Nové plavky

Rubrika: Od srdce i od plic

843076_lago_de_banyolas_2Tak jsem se dnes procházela s dětma po městě a narazila jsem na obchůdek. Ve výloze jsem viděla krásné plavky. Nejdřív jsem chtěla odejít, ale nešlo to, něco mě táhlo dovnitř. Tak jsem vešla. Nejdřív jsem se trošku rozhlížela, ale pak jsem nakonec poprosila paní za pultem, jestli by mi mohla ukázat ty strakaté plavky ve výloze…

Strašně se mi líbily. I ten střih byl takový ideální pro mou postavu po dvou dětech. „Jakou byste chtěla velikost?“ ptala se paní za pultem. „NO podprsenku tak 80C a kalhotky větší, aby byly přes bříško“. Chvilku se hrabala pod pultem v košíkách, ale pak mně nakonec vytáhla opravdu plavky v té velikosti. Hned jsem s nima zamířila do kabinky. Oblékla jsem si je a zjistila, že mi padnou jak ulitý. Tak jsem chvilku váhala, ale nakonec si je opravdu koupila.
Ale jak jsem se tak blížila domů, popadl mě takový divný pocit. V hlavně se mi začaly honit myšlenky, jak to řeknu manželovi, že jsem si koupila plavky.
Tak jsem si je doma nenápadně oblékla, a šla jsem k němu. Koukl na mě, pak se vrátil zpět k televizi. Tak jsem se nenechala odbýt, a stoupla si mu před televizi.
„Hm, sis koupila plavky jo?? A na co je potřebuješ? Kolik stály?“ Neřekla jsem ani slovo, šla do ložnice, a zase se převlékla.
A pak se ozval podruhé: „no to jsem si koupil v pátek za 700,- papouška, tak jsi hned musela jít a koupit si plavky. Jenže já to nekupuju z našich peněz na žití, ale z melouchů a z toho, že prodávám ptáky, co už nechci“.
Tak jsem mu na to jen odpověděla to, že on vydělává, aby uživil rodinu, a zbytek co si vydělá mimo, tak má na své koníčky, ale že já jsem doma se dvěma dětma, mám jen mateřskou, a z té si prostě nemůžu dovolit nic koupit. A tím naše debata skončila. Teď je to tu jak po bitvě, moc spolu nemluvíme, jen sem tam nějaké slovo.
Tak jsem si myslela, že mi třeba řekne, že jsou pěkné, že mi sluší, protože jsem z nich měla takovou radost, ale teď mě tu radost zkazil, a říkám si, proč jsem si je vlastně kupovala???

Napsal/a: kristýna

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (27 vyjádření)

 • Tak nové plavky by mého manžela neiritovaly a kdybych si koupila nové sexy prádlo, tak už by ho to neiritovalo vůůůbec :-))

 • Anonymní

  Tak já sem si koupila plavky ještě před dětma a nosím je i ted po dětech.Tenkrát byli hodně drahé kolem 1000Kč ale i přesto si je oblékám i ted na koupáky a že mám popraskané břicho to se schová do plavek.Ted jak sem to tak četla tak sem dostala chut si koupit nové přeci jen 7let mít jedny plavky je divné..-)Pavlína

 • dadýsek
  dadýsek

  Ahoj holky, tak nové plavky jsem si koupila až po druhém porodu a měla jsem je na sobě jen jednou a ted bych potřebovala menší prsa, asi se mi ztrácí.Ale je pravda, že chlapi můžou všechno a mi nic. Jak si máme z mateřeské koupit něco na sebe, když nás živí manžilci a chtějí věděe na co chceme peníze, ani jim nemáme možnost udělat radost, ale co naděláme.Já si koupím co chci jednou za čas,a le nejsem na tyhle věci náročná. ajojky.

 • Anonymní

  holky máte pravdu

 • Tak já mám výhodu, že rodinnou kasu obhospodařuji já. Sice osm let už nevydělávám, ale spravuji manželovy firemní peníze, takže já mám přehled kolik peněz kde máme. Když je potřeba něco koupit, tak se vzájemně dohadujem co si můžem dovolit. Kolikrát se mi něco líbí, ale řeknu že to nechci, tak mně manžel přesvědčuje ať si to koupím, nebo to koupí sám a pak mně překvapí. Ještě nikdy mi nevyčetl, že bych si koupila něco co nepotřebuji. Holt někteří mužský si myslí, že když je ženská doma, tak nic nepotřebuje a že může být ráda, že nemusí chodit do práce/zkušennost z prvního manželství/.

 • jsem velice ráda,že mám doma manžela,který nekomentuje moje nákupy.Spíš mě někdy vadí,když se zeptám na jeho názor,jak se mu to lípí a on odpoví“mě je to jedno,kup si co chceš“.ale abych mu nekřivdila,umí i pochválit.

 • MICHELANGELLO

  Ahojte, já jenom reaguji na to financování a chlapy, kteří můžou utrácet a ženské nic nedopřejí. U nás je to tak, že manželce dám celou výplatu ( 9150 Kč čistého ), ze kterého zaplatíme nájem, podnájem, inkaso, jídlo a vše nutné, a každý z nás obdrží z výplaty kapesné na měsíc ve výši 1000 Kč (slovy jedentisickorunčeskych). Pokud to někomu je málo, může si přivydělat vlasní iniciatívou. Manželka dělá AVON a já abych si mohl taky něco koupit distribuuji Oriflame. Manželka kromě toho sem tam doučuje nějaké študáky matiku. Když si manželka chce něco koupit, neřeknu půl slova, od toho má kapesné ! Naopak jsem rád, když si z něčim udělá radost, protože pak není tak protivná a já se ji nemusím vyhýbat. Nové plavky bych ji určitě schválil a uvítal.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist