Zápis do MŠ

Rubrika: Od srdce i od plic

1052979_playgroundBydlíme na vesnici a dnes jsme se vydali na vyhlášený zápis do MŠ. Bohužel máme na vesnici pouze jednu školku a to dvoutřídku, takže moc dětí se přijmout nedá. My letos byli už po třetí, poprvé neměl ještě 3 roky, a tak jsem mávla rukou, stejně by chodil jen půl roku.

Důvod nepřijetí, brali děti narozené jen do září a syn je až v březnu. Mezitím jsme zjistili, že syn má ADHD a já s ním měla rodičovskou dovolenou do 4 let, opět nás nepřijali, protože je hodně dětí. Protože jsem měla možnost chodit do práce na zástupy a tak jsem byla i žádat samotnou ředitelku, jestli by syna nepřijala aspoň na ty dny co budu v práci. Na to mi řekla, že to promyslí a dá vědět. Na můj telefonát mi řekla, že takových maminek je víc a já nemám trvalý prac.poměr. Tak jsme to řešila různě a hlavně těžce a prodloužení smlouvy jsem odmítla, nedalo se to zvládat. Načež jsme se dozvěděla, že se přijalo spoustu dětí maminek na mateřské s dalším dítětem. Tak maminky, co byly určitě doma, měly starší děti ve školce a maminky, co mohly pracovat, tak neměly děti přijaté, nebyla jsem totiž sama. Rovnou mi bylo řečeno, že jim jde o dotace na děti od státu. Protože na děti, co jsme s nimi na rodičáku, mají školky nárok jen na dotaci na půl dne a na děti, co mají mamku na mateřské s dalším dítětem, dostanou dotaci na celý den. Tak vlastně nejde o děti, ale o dotace.

Protože mezitím jsem dostala prodlouženou rodičovskou dovolenou na základě synova ADHD, tak jsem se šla předem zeptat, jakou máme letos šanci na přijetí. Měla jsem donést papír od psycholožky, že doporučuje zařazení do MŠ a že si zažádají o asistentku. Bohužel psycholožka školku doporučila, ale protože se o dost zlepšil, tak asistentku zatím nedá. Je víc dětí, co asistenta opravdu potřebují, a pokud by to nešlo, tak pak ji teprve přidělí. Tak dnes jsme byli u zápisu potřetí, se všemi doklady, a teď budeme čekat a doufat, že se pro nás najde místečko na 4 h dopoledne. Syn v září při nástupu do školky bude mít už 4,5roku, tak by mu hodně prospěla. Přišlo opět hodně maminek, část těch, co loni odmítli a část, co dovršili 3 roky. Také se tam objevily mamky, co se sem budou teprve od září stěhovat a i ty, co jsou z okolních vesnic. Vím, že by mělo mít každé dítě nárok chodit mezi děti do školky, jen doufám, že nedají před námi přednost někomu, kdo tu ani nebydlí. Mě loni v okolních vesnicích rovnou odmítli a u nás dali přihlášky všem, co přišli. Snad nám to letos vyjde.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (23 vyjádření)

  • Anonymní

    Ahoj tak jak to s malym dopadlo? Uz chodi do skolky? Ja tve duvody plne chapu. Muj syn mel ted dva roky a ja uvazuji ze ho dam na jedno odpoledne do skolky (soukrome jak jinak :))- chci aby si pohral, miluje deti a ja pracuji na castecny uvazek a je to docela zahul – cely den s malym a vecer pak prace. Takze bych takto chtela ziskat trosku casu pro sebe. Drzim palce a zdravim, Martina

  • Králíček4

    Anonymní,syna si užívám to se neboj.Ráda by jsem ho měla zcela zdravého a aby mohl využívat všeho a ne že bude ze spoustu aktivit odstrkován.Bohužel má významné ADHD a nyní už i rysy autismu.Proto,že se zrušilo spoustu MŠ a že můj syn není zcela zdráv nemohu.Snažím se aby byl jako všechny děti a proto potřebuje i zdravý rozvoj a rivalitu mezi dětmi stejného věku.Já se ho zbavit odkládáním do školky nechci,jak si asi myslíš.Bohužel u nás je školka přeplněná jak píšeš dětmi co jsou maminky na mateřské a ty jsou rády když se jednoho dítěte zbaví.Mě jde jen o to,aby se naučil být v kolektivu dalších dětí.

  • Anonymní

    Milá maminko, pokud jsi se synem na mateřské dovolené vždy budou mít přednost všechny ostatní děti.Pokud mamina bere peníze za to, že se stará o své dítě, má se o něj starat a ne ho dávat do školky. V době,kdy jsou školky přeplněné dětmi, tam děti, které chodí jen na dopoledne prostě nemají co dělat.Přednost bude mít až bude předškolák v posledním roce.Užívej si toho, že můžeš být se synem doma a necpi ho do školky.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist