Emmili 36. tt – stanování

Rubrika: Moje cesta k miminku

Tento měsíc je, co se týká narozeninových a svátečných oslav, nabitý.  Skoro každý týden má někdo z našich přátel či rodiny narozeniny. Chystají se oslavy a mě strašně mrzí, že už se nemůžu zúčastnit tolik jako doposud. Obyčejně je to do brzkých ranních hodin s velkým přísunem alkoholu a všemožných aktivit, spojených třeba z bazénem. Takže já přijdu slušně popřát, předat dary a sníst všechno, co uvidím.:-)

Miluju rozdávání dárků a jejich výběr, avšak po finanční stránce je to velmi nákladné. Ale i já mám tento měsíc narozeniny a tak si myslím, že jak já ke všem, tak oni pak ke mně.:-) Mám jen strach, abych letos netrávila narozeninový den v nemocnici. Aby se chlapečkovi nechtělo dřív ven.

Co se týká mého stavu, vše je normální. Nic nového za těch 14 dní. Stále mám pocit, že mi každou chvíli proleze břichem, cítím silné kopance a tlačení  na břicho. Nemohu se kolikrát ani narovnat. Potím se ještě více než předtím a sprchuju se v těch vedrech minimálně 3krát za den, nebo jsem naložená v bazénu. V pátek mě čeká natáčení ozev a kontrola, takže ani teď vám nemůžu napsat, jak to dopadne. Snad příště, pokud budu ještě dva v jednom.

Přípravy na mimčo jsou stále tam, kde byly. Nechávám to na příští víkend, kdy mi dcera odjede s babičkou na víkend pryč. Potom už navezeme domů vše, co bude potřeba a dodělají se poslední maličkosti jako je třeba výzdoba. Už mám také zabalenou tašku do nemocnice. Raději pro jistotu. Pořád přemýšlím, co jsem minule měla a co jsem potřebovala či nepotřebovala.  Koupila jsem si úžasné bačkory do nemocnice v KiKu za 13 Kč, a tak jsem mohla přidat více na župan, jelikož tyhle dvě věci mám velmi opotřebované.

Čeká nás tento víkend stanování s přáteli. Minulý rok jsme si to velmi užili, bylo nás tam okolo 15 plus děti. Vyšlo nám krásné počasí, před den bylo asi 27 stupňů, v noci jsme seděli u ohně a nemuseli mít strach, že nám děti zmrznou. Letos kvůli předpovědi mám už trochu obavy. Také se moc necítím na to spát ve stanu, a tak pořád spekulujeme o všech možnostech. Lehátko, nafukovací matrace či chatka? Všechno zase zabalit, my když nějak jedeme, máme strašně věcí. Jsou to věci na kempovaní – židle, stůl, stan, spacáky, matrace.Věci na rybaření, páč mám doma vášnivého rybáře a netušili byste, kolik „krámů“ se na ryby potřebuje. Pak je to jídlo – nejdůležitější věc na tři dny. S pitím to zabere většinou půl kufru, protože k tomu máte nádobí, vařič a většinou gril s uhlím. No a pak oblečení, nejvíce pro dítě a nějaké to hraní pro dítě. Tohle se má vejít do osobáku. No strašlivá představa .

 

Ale už se těším na naložené masíčko, buřty a čerstvý chléb. No takže víkend bude akční a velmi náročný, ale já to vydržím, protože miminko přivedu na svět v termínu. 🙂

Jako přílohu posílám fotku z minulého roku ze stanování, jak vypadá už téměř vyložené auto a kempinkový neuklizený stoleček. 🙂

 

Pro dnešek se loučím, za 14 dní bude snad více o čem psát…

Mějte se krásně…       Emmili

Článek je součástí projektu Těhotná s VD, jehož hlavní partnerem je internetový obchod Benito.cz, který pro zúčastněné maminky připravil hodnotné dárkové balíčky.

Napsal/a: Emmili

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Emmili, to už aby jsi stříhala pomalu metr … toto letí 🙂 To jsi docela odvaha, když se chceš vydat na takový víkend…ale je pravda, že měsíc před porodem jsem byla mnohem víc odvážnější, protože jsem věděla, že teď kdyby se mimi narodilo o něco dřív, tak mu hrozí mnohem méně rizik.

    Tak ať jsi co nejdéle 2v1, protože každý den v maminčiným bříšku je velké plus pro mimíska a ať vám o víkendu hlavně moc neprší i když to na to akorát vypadá 🙁

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist