Čekání na miminko

Rubrika: Moje cesta k miminku

709649_delivery_storkOd svých 13 let jsem měla nepravidelně menzes, doktoři říkali, že se vše srovná do 18 let, nesrovnalo. S manželem jsme se brali v 18 letech z lásky. Po čase jsme se rozhodli že se budeme pokoušet o miminko…

Jelikož se nám to 2 roky nedařilo, začala jsem obcházet lékaře, čekalo mě vyšetření tzv. postkoitální, přičemž se zjišťovalo, jestli jsou spermie po 24 hodinách ještě živé. Bylo to v pořádku, přesto nás odeslal lékař do zařízení IVF Hloubětín.

Po vstupním pohovoru jsem musela na laparoskopii, zda jsou průchodné vejcovody, manžel na vyšetření spermatu. Vše bylo v pořádku, ale miminko stále nikde. V centru asistované reprodukce jsme absolvovali inseminaci, samosebou nic.
Tak se lékaři rozhodli pro umělé oplodnění, dostala jsem injekce na to, aby zrála vajíčka, když jsme přišli na kontrolu, ultrazvukem bylo zjištěno, že tam bude cca. 10 vajíček.
Následoval odběr v narkóze a za dva dny mi ta moje kuřátka vraceli zpátky už pěkně nadělená.

Po 10 dnech byl test pozitivní, jásali jsme, že se nám to podařilo, ale bohužel předčasně, po 4 týdnech jsem o miminka přišla, tak jsme absolvovali stejnou proceduru ještě se zamraženými vajíčky a potom opět odběr a transfer, tentokrát bylo 17 vajíček, darovala jsem tedy 4 pro pár, který nemá vlastní vajíčka, ale další pozitivní test skončil po 6 týdnech, miminka opět nebyla.
Finančně jsme se dostali do úžasného stadia, a tak moc jsem toužila mít miminko, to nám bylo již 28.

S manželem jsme se domluvili, že si v 35 adoptujeme miminko, přesto jsme se snažili o těhotenství a chodili po vyšetřeních. V nemocnici v Praze Podolí jsme podstoupili další vyšetření u pana doktora Madala, který mi dal prášky na snížení imunity. Před vánoci 2001 jsem 6 týdnů zvracela, vysadila jsem léky a přešlo to, v lednu 2002 jsem měla poslední menzes a v květnu mě manžel donutil si udělat test. Jaké bylo moje překvapení, když byl pozitivní. Druhý den jsme jeli k lékaři, který mi oznámil, že jsem v 5. týdnu těhotenství. Za týden bylo vidět srdíčko a v lednu 2003 se nám narodil zdravý chlapeček.

Jsme rádi, že ho máme, už jsme nedoufali, že se nám to někdy povede. Tak všem, kdo mají podobné problémy, držíme palečky.

Napsal/a: venousek

Toto taky stojí za přečtení!

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →
Jindřichův Hradec

Prohlédněte si Jindřichův Hradec. S našimi tipy o nic nepřijdete

Jindřichův Hradec si zaslouží vaši pozornost. Je to nádherné město s pěknou historii. Najdete tu nádherné chaty a chalupy,

Čtu dál →

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (21 vyjádření)

  • Pokoušíme se zatim měsíc o miminko,oba jsme v pořádku,tak doufám,že se brzy dočkáme miminka,všem kterým to nejde přeji moc štestíčka,ale snad Vám dodám trošku další naděje,mám kamarádku ,která chtěla s přítelem moc miminko,poprvé se jim to povedlo hned,ale v šestém měsíci o to přišla,následujících sedm let se jim to nedařilo,pak se to povedlo a zas nic přišla o to ve třetím měsíci,obá byli na různém vyšetření a vše v pořádku,ted chodila rok na inseminace a povedlo se to sice až na šestej pokus,ale konečně to vyšlo,a je štastná……….tak nezoufejte budoucí maminky,trošku trpělivosti a mnoho úspěchů přeji……….

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist