Dubnové čtení pro ženy

Rubrika: Kulturní a literární tipy

ctenarkaSlíbila jsem v týdnu článek s tipy na zajímavé „ženské“ čtení a také se soutěží o některé z nich. Doufám, že se vám aspoň s některou z vybraných knížek trefím do noty.
Na začátek tu pro vás mám dvě knihy z edice Beletrie pro ženy s nadhledem, kterou vydává nakladatelství Jota.

Mamma mia

mammamiaPředstavte si, že jdete na běžnou lékařskou kontrolu a dozvíte se, že čekáte trojčata…
Přesně to se v prosinci 2004 stalo Jackie Cluneové. To těhotenství bylo skutečně „náhodné“ – nebylo výsledkem umělého oplodnění a její první dcera neměla v té době ještě ani rok. Jackie a její partner měli mít najednou čtyři děti místo jednoho. Její první reakcí byla touha praštit lékařku, která jí tu zprávu sdělila. A potom taky některé své přátele, když si musela vyslechnout jejich soucitné komentáře: „Ach bože, život ti skončil“ nebo „No, mohlo to být horší, mohla to být rakovina.“
V této knize se dozvíte, co se odehrálo od prvního ultrazvuku až po první Vánoce s trojčaty a jaké to je přivést na svět tři děti naráz.
Autorka: Jackie Cluneová
328 stran, vyšlo v nakladatelství Jota

Do 7. dubna můžete tuto knihu získat levně v korunové aukci na serveru Akce-Novinky.cz.

Já a tropy

jaatroppyPředstavte si, že se najednou ocitnete v tropech se dvěma dětmi předškolního věku, abyste se jako manželka veterináře starala o rodinu v nepředstavitelných podmínkách afrického Somálska.
Autorka nám představí nejen mnoho originálních postaviček domorodců i extravagantních cizinců, které během svého několikaletého pobytu poznala, ale seznámíme se také s exotickou přírodou a kulturou svébytného a hrdého afrického etnika. Pobaví nás peripetie české hospodyňky v tropech, která dokázala překonat praktické problémy v neznámém prostředí. Své neuvěřitelné zážitky přetavila ve svižné a zábavné čtení se spoustou drobných historek s vtipnými pointami, ale i postřehy se závažnějším obsahem.
Autorka: Ludmila Vítovcová
376 stran, na četné žádosti čtenářů vyšlo podruhé v nakladatelství Jota

Od 5. do 18. dubna 2010 máte šanci tuto knížku vyhrát v naší soutěži.

Můj horizontální život

mujhorizontalnizivotKniha americké autorky humorné literatury s tímto mnohoslibným názvem je sbírkou krátkých vtipných příběhů o sexu na jednu noc. Chelsea, přestože je slečna, vede stejně nevázaný život jako většina mladých mužů. Není vybíravá a hupsne do postele téměř s každým, kdo se jí jen trochu zalíbí. Téměř vždycky je malinko (nebo o hodně víc) opilá a ráno už je jí dotyčný chlápek spíš odporný. Takhle už si „vyšla“ s trpaslíkem, artistou na lodi a mnoha dalšími zájemci.
Pochopitelně se jí stávají i trapasy – v tomto ohledu vás jistě nezklamou kapitoly s názvem Hnědá skvrna nebo Maškarní večírek! Naše hrdinka ale není žádná prostitutka, zkrátka jen miluje sex a muže. Nebo v opačném pořadí? Každopádně se budete dobře bavit. Veselé povídání ze současného života americké mládeže po dvacítce (ale i před ní) vás rozhodně neznudí, zvlášť když se zde všechno předestírá bez přetvářky a pokrytectví. Doporučujeme všem mladým (i těm „pokročilejším“), kteří se chtějí zasmát a dopřát si příjemný relax.
Autorka: Chelsea Handlerová
208 stran, vydalo nakladatelství Columbus

Do 8. dubna můžete knihu získat v aukci od 1 Kč a zaplatit za ni tak pouze cenu, která vám bude vyhovovat.

Můj malý manžel

mujmalymanzelLéon a Solange tvoří nerovný pár, co se vzhledu, hlavně výšky týče. On, znamenitý lékař a vyhledávaný odborník, ona, úspěšná zubní lékařka. On měří 166 cm, ona je o dobrých dvacet centimetrů vyšší. On je střízlík, ona má bujné tvary, plná ústa, sílu jako valkýra. Když Solange otěhotní, jsou oba v sedmém nebi.
Při narození prvního syna Baptista se však stane něco neuvěřitelného. Léon se jaksi scvrkne, je najednou o 39 cm menší. Okolí ho lituje, Solangina láska k němu však nikterak neutuchá, brzy proto čekají dalšího potomka… Léon se opět zmenší a s centimetry se ztrácí i jeho vážnost a autorita. Jeho děti jím začínají pohrdat, manželka je čím dál netrpělivější… Je to předobraz zmenšování lidstva jako možné řešení přelidněné planety? Je to vize umenšování vlivu někdejší mužské hlavy rodiny, píseň o svobodě jedince, nebo ironická bajka vysmívající se marnosti a přežranosti tohoto světa a stoupající agresivní roli žen?
Autor: Pascal Bruckner
144 stran, vyšlo v nakladatelství Mladá fronta

Od 5. do 18. dubna můžete i tuto knihu získat v naší soutěži.

Lázeňský dekameron

lazenskydekameronDeset úspěšných žen se shromáždilo v týdnu mezi Vánocemi a Novým rokem v drahých lázních, kde – za pomoci botoxu, aromaterapie a všemožného hýčkání – doufají najít nový začátek svého života. Dámy vysedávající v kruhu ve vířivce, popíjející šampaňské a pojídající čokoládu si navzájem vyprávějí příběhy ze svých životů. Kniha o dnešních ženách, která nejen názvem připomíná slavný Boccacciův Dekameron, je příkladem skvěle napsaného a vtipně vypointovaného románu o životě současných žen, např. bývalé vikářovy manželky, scenáristky, novinářky, ředitelky společnosti či manikérky…
Autorka: Fay Weldonová
352 stran, vyšlo v nakladatelství Mladá fronta

Všechno nebo nic

vsechnonebonicOtevřený příběh lásky známé slovenské spisovatelky. Linda, majitelka prosperujícího bratislavského antikvariátu, je úspěšná, inteligentní žena s velkým smyslem pro humor a touhou po opravdové lásce, ale zároveň frustrovaná z několika nevydařených vztahů. Jednoho (ne)šťastného dne se virtuálně seznámí s Jakubem.
Pár dní si píšou na internetu, protelefonují spolu celé hodiny a oba mají pocit, že jsou stvořeni jeden pro druhého. Skutečné setkání jejich cit neoslabí, naopak, Linda prožívá Lásku s velkým L a nepochybuje o tom, že našla muže svých snů. Ale jak je na tom Jakub? Je to i pro něj osudový vztah?
Autorka: Eva Urbaníková
328 stran, vyšlo v nakladatelství Motto

Do 10. dubna můžete knihu levně pořídit v aukci.

Život nanečisto

zivotnanecistoDotisk volného pokračování knih Řízkaři a Bestiář.
Stejná hrdinka, nové příběhy. Mladá novinářka Karla proplouvá opět několika vážnými i nezávaznými vztahy; příběhy partnerství a sexu jsou spontánní, hektické, barvité a ona z nich vychází vždy s větší nebo menší újmou či ziskem.
Autorka: Barbara Nesvadbová
144 stran, vyšlo v nakladatelství Motto

Od 5. do 18. dubna můžete knihu získat v naší soutěži.

Na závěr ještě z trošku jiného soudku – něco užitečného pro ženy, které se zajímají o možnosti alternativní léčby:

Aromaterapie v životě ženy

aromaterapieV posledních letech se společnost stále více „vrací k přírodě“, a tak se stává trendem řešit nejběžnější zdravotní problémy právě přírodní cestou. Kniha je praktickým průvodcem celé rodiny – se zaměřením na těhotenství, porod, šestinedělí a péči o malé dítě. Publikace pojednává nejen o vzniku aromaterapie, ale především o účincích nejčastěji užívaných rostlin v domácnosti, o možnostech jejich využití při léčbě běžných dětských nemocí, návody na přípravu masážních olejů a krémů apod. Čtenářky ocení příběhy několika žen, které našly cestu k aromaterapii, doplněné komentářem uznávané aromaterapeutky. V knížce nechybí ilustrační fotografie jednotlivých rostlin, postupové fotografie masáže miminka a těhotné ženy.
Autorky: Adéla Zrubecká, Ivana Ašenbrenerová
240 stran, vydala Mladá fronta

Do 21. dubna 2010 ji můžete vyhrát v soutěži na serveru Akce-Novinky.cz.

Padla vám některá z výše uvedených knížek do oka? Zapojíte se do aukcí nebo soutěží?

Článek s knižními tipy byl připraven ve spolupráci se serverem Akce-Novinky.cz, kde najdete informace o knižních novinkách, které můžete získat v aukcích i soutěžích.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak děti naučit jíst zeleninu?

Co vaříte svému miminku? Nejprve maminka zařídí to nejlepší mlíčko, ovšem po pár měsících se objeví otázka, jaké dát

Čtu dál →

Recenze: Můj atlas Česka

Naše zem je plná krásných míst, památek, přírody, různých útvarů. Každý z nás je rád „doma“. Děti to „doma“,

Čtu dál →

[Předškoláci] Matematika s úsměvem

Se začátkem nového školního roku se už i předškolní děti začaly plně věnovat předškoláckým úkolům. Tak proč jim to

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Petra

  Jarmuschko, děkovat netřeba, výhru sis vybojovala sama 🙂 ale budu ráda, když pak napíšeš, jak sis početla, vypadá to lákavě.

 • Jarmuschka

  Tak koukám, že se na mě po čase zase usmálo štěstí (když teď už nestíhám každý den vychytávat starší články…)
  Potěšilo mě to – a už se těším na dovolenou s knížkou po ruce (snad to vyjde).
  Petro, děkuji!
  ;o)

 • Petra

  Právě jsem vyhodnotila tuto soutěž, věřím, že výherkyně si knížky vychutnají:-) Všem gratuluji!
  Vyhodnocení soutěže – ZDE.

  Všichni, kteří již doma mají jakoukoli knihu propagovanou na http://www.akce-novinky.cz, se můžou také zapojit do soutěže o Encyklopedii nejlépe střežených tajemství světa, která poběží do 30. dubna na Facebooku.

 • Peťka

  Trefila. .-)
  (A já si Z nabídky…, samozřejmě, překlep) 🙂

 • Petra

  Tak to jsem ráda, že jsem se vám trefila do vkusu. tentokrát se mi toho ženského čtení sešlo opravdu hodně a bylo těžké vybírat, tak snad jsem se opravdu trefila…

 • Peťka

  Á, zajímavé! Myslím, že s této nabídky bych si vybrala určitě! 🙂

 • Tak to,už je jiný kafe.
  Díky,Petro.A ještě děkuji,že jsi nám to nabídla v soutěžích i aukcích.
  Jedna knížka lepší než druhá,těžko vybírat…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist