Díky za šanci

Rubrika: Trocha nostalgie

dikyAč tento článek píši pod redakčním jménem, píši jej za sebe, za Markétu. Ráda bych se s vámi podělila o své redakční začátky…
VD jsem objevila asi jako mnoho z vás díky vyhledavači. Po čase jsem se zaregistrovala pod přezdívkou a začala být aktivní.


V té době ještě na hlavní stránce staré verze VD svítil čtvereček, který lákal zájemce ke spolupráci s VD. Dlouho jsem se na něj dívala, přemýšlela jsem, ale neodvažovala jsem se na uvedený mail napsat. Bála jsem se, že vlastně ani nemám moc co nabídnout.

Protože jsem ale po skončení mateřské neměla kam nastoupit, vyvstávala otázka, co budu dělat. S předstihem jsem se snažila ujasnit si, co bych dělala ráda, jaké vzdělání si mám doplnit, … A většina mých úvah se točila kolem knih a psaní. Lákala mě povolání jako knihovnice, redaktorka, spisovatelka. Jenže kdo by mě bez praxe zaměstnal?

A tak jsem se konečně, po mnoha měsících, osmělila a na uvedený mail napsala. Nejprve se nedělo nic. Začala jsem být lehce nervózní, ale jak se jednou pro něco rozhodnu, první neúspěch mě neodradí. Napsala jsem Petře znovu. Vzápětí mi přišel dlouhatánský mail s díky za nabídnutou pomoc, a že mám-li zájem, můžu si vybrat z toho, toho, toho, toho, … a toho. 🙂

Začala jsem zpracováním článků o knižních novinkách. Potom se přidaly nějaké soutěže (např. sepsání úvodního článku k „psavé“ soutěži, vydávání soutěžních článků prvního Napiš to o výletech, …). Mezitím nějaké mé vlastní články (v současné době píši především Co slavíme v … a články o tvoření).

Za tu dobu, co s Petrou spolupracuji, jsem se mnohému naučila, v mnohém se zdokonalila. Naučila jsem se alespoň částečně rozumět html, jsem mnohem více vnímavější k tomu, co napíši (učím se číst svůj článek jako zcela neznámý čtenář a pátrat tak, zda jsou mé myšlenky formulovány jasně), dávám si pozor na svůj písemný projev, aby byl po gramatické a stylistické stránce co nejčistší. (Manžel, který můj písemný projev od začátku sleduje, tvrdí, že jsem se za ten rok a kousek zlepšila.)

Díky spolupráci s VD jsem absolvovala i svůj první pracovní pohovor. K postupu do užšího kola mi pomohlo právě to, že jsem do životopisu uvedla svou spolupráci s VD. Práce nakonec nevyšla, ale nemrzelo mě to, protože jsem víc než o ni stála o získání zkušenosti s pracovním pohovorem. Když jsem potom dělala pohovor do práce, o kterou jsem opravdu stála, byla jsem mnohem klidnější a místo získala. (Mimochodem, nakonec pracuji v technickém oboru…)

Redakční práce pro VD mi dala mnoho cenných životních zkušeností. V podstatě VD stály na začátku několika mých životních cest, mých osobních nebo pracovních úspěchů či alespoň zlepšení.

Díky!

Článek na téma týdne Moje VD začátky, které bylo vyhlášeno v rámci projektu Pojďme si povídat… pěkně od začátku.

Napsal/a: redakce (Markéta)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • redakce

  Padmé, babofko, Petro, bokul – díky za milé komentáře. 🙂

  K práci – asi jsem se špatně vyjádřila. Práci, kterou mám, jsem získala přes známosti, ale Petra s tím neměla nic společného. Jen ten první pohovor byl dobrou zkušeností, a u toho druhého jsem už tušila, jak to může probíhat a tak, věděla jsem, že netrhají hlavy ;), prostě jsem byla klidnější. A jsem ráda, že je to tak, jak to je – práce technického zaměření, a když se potřebuju odreagovat, tak literární práce pro VD – psaní článků. Pěkně se to vyvažuje.

  Peti, mimochodem – které weby máš na mysli? 😉 Však víš, že jsem zkoušela psát i jinam, jednou jsi mi pomáhala se stručným sepsáním infa pro jeden časopis. Prostě Ty jsi byla jediná, kdo se ke mně neobrátil zády, kdo mi odepsal, projevil zájem, … A za to jsem Ti nesmírně vděčná. Za to, že jsi mi jako jediná tu šanci dala. Ještě jednou díky!

  Markéta

 • bokul

  Markéto, díky za Tvoji zkušenost a seznámení nás s Tvojí prací a cestě, jak si se k ní dostala 🙂

 • Petra Vymětalová

  Markétko, to já děkuju, že ses nenechala odradit tím čekáním na odpověď 🙂
  Jinak myslím, že webů, kde je možné získat zkušenosti s redakční prací a/nebo základy html, je u nás povícero, proto je mi ctí, že tvá volba padla na VD.

  Takže děkuju za tu volbu, za to, že chápeš mé dlouhé prodlevy v odpovědích na maily (poslední dobou jsem se trošku zlepšila, ale stejně), a taky za všechny ty články a spoustu nápadů jak tyhle stránky obohatit.

 • Padmé

  Markétko, díky za Tvůj článek a zároveň díky i za Tvé redakční články.:-) Je moc dobře, tzn. jsem ráda, že jsi na VD zakotvila a stejně tak je dobře, že píšeš. Já sice asi nejsem ta správná osoba na nějaké hodnocení, ale Tvůj posun vpřed vnímám a hodnotím kladně :-). Mohu k tomu jen připsat: „Jen tak dál!“ 🙂

 • Markéto, je super, že jsi objevila VD a díky nim se něco naučila, zvedla si sebevědomí a našla i práci, o kterou jsi stála. Petru tímto na dálku poplácávám po rameni a tobě zvedám palec vzhůru! 😉

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist