Pohádková země…

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Milá redakce,  zasílám vám tip na jedno krásné pohádkové místo, které zaujme nejen děti , ale i maminky, tatínky, babičky i tetičky, no prostě všechny…

Tohle pohádkové místo se nachází v okrese Příbram v obci Pičín. Pohádková země Pičín je opravdu pohádková.

Své království tady v krásném domečku se zahradou ukrývá paní Vítězslava Klimtová – velmi milá a okouzlující dáma, která všechny skřítky a musím říct, že je jich všude spoustu a jeden krásnější než druhý, čerty, draky a víly a všechny další krásné pohádkové bytosti, sama vytvořila a všem našla velmi příhodné místečko ať už na zahradě nebo v domě.

Je těžké říct, co se nám líbilo nejvíce, všechno kolem bylo moc krásné, ale asi největší dojem v nás zanechala tříhlavá dračice Lidunka a její malé dračí miminko Květuška, Lidunka má opravdu mocný hlas a možná vaše děti trošku vyděsí, ale věřte, že i ony budou nadšené.

V domě vás přivítá český čert žebravý, nebo drak, který pouští kouř, na každém rohu a růžku, v každém koutečku najdete jednu pohádkovou bytost vedle druhé, ve sklepě bydlí čerti a rarášci nebo čarodějnou chýši, v prvním patře uvidíte krásnou vrbu, která vám zazpívá písničku – jakou? No to už si musíte poslechnout sami.

Dále uvidíte galerii se spoustou loutek a obrazů a nakonec v podkroví mimo jiné uvidíte kouzelnou světničku s roztomilou babičkou, která spokojeně sedí v křesle a kolem má svá vnoučata.

Pro všechny, kteří by zde chtěli prožít moc krásný den, zasílám GPS souřadnice:

N: 49O 44′ 50,5″   …   E: 14O 03′ 34,5″

také odkaz na mapku daného místa: Pohádková země

Vstupné: děti: 50,- a dospělí: 80,- /mimochodem velmi příznivá a levná cena, za to vše, co zde uvidíte/. V červenci a srpnu otevřeno denně mimo pondělí od 9-17 h

Délka prohlídky je individuální, nejste omezeni časem, záleží jen na vás, jak dlouho se zdržíte. Občerstvení je nutné si vzít s sebou. Na místě je možnost zakoupení krásných knih, dárkových předmětu přímo od autorky paní Vítězslavy Klimtové.

Věřím, že se vám tam bude moc líbit, stejně jako nám.

S pozdravem Andrea K.


Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Poraďte, kam na výlet a vyhrajte . Stačí jen do 31. 8.  2012 včetně poslat svůj příběh na suodal@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.

Napsal/a: andreacool

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • ještě k anonymní: já byla v únoru se synkem v tropickým parku u berlína. mě by tam už ani párem volů nedotáhli. hrůza a děs. ale synek o tom básní dodnes, strašně si to užil, hroooozně se mu tam líbilo, chce tam jet znovu. proto se ptám – pro koho to byla nuda? dětem se tam taky tak strašně nelíbilo?

 • anonymní, vstupné v porovnání s jinými drahé rozhodně není. co je tam teda tak drahé? proč nuda? hledám tipy na výlety a chtělo by to podrobnější popis. nuda pro dospěláka nebo i pro děti? díky za odpověď.

 • Anonymní

  Je to drahý a celkem nuda.

 • Ježeček

  Díky za tip. Také máme rádi tyhle typy výletů.*

 • kubajzMD

  Díky za super tip. 🙂

 • Lussy

  Díky za bezva tip na výlet.

 • Pohádková země může být opravdu super…ale pro nás neokolečkované momentálně nedosažitelná 🙁

  Andreacool, díky za super tip a moc pěkně napsaný článek 🙂

 • Anonymní

  Děkuju za připomenutí,Pohádková země je nádherná, nám se tam taky moc líbilo a díky tomuto tipu asi nejspíš zase vyrazíme:-)
  Ivča

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist