Dubnové čtení pro ženy

Rubrika: Kulturní a literární tipy

ctenarkaSlíbila jsem v týdnu článek s tipy na zajímavé „ženské“ čtení a také se soutěží o některé z nich. Doufám, že se vám aspoň s některou z vybraných knížek trefím do noty.


Na začátek tu pro vás mám dvě knihy z edice Beletrie pro ženy s nadhledem, kterou vydává nakladatelství Jota.

Mamma mia

mammamiaPředstavte si, že jdete na běžnou lékařskou kontrolu a dozvíte se, že čekáte trojčata…
Přesně to se v prosinci 2004 stalo Jackie Cluneové. To těhotenství bylo skutečně „náhodné“ – nebylo výsledkem umělého oplodnění a její první dcera neměla v té době ještě ani rok. Jackie a její partner měli mít najednou čtyři děti místo jednoho. Její první reakcí byla touha praštit lékařku, která jí tu zprávu sdělila. A potom taky některé své přátele, když si musela vyslechnout jejich soucitné komentáře: „Ach bože, život ti skončil“ nebo „No, mohlo to být horší, mohla to být rakovina.“
V této knize se dozvíte, co se odehrálo od prvního ultrazvuku až po první Vánoce s trojčaty a jaké to je přivést na svět tři děti naráz.
Autorka: Jackie Cluneová
328 stran, vyšlo v nakladatelství Jota

Do 7. dubna můžete tuto knihu získat levně v korunové aukci na serveru Akce-Novinky.cz.

Já a tropy

jaatroppyPředstavte si, že se najednou ocitnete v tropech se dvěma dětmi předškolního věku, abyste se jako manželka veterináře starala o rodinu v nepředstavitelných podmínkách afrického Somálska.
Autorka nám představí nejen mnoho originálních postaviček domorodců i extravagantních cizinců, které během svého několikaletého pobytu poznala, ale seznámíme se také s exotickou přírodou a kulturou svébytného a hrdého afrického etnika. Pobaví nás peripetie české hospodyňky v tropech, která dokázala překonat praktické problémy v neznámém prostředí. Své neuvěřitelné zážitky přetavila ve svižné a zábavné čtení se spoustou drobných historek s vtipnými pointami, ale i postřehy se závažnějším obsahem.
Autorka: Ludmila Vítovcová
376 stran, na četné žádosti čtenářů vyšlo podruhé v nakladatelství Jota

Od 5. do 18. dubna 2010 máte šanci tuto knížku vyhrát v naší soutěži.

Můj horizontální život

mujhorizontalnizivotKniha americké autorky humorné literatury s tímto mnohoslibným názvem je sbírkou krátkých vtipných příběhů o sexu na jednu noc. Chelsea, přestože je slečna, vede stejně nevázaný život jako většina mladých mužů. Není vybíravá a hupsne do postele téměř s každým, kdo se jí jen trochu zalíbí. Téměř vždycky je malinko (nebo o hodně víc) opilá a ráno už je jí dotyčný chlápek spíš odporný. Takhle už si „vyšla“ s trpaslíkem, artistou na lodi a mnoha dalšími zájemci.
Pochopitelně se jí stávají i trapasy – v tomto ohledu vás jistě nezklamou kapitoly s názvem Hnědá skvrna nebo Maškarní večírek! Naše hrdinka ale není žádná prostitutka, zkrátka jen miluje sex a muže. Nebo v opačném pořadí? Každopádně se budete dobře bavit. Veselé povídání ze současného života americké mládeže po dvacítce (ale i před ní) vás rozhodně neznudí, zvlášť když se zde všechno předestírá bez přetvářky a pokrytectví. Doporučujeme všem mladým (i těm „pokročilejším“), kteří se chtějí zasmát a dopřát si příjemný relax.
Autorka: Chelsea Handlerová
208 stran, vydalo nakladatelství Columbus

Do 8. dubna můžete knihu získat v aukci od 1 Kč a zaplatit za ni tak pouze cenu, která vám bude vyhovovat.

Můj malý manžel

mujmalymanzelLéon a Solange tvoří nerovný pár, co se vzhledu, hlavně výšky týče. On, znamenitý lékař a vyhledávaný odborník, ona, úspěšná zubní lékařka. On měří 166 cm, ona je o dobrých dvacet centimetrů vyšší. On je střízlík, ona má bujné tvary, plná ústa, sílu jako valkýra. Když Solange otěhotní, jsou oba v sedmém nebi.
Při narození prvního syna Baptista se však stane něco neuvěřitelného. Léon se jaksi scvrkne, je najednou o 39 cm menší. Okolí ho lituje, Solangina láska k němu však nikterak neutuchá, brzy proto čekají dalšího potomka… Léon se opět zmenší a s centimetry se ztrácí i jeho vážnost a autorita. Jeho děti jím začínají pohrdat, manželka je čím dál netrpělivější… Je to předobraz zmenšování lidstva jako možné řešení přelidněné planety? Je to vize umenšování vlivu někdejší mužské hlavy rodiny, píseň o svobodě jedince, nebo ironická bajka vysmívající se marnosti a přežranosti tohoto světa a stoupající agresivní roli žen?
Autor: Pascal Bruckner
144 stran, vyšlo v nakladatelství Mladá fronta

Od 5. do 18. dubna můžete i tuto knihu získat v naší soutěži.

Lázeňský dekameron

lazenskydekameronDeset úspěšných žen se shromáždilo v týdnu mezi Vánocemi a Novým rokem v drahých lázních, kde – za pomoci botoxu, aromaterapie a všemožného hýčkání – doufají najít nový začátek svého života. Dámy vysedávající v kruhu ve vířivce, popíjející šampaňské a pojídající čokoládu si navzájem vyprávějí příběhy ze svých životů. Kniha o dnešních ženách, která nejen názvem připomíná slavný Boccacciův Dekameron, je příkladem skvěle napsaného a vtipně vypointovaného románu o životě současných žen, např. bývalé vikářovy manželky, scenáristky, novinářky, ředitelky společnosti či manikérky…
Autorka: Fay Weldonová
352 stran, vyšlo v nakladatelství Mladá fronta

Všechno nebo nic

vsechnonebonicOtevřený příběh lásky známé slovenské spisovatelky. Linda, majitelka prosperujícího bratislavského antikvariátu, je úspěšná, inteligentní žena s velkým smyslem pro humor a touhou po opravdové lásce, ale zároveň frustrovaná z několika nevydařených vztahů. Jednoho (ne)šťastného dne se virtuálně seznámí s Jakubem.
Pár dní si píšou na internetu, protelefonují spolu celé hodiny a oba mají pocit, že jsou stvořeni jeden pro druhého. Skutečné setkání jejich cit neoslabí, naopak, Linda prožívá Lásku s velkým L a nepochybuje o tom, že našla muže svých snů. Ale jak je na tom Jakub? Je to i pro něj osudový vztah?
Autorka: Eva Urbaníková
328 stran, vyšlo v nakladatelství Motto

Do 10. dubna můžete knihu levně pořídit v aukci.

Život nanečisto

zivotnanecistoDotisk volného pokračování knih Řízkaři a Bestiář.
Stejná hrdinka, nové příběhy. Mladá novinářka Karla proplouvá opět několika vážnými i nezávaznými vztahy; příběhy partnerství a sexu jsou spontánní, hektické, barvité a ona z nich vychází vždy s větší nebo menší újmou či ziskem.
Autorka: Barbara Nesvadbová
144 stran, vyšlo v nakladatelství Motto

Od 5. do 18. dubna můžete knihu získat v naší soutěži.

Na závěr ještě z trošku jiného soudku – něco užitečného pro ženy, které se zajímají o možnosti alternativní léčby:

Aromaterapie v životě ženy

aromaterapieV posledních letech se společnost stále více „vrací k přírodě“, a tak se stává trendem řešit nejběžnější zdravotní problémy právě přírodní cestou. Kniha je praktickým průvodcem celé rodiny – se zaměřením na těhotenství, porod, šestinedělí a péči o malé dítě. Publikace pojednává nejen o vzniku aromaterapie, ale především o účincích nejčastěji užívaných rostlin v domácnosti, o možnostech jejich využití při léčbě běžných dětských nemocí, návody na přípravu masážních olejů a krémů apod. Čtenářky ocení příběhy několika žen, které našly cestu k aromaterapii, doplněné komentářem uznávané aromaterapeutky. V knížce nechybí ilustrační fotografie jednotlivých rostlin, postupové fotografie masáže miminka a těhotné ženy.
Autorky: Adéla Zrubecká, Ivana Ašenbrenerová
240 stran, vydala Mladá fronta

Do 21. dubna 2010 ji můžete vyhrát v soutěži na serveru Akce-Novinky.cz.

Padla vám některá z výše uvedených knížek do oka? Zapojíte se do aukcí nebo soutěží?

Článek s knižními tipy byl připraven ve spolupráci se serverem Akce-Novinky.cz, kde najdete informace o knižních novinkách, které můžete získat v aukcích i soutěžích.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Jarmuschko, děkovat netřeba, výhru sis vybojovala sama 🙂 ale budu ráda, když pak napíšeš, jak sis početla, vypadá to lákavě.

 • Jarmuschka

  Tak koukám, že se na mě po čase zase usmálo štěstí (když teď už nestíhám každý den vychytávat starší články…)
  Potěšilo mě to – a už se těším na dovolenou s knížkou po ruce (snad to vyjde).
  Petro, děkuji!
  ;o)

 • Petra Vymětalová

  Právě jsem vyhodnotila tuto soutěž, věřím, že výherkyně si knížky vychutnají:-) Všem gratuluji!
  Vyhodnocení soutěže – ZDE.

  Všichni, kteří již doma mají jakoukoli knihu propagovanou na http://www.akce-novinky.cz, se můžou také zapojit do soutěže o Encyklopedii nejlépe střežených tajemství světa, která poběží do 30. dubna na Facebooku.

 • Peťka

  Trefila. .-)
  (A já si Z nabídky…, samozřejmě, překlep) 🙂

 • Petra Vymětalová

  Tak to jsem ráda, že jsem se vám trefila do vkusu. tentokrát se mi toho ženského čtení sešlo opravdu hodně a bylo těžké vybírat, tak snad jsem se opravdu trefila…

 • Peťka

  Á, zajímavé! Myslím, že s této nabídky bych si vybrala určitě! 🙂

 • Tak to,už je jiný kafe.
  Díky,Petro.A ještě děkuji,že jsi nám to nabídla v soutěžích i aukcích.
  Jedna knížka lepší než druhá,těžko vybírat…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist