina s Lišákem. Večer jsme padli za vlast a děti měli energie na rozdávání.

poznámky psané kurzívou jsou dílem našeho živitele :o)

Napsal/a: Ramira

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Alus, nic si z toho nedělej. :o) Z toho se přece nestřílí. Tady je to tak, že když hodnotíš článek v pravém sloupci v hodnocení, tak tam je to jako ve škole. A pokud hodnotíš příspěvky, které soutěží o nejlepší příspěvek měsíce, tak tam je zase pětka nejlepší.
  Jsem moc ráda, že se ti to líbilo. To je pro mě lepší, než nějaká známka.

 • Jejda já jsem asi blbec, když se mi článek líbí, tak mám dát 1, že? Já myslela, že jde o body k dobru, moc se pisatelce omlouvám, protože to tak už vypadá, že jsem jí dala za 5, jde to stornovat? Tak se nezlob, příště budu číst pozorněji.

 • Článek mně fakt pobavil, jde o první, který jsem četla , dneska jsem se zaregistrovala. Nechtěla bych to zažít, česnek nesnesu ani na topince, mám potíže ze žaludkem. Díky za zasmátí. Bodovala jsem za 5b.

 • Andreo, někdy to vypadá jako sranda až po nějaké době. V tu chvíli se mi většinou chce plakat viz. Něděle jako stvořená pro vraždu a Sobotěnka

 • Holčinky, díky za pochvalu. Já snad prasknu :o)

  Pipi, upíři z Moravy se přestěhovali k nám. Hurá, zase bude o zážitky postaráno.

 • Moc pěkný!Ramiro u Tvých článků se pobavím a odreaguju…musíte být príma rodinka s rancem srandy :o)))

 • Tak takovýhle den jsem teda ještě u nás nezažila! Teda skoro. My byli zase v Kněžpoli na závodech. Je to kousek od Hradiště. Jeli jsme hasičským autem – avii, asi 8 dospělých a 10 dětí. Teda nejmíň. Stálo to za to. Asi napíšu příspěvek. Teda musím to dát dohromady.
  No hlavně, že se Ti u nás na Moravě líbí a přeju ať si užiješ ještě hodně takových dnů. A bacha na upíry!!!!!!!!!!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist