Třetí těhotenství – můj těhotenský deníček

Rubrika: Jsem máma, Moje cesta k miminku

V pondělí 5. 3. jsem byla na pravidelné kontrole u své gynekoložky, která mě po zjištění, že si píchám inzulín, rovnou odeslala do porodnice. Předtím mi ještě domluvila schůzku s primářem brandýské porodnice a upozornila, že těhotenství asi bude ukončeno císařem.


Hned potom jsme s manželem jeli do Brandýsa, pan primář byl moc příjemný. Řekl, že ten císař není jednoznačný, že zkusí porod 1-2 dny vyvolávat a teprve potom by byl případně operativně ukončen. S tím, že v tom případě mi bude na moji žádost ze zdravotních důvodů provedena sterilizace. Domluvili jsme se, že nastoupím 13.3. v 7h ráno.
Tak že jsem si užila poslední týden 2v1 a podle rad lékařů se více hýbala i jsme se s manželem více milovali.
Po nástupu a prohlídce bylo zjištěno, že stav se nezměnil a jsem otevřená na 2 cm s tím, že branka je naprosto tuhá a zavřená. Večer mi zavedli první tabletu a píchli Flexiparin kvůli trombům v nohách a křečákům.
Na pokoji jsme byly 3 se mnou ještě paní ve 14.tt s hematomem a paní po hysterektomii, obě byly báječné, moc hezky se s nimi povídalo.
V noci jsem spala na hekárně a každou hodinu mi poslouchali ozvy plodu, takže noc prakticky bezesná. A během ní proběhly i 2 porody, které jsem měla hned za zdí.
Ve středu ráno zjistili, že nenastala žádná změna. Takže další tableta, zpátky na normální pokoj a monitor 3x denně a 2x Flexiparin a večer třetí tableta.
Ve čtvrtek ráno pustili mé spolubydlící a mně zavedli 4. tabletu s tím, že pokud se nic nezmění, tak po obědě bude následovat operace.
Kolem 12. hodiny jsem už měla bolestivé kontrakce, ale otevřená jen pro 4 prsty, a tak mi udělali přípravu, při které jsem 2x zkolabovala a doktorka mi píchla vodu.
Pak mi řekla, že tomu trochu pomůže. Strčila do mne 4 prsty a vypouštěla vodu. Nic příjemného to nebylo, ale nijak moc to nebolelo, spíš jenom tlak a strašně nepříjemný pocit.
Konečně mě odvedli na sál s tím, ať se při případné kontrakci opřu a porodní stůl a předkloním, plod bude lépe sestupovat. Podotýkám, že odhad velikosti plodu byl 4kg.
Kontrakce přišla jedna, ale šílená, řekla jsem sestře, že cítím tlak na konečník a ona, že to bude ještě po klystýru a ať si zkusím dojít na velkou. Naštěstí jsem rodila potřetí a tohle se mi nelíbilo. Takže jsem jasně řekla, že stolice to není a nikam nejdu. Sestra mi řekla, ať se položím a vyšetřila mně. Řekla, že tam cítí oblouk hlavičky, ale nic víc a já začala tlačit. Ona na mně křičela, ať netlačím, že se roztrhnu. Já se snažila, žádný pes nikdy nedýchal tak rychle jako já 😀 Křičela jsem, že to nejde zastavit .
Přiběhla doktorka a primář a hlavička byla venku a já přestala tlačit, teď už to šlo 🙂
Takže pro změnu na mně houkla doktorka, ať tlačím, takže samotný porod trval ve finále 3 minuty, bez jediného stehu, protože to 4 kilové dítě nemělo ani 3 kila.
Pepíček měl omotanou šňůru kolem krku, ale apgar měl 10, 10, 10. Vážil 2 850 g a měřil 48 cm. Datum a čas narození 15. 3. ve 12:13.
Mléka mám pro 3 děti. Malej má za sebou 24 hodin fototerapie. Bilirubin měl 275 při propuštění 229.
Pustili nás 20. 3., bylo mi to malinko líto, protože den předtím mi bylo 32, ale zase šlo o zdraví malého.
Takže jsme doma, malý je zlatý. V noci krásně spinká, mně ještě čeká ta sterilizace až skončím s kojením, takže někdy v budoucnu, počítám do roka. Další děti už nechci, 3 stačí.
Mám dole zatím 8 kg a jsem strašně ráda, že je to na mě hodně vidět, i můj muž mi to řekl.

A tím končím svůj deníček třetího těhotenství, vytoužený chlapeček spinká vedle v postýlce a já jsem hrdá máma 3 krásných dětí.

Napsal/a: Knizkova8

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (14 vyjádření)

 • Tak moc a moc gratulujeme.
  Při čtení článečku o vyvolávání porodu jsem si vzpomněla na porod naší dcery. Bylo to něco podobného, ale u nás k tomu císaři nakonec muselo dojít.

 • Petra Vymětalová

  Přidávám se ke gratulantům a přeju, ať Pepíček krásně prospívá 🙂
  Taky děkuju za sérii těhu článků, bylo fajn sledovat, jak se malý človíček chystá na svět.

 • knizkova8

  Všem děkuji za milé komentáře

 • Taky gratuluju, je super, jak jsi ten konec ustála a obhájila si své 😉

  A taky za redakci moc děkuju za tvůj těhotenský deníček tady na VD.

 • Lien

  Také se přidávám a moc blahopřeji k Pepíčkovi

 • Peťka

  Krásný článek a ještě lepší konec. 🙂
  Moc gratuluji!

 • Gratuluji k Pepíčkovi! Chlapečkovi přeji hodně zdraví a štěstí do života, mamince pohodu a radost ze synka

 • bokul

  Ještě jednou moc gratuluji a veřejmě děkuji i lékařům, kteří Ti „věnovali“ 4 tablety. Mojí sestřenici totiž po druhé tabletě řekli, že tablety jsou moc drahé a že ji raději odrodí císařským řezem (naprosto zdravá prvorodička, bez komplikací s normálně velkým dítkem). Nejsem lékař, ale poslední dobou hodně věcem v našem zdravotnictvím bohužel nerozumím.

 • Virenka

  Taky se přidávám k přání všeho dobrého, vyválčili jste to v dobrém, aspoň názorně vidíš, jaké to je s těmi váhovými „odhady“ na konci těhotenství. Dobře, že neměl pod 2,5 kila, ještě by chudák měl potíže z podváhy… Moc vám přeju, že už máte svůj poklad doma a můžete se ňuchat, díky za všechny článečky do deníčku a doufám, že občas i písneš, jak Pepíček hezky roste a dělá vám radost 🙂

 • Blahopřeji k Pepíčkovi!!!! 🙂 Ať vám dělá jen samou radost a malýmu hodně štěstí a zdraví 😀

  Fotečka by nebyla, pro zvědavky??? 🙂

 • Lussy

  Moc blahopřeju a přeju oběma pevné zdraví.

 • bamiska

  moc gratuluju maminko a Pepíčkovi hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka do života…užívej si to jak jen to jde nějak rychle to utíká, já už mám tomu třetímu klučinovi 2roky a tomu nejstaršímu 15

 • halina

  Blahopřeju a vítám na světě malého Pepíčka, ať se mu mezi námi líbí.

 • Marinada

  Moc moc gratuluju!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist