5. Újezdský jarmark a Petr Bende

Rubrika: Z našich cest

Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám napsat tento článek, protože se jednalo o jednorázovou akci, která je jednou ročně v malé vesnici Újezd u Rosic, ale pak jsem si řekla, že to pojmu obecně k malým akcím typů poutí na vesnicích, bleších trhů a jarmarků.


Ale pěkně popořádku. Letos se konal již pátý ročník Újezdského jarmarku. Jde to typ akce, kde je celodenní program, kde si každý vybere to svoje. Jde o návrat ke starým kořenům řemeslné práce spojené s celodenním hudebním festivalem. Letos bylo opravdu velké horko, ale i tak to neodradilo zhruba tisícovku návštěvníků. Na své si přišli všichni. Prodejci, medu, textilních výrobků, keramiky, ovčích sýrů, ale i cukrové vaty, piva či vína. Celé odpoledne hrály na velkém podiu hudební skupiny i jednotlivci. Zlatým hřebem večera byl téměř dvouhodinový koncert Petra Bendeho a Bohouše Josefa. Petr Bende byl stříbrný v druhé řadě Super star a právě Újezd u Rosic je jeho rodiště. Tento koncert věnoval jako hudební dárek pro svoje sousedy a kamarády. Vesnice má 273 obyvatel, takže je opravdu malinká, ale Petr Bende není jediná místní slavná osobnost. Také zde má rodiště slavný televizní hlasatel Alexander Hemala, který byl hostem předešlého ročníku a bydlí tu i vzdálení příbuzní Evy Pilarové. No a na malou vesnici musíte uznat i vy, že je to výjimečné!

123

V průběhu dne bylo rytířské vystoupení, do kterého se směle začlenili i místní starousedlíci, ale bylo opravdu teplo, a tak když jsem viděla brnění ověnčené kožešinami, přiznám se, že mi jich bylo trochu líto. Úplně na závěr byla ohnivá show, která mě velice mile překvapila. Bylo to originální neokoukané číslo, které zaujmulo všechny věkové generace. Je to skvělá alternativa k ohňostrojům, které už jsou mnohdy okoukané.

654

A proč jsem napsala tento článek? Protože je důležité si uvědomit, že i malé akce mohou být skvělé, a když třeba jedete na dovolenou tak jako my a vidíte v některé malé vesničce zábavu, tak se vyplatí zastavit. Nemusíte stát dlouhé fronty na kolotoče a atrakce. Není zde hlava na hlavě a navíc vstup je zdarma! :o)


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z kategorie Tuzemští průvodci na stránkách nakladatelství CPRESS. Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Spulkin

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist