3. seminář Pozitivní rodičovství Nadace Naše dítě

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Naše dítě logoNadace Naše dítě v rámci osvětové kampaně Pozitivní rodičovství pořádá již třetí seminář pro laickou i odbornou veřejnost. Seminář je tentokrát zaměřen na posílení vztahů mezi partnery. Zabývá se předpoklady, podmínkami pro fungování dlouhodobých vztahů a vytvoření rodinného zázemí, které poskytuje nejlepší možnou podporu pro rozvoj dětí. Osvětová kampaň Pozitivní rodičovství se věnuje zlepšení vztahů mezi rodiči a dětmi a také v oblasti výchovy nepřipouští používání fyzických či psychických trestů.

Seminář se koná v pondělí 18. října 2010 od 9. 30 do 16.00 hodin v Justiční akademii v Praze.

Kurzovné je 500 Kč včetně občerstvení a oběda. Přihlášky přijímá nadace do 5. října 2010 emailem či poštou. Podrobnosti a přihláška jsou k dispozici na www.nasedite.cz.

Odborníci z oblasti dětské psychologie, rodinné terapie poskytnou na třetím semináři náhled na problematiku partnerských vztahů a jejich vlivu na rozvoj dětí. Budou se věnovat řadě otázek, které řeší mnoho manželských párů a rodičů. Např. Jaké chování lásku mezi mužem a ženou z podstaty ničí a jaké ji naopak podporuje? Současná manželství ohrožuje fenomén „absence dospělosti“. Odkud se bere a lze nad ním zvítězit? Vývojové krize v partnerských a rodinných vztazích, možnosti partnerské a manželské terapie. Otcovství: Jak se staví dnešní muži ke své otcovské roli? Jaké jsou jejich názory na rozdělení rolí domácnosti? Jak se podílejí na každodenní péči o nezletilé děti?

Přednášející a lektoři třetího semináře:

PhDr. Eva Labusová

Mgr. Ing. Marie Nováková

Mgr. Jan Černý

PhDr. Martin Jára

Mgr. Hana Friedlaenderová

Ze seminářů již vznikla dvě dvojDVD odborných přednášek psychologů a pedagogů.

„Pevně věříme, že informace z přednášek pomohou nejen rodičům k lepší orientaci ve výchově a pozitivním rodičovství. Jsou inspirací a pomocníkem v otázkách zlepšení vztahů rodičů a dětí, jak stanovit hranice a pravidla ve výchově, jak vhodně volit odměny a tresty a v řadě dalších,“ říká Zuzana Baudyšová.  Nadace se podílela také na vzniku filmu Obnova lásky v rodině – výchova láskou. Vychází ze zkušeností a filozofie doktorky Jiřiny Prekopové, které nadace předala cenu Zlaté srdce pro ochránce dětí. Film Obnova lásky v rodině i obě dvojDVD Pozitivní rodičovství jsou k zakoupení v Nadaci Naše dítě a výtěžek je určen na pomoc dětem.

3. seminář Pozitivní rodičovství Nadace Naše dítě:

Kdy: v pondělí 18. října 2010 od 9.30 do 16.00 hod.
Kde:
Justiční akademie, Hybernská 1006/18, Praha 1.

Poplatek: 500 Kč (včetně občerstvení a oběda).

Přihlášky zároveň s kopií dokladu o úhradě poplatku pošlete nejpozději do 5. 10. 2010 na adresu Nadace Naše dítě elektronicky nebo poštou.

Více na www.nasedite.cz.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Těhotenství nemusí být jen nejkrásnějším obdobím v životě ženy

V současné společnosti jsou všechny významné životní události vnímané jako velký milník v životě a očekává se, že každý,

Čtu dál →

[Soutěž] Audiokniha Anička a cirkus

Dlouhou cestu na dovolenou si můžete v autě zpříjemnit třeba poslechem audioknihy. 3 tipy pro děti pro vás dnes

Čtu dál →

[Tvoření] Květina z proužků

Květina, kterou si dnes ukážeme, je velmi jednoduchá a zároveň variabilní. Můžete vyrobit několik variant podle toho, která se

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist