MVD: Budulinek

Rubrika: Jsem máma

V rámci projektu Mateřská s VD si pro vás s maminkami chystáme článek, ve kterém se představíme. Jako první se představí Budulinek. A jelikož nám představí celou svou rodinku, věnujeme jí celý článek.

Jmenuji se Andrea a jsem maminka dvou báječných holčiček. Jsem moc ráda za to, že je mám, protože díky nim je můj život bohatý na skvělé zážitky s nimi.

Mladší dcerce Denisce je 11 měsíců a už od 10 měsíců pěkně chodí po svých nožičkách. Je to šikulka a sluníčko celé naší rodiny. Říkáme ji „paní Procházková“, neboť celý den musí pochodovat z místa na místo, a ani v tom kočárků potvůrka nechce sedět a kochat se pouze výhledem z něho. Její nejoblíbenější činností je verkování všeho druhu, takže náš byt dost často vypadá jako po řádění zlodějů :). Hračky nás moc neberou, daleko zajímavější jsou věci kolem nás jako např. nádobí u maminky, čudlíky a tlačítka všeho druhu anebo hlína v květináčích. Uhlídat toto malé šídlo je někdy dost náročné a vyčerpávající, ale stojí to za to. 🙂

000000Starší dcerka se jmenuje Beatka a na jaře oslavila své páté narozeniny. Je to můj miláček. Od září nastoupila do předškoláčků a už se moc těší do školy. Beatka je velmi hyperaktivní, takže pokud nechceme mít v dohlednu nějakou katastrofu, musíme jí něčím zabavit. Možná i to byl důvod, proč jsme ji přihlásili před rokem do golfové školičky, a to aby se trochu zklidnila, naučila se sebekázně a hlavně soustředění se. Golf jí moc baví, a pokud by mohla, byla by pořád na greenu. Stejně jako já je Bea dost kreativně založená a ze všeho nejvíce jí  baví malování. Pokud tedy není počasí na běhání po venku, tak se věnujeme společnému malování a tvoření všeho druhu. Nejraději se pouští do vyrábění drobností na „zkrášlení“ svého dětského pokojíčku či nějakých drobných dárečků pro své nejbližší. V tomto směru hodně soutěží, a jelikož se čas od času zadaří, že ji porota vybere, tak ji to i skvěle motivuje k další činnosti 🙂 .  Je velmi bystrá a má skvělého pamatováka. Ve čtyřech letech, když byla na příměstském táboře, za mnou přišla, že by se chtěla učit anglicky. Rok sice navštěvovala angličtinu ve školičce, ale nebyla pro ni moc velkým přínosem, spíše ji zbrzďovala v jejím rozletu, a tak se učíme spolu doma. (To co jsme se kdysi naučili za měsíc, neprobrali se školičkou ani za rok 🙂 . ) Stejně jako my s manželem, tak i ona má v krvi tuláckou krev, takže pokud počasí přeje, hodně cestujeme po výletech.

V neposlední řadě bych asi měla představit sebe a svého manžela, poslední dva členy naší rodiny. Vzhledem k tomu, že podnikám z domu, musel nastoupit na rodičovskou dovolenou tatínek. První měsíce byly pro nás všechny dost náročné, ale společnými silami jsme to všechno zvládli. Dokonce i manžel začal několik dní v týdnu chodit do práce, aby přilepšil do rodinného rozpočtu, ale hlavně aby si od toho našeho šídla alespoň trochu odpočinul :-).

***************************************************************

Děkujeme za krásné představení a přejeme celé rodince spoustu báječných zážitků.

A pro ostatní maminky s malými dětmi – pokud máte chuť a máte dítě (vnouče) ve věku do 3 let, můžete tu být i vy. Stačí na email mvd@vasedeti.cz poslat pár slov o sobě a dítěti, se kterým se do projektu chcete přihlásit a připojte fotečku. Do předmětu emailu prosím napište MVD – (vaše přezdívka).

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • mura

  Krásné holčičky a pěkný příběh.

 • endlisek

  Krásné holčičky a moc šikovné. Tolik aktivit.

 • Marci55

  Krásně napsané

 • danasi

  Budulínku, Deniska vyrostla v pěknou holčičku. Beátka je také krásná. To asi bude tatínek více muset chodit do práce, aby brzo našetřil na kulomet a mohl odhánět nápadníky.
  Náš taťka to dělal taky, ale pomocí kamionu. Když starší holky dovedly domů kluka hned ho nahnal čistit disky u kamionu, málokterý vydržel.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist