3. seminář Pozitivní rodičovství Nadace Naše dítě

V Co se jinam nevešlo

Naše dítě logoNadace Naše dítě v rámci osvětové kampaně Pozitivní rodičovství pořádá již třetí seminář pro laickou i odbornou veřejnost. Seminář je tentokrát zaměřen na posílení vztahů mezi partnery. Zabývá se předpoklady, podmínkami pro fungování dlouhodobých vztahů a vytvoření rodinného zázemí, které poskytuje nejlepší možnou podporu pro rozvoj dětí. Osvětová kampaň Pozitivní rodičovství se věnuje zlepšení vztahů mezi rodiči a dětmi a také v oblasti výchovy nepřipouští používání fyzických či psychických trestů.

Seminář se koná v pondělí 18. října 2010 od 9. 30 do 16.00 hodin v Justiční akademii v Praze.

Kurzovné je 500 Kč včetně občerstvení a oběda. Přihlášky přijímá nadace do 5. října 2010 emailem či poštou. Podrobnosti a přihláška jsou k dispozici na www.nasedite.cz.

Odborníci z oblasti dětské psychologie, rodinné terapie poskytnou na třetím semináři náhled na problematiku partnerských vztahů a jejich vlivu na rozvoj dětí. Budou se věnovat řadě otázek, které řeší mnoho manželských párů a rodičů. Např. Jaké chování lásku mezi mužem a ženou z podstaty ničí a jaké ji naopak podporuje? Současná manželství ohrožuje fenomén „absence dospělosti“. Odkud se bere a lze nad ním zvítězit? Vývojové krize v partnerských a rodinných vztazích, možnosti partnerské a manželské terapie. Otcovství: Jak se staví dnešní muži ke své otcovské roli? Jaké jsou jejich názory na rozdělení rolí domácnosti? Jak se podílejí na každodenní péči o nezletilé děti?

Přednášející a lektoři třetího semináře:

PhDr. Eva Labusová

Mgr. Ing. Marie Nováková

Mgr. Jan Černý

PhDr. Martin Jára

Mgr. Hana Friedlaenderová

Ze seminářů již vznikla dvě dvojDVD odborných přednášek psychologů a pedagogů.

„Pevně věříme, že informace z přednášek pomohou nejen rodičům k lepší orientaci ve výchově a pozitivním rodičovství. Jsou inspirací a pomocníkem v otázkách zlepšení vztahů rodičů a dětí, jak stanovit hranice a pravidla ve výchově, jak vhodně volit odměny a tresty a v řadě dalších,“ říká Zuzana Baudyšová.  Nadace se podílela také na vzniku filmu Obnova lásky v rodině – výchova láskou. Vychází ze zkušeností a filozofie doktorky Jiřiny Prekopové, které nadace předala cenu Zlaté srdce pro ochránce dětí. Film Obnova lásky v rodině i obě dvojDVD Pozitivní rodičovství jsou k zakoupení v Nadaci Naše dítě a výtěžek je určen na pomoc dětem.

3. seminář Pozitivní rodičovství Nadace Naše dítě:

Kdy: v pondělí 18. října 2010 od 9.30 do 16.00 hod.
Kde:
Justiční akademie, Hybernská 1006/18, Praha 1.

Poplatek: 500 Kč (včetně občerstvení a oběda).

Přihlášky zároveň s kopií dokladu o úhradě poplatku pošlete nejpozději do 5. 10. 2010 na adresu Nadace Naše dítě elektronicky nebo poštou.

Více na www.nasedite.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Vyrobte si svůj sirup na kašel

Léto je pro nás maminky vysvobozením od nekonečných martyrií dětských nachlazení. Já jsem si je tenhle rok užila do

Čtu dál →

Kolik % svého platu dáte v létě za zmrzlinu?

30°C ve stínu. Vedro na padnutí. Nechce se vám pracovat, uklízet, vařit. Stejně nikdo nemá na jídlo chuť. Děti myslí

Čtu dál →
sourozenecká žárlivost

Jak na to, když jsou jako kočka a pes

Objevte 3 věci, které dětem pomůžou, aby přestaly žárlit, ubližovat si a dělat naschvály. Ale pozor, ať to nepropásnete.

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

TOPlist