Huráá, bobík!

Rubrika: Kam nechodí slunce...

452511_crybabyMilí čtenáři, chtěla bych se s vámi podělit o trápení, které právě prožíváme. Naše 3-letá Kačenka byla od narození nadměrně plačící dítě. Nicméně jsme my, ani lékaři nenašli žádnou příčinu. Zhruba ve 2 letech, kdy začala sama chodit na nočník, jsme zjistili, že má problémy udělat bobíka…

Tedy když to na ni šlo, snažila se ze všech sil to nutkání potlačit, plakala a schovávala se za sedačku. Po několika konzultacích s lékaři nám bylo řečeno, že to bude z 90% pouze psychický problém, kterým trpí poměrně dost dětí (strach z bolesti, kterou mohly při nějakém vyprazdňování mít), který se odstraní důsledností jak ve stravě (žádné sladkosti, hodně ovoce a zeleniny apod.), tak pravidelným vysazováním na nočník.

Tak to trvalo dalších pár měsíců beze změny. Nakonec jsme se rozhodli pro kompletní vyšetření, které znamenalo týdenní hospitalizaci. Na základě tohoto vyšetření zjistili u naší dcery vrozený problém, tzv. Hiršprunga, laicky vysvětleno – část konečníku neměla nervové zakončení a proto vyprazdňování nefungovalo, jak by mělo. Proto jsme absolvovali operaci a s nadějí očekávali okamžité zlepšení stavu.

Nyní je to však již skoro 4 měsíce po operaci a my máme stále hrozné problémy bobíka udělat. Nyní však víme, že jde už opravdu jen o psychický problém a doufáme, že se to spraví. Ale musím říct, že bobík v nočníku je pro nás téměř důvod k oslavě a celá rodina včetně babiček má hroznou radost.

Člověk by měl asi mít radost i ze zdánlivě samozřejmých a ne příliš voňavých záležitostí:-). Všem, kteří mají podobné problémy, držím palce!

Napsal/a: Macy

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • MarillaEuna

  Naprosto chápu to slavení každého bobíka 🙂 My jucháme celá rodina taky. Jeníček má už několik měsíců po prodělané ošklivé střevní chřipce strach se vykakat, tak drží a drží. Ale už se zlepšujeme a troufám si tvrdit, že za to můžou kaše a odvary (teda spíš macerování ve vodě) z ovesných vloček, ty asi udržet prostě nejdou :))
  Přeju hodně stěstí s bobíkama.

 • Milá Macy, jak je vidět, článek nemusí být vůbec dlouhý, aby byl zajímavý:-) Může pomoct někomu s podobným problémem. Taky držím palce, aby už všechno šlo (i ven!:-))) tak, jak má:-)!

 • Anonymní

  znám člověka který se narodil s podobným problémem,hned se to řešilo operací a od té doby je vše ok.
  Držím palečky,chce to čas,ale určitě to nakonec bude zvládat bez problému.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist