Moje holčičko,

Rubrika: Jsem máma

233173_newborn_nelly_3stojím u tvé postýlky, přikrývám tě a ty spinkáš. Jsi tak kouzelná, stočená do klubíčka a spokojeně oddechuješ. Usmíváš se ze spaní, asi se ti něco moc pěkného zdá…

Pohladím tě po vláskách a dám ti pusinku.
Myslí mi proběhne, jak jsem tě poprvé držela v náručí, takový uzlíček, malinký, bezbranný, jak jsem měla strach o tebe, o to, zda tě dokážu vychovat, nakojit převléknout, okoupat ……
A ty, co by miminko, jsi se na mě usmívala, později smála, brblala jsi si svoje, vztahovala ručenky a já tě brala do náruče tak opatrně, abych ti neublížila a dívala se na tebe, jak jsi slaďounká….
Vzpomínám na to, jak jsi se poprvé posadila, tvé první krůčky, které mám nahrané, jak jsi s pomocí hrazdičky došla až ke mně a smála jsi se u toho.
Jak jsi oslavila své první narozeniny a i když jsi měla zápal plic, tak jsi ten svůj první dortík se zápalem také ručičkami tak, jak se na roční dítko patří, spapala.
Jak jsme jeli poprvé lanovkou a já měla šílený strach, že mi vypadneš, sice se tatínek nabídl, že pojede s tebou, ale já odmítla.
Jak jsi nám zatančila před obrovským zrcadlem, jak jsi byla unešená ze svého prvního zvířátka, jak jsme prožili vánoční svátky a ty jsi byla nadšená z dárků a říkala jsi „To moje“ a nikomu jsi ani neukázala, co jsi dostala.
Jak se máš ke svému bráškovi, který v tobě má tu nejlepší opatrovnici a skvělou starší sestřičku.
Nejkrásnějším dnem byl den kdy jsi poprvé řekla „Mám“ jako mami a rozběhla jsi se ke mně.
Včera jsi mi vehnala slzy do očí, když jsi zlobila a mě se to nelíbilo a řekla jsem ti, že zlobíš. Ty jsi se na mě podívala těma svýma velkýma modrýma očičkama a pohladila mě po tváři a řekla jsi „ Mami, já už zlobit nebudu, neplač, já už budu hodná……..“
A tak stojím u tvé postýlky, hladím tě po vláskách. Už jsi velká holčička, chodíš do školky, ale pro mě jsi stále to maličké, bezbranné, kouzelné „kuřátko“ a stále jím budeš… vlastně mám ty „kuřátka“ dvě a moc za ně děkuji……….

Tvá máma

Napsal/a: biovirus

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Babi go go
  Babi go go

  Srdíčko,srdíčko,utiš se…je to tak dávno..dnes mám dvouletou vnučku/ostatní vnoučata jsou dospělá/…a je to tak,přesně jak jste napsala…klobouk dolů..jsou to andílci.

 • dadýsek

  Při čtení článku, jsem pro slzy neviděla,jak to je krásně a hlavně dojemě napsané. Já mám doma tři andílky a i když někdy trochu zlobí,tak je mám na de vše ráda a vím, že je to nejcenější dar od Boha, který jsme s manželem mohly dostat. (((o:

 • na to se nedá vůbec nic říct,jen /ikdyž jsou to už 3roky/přát aby tento pocit nádherný Ti vydržel až do dospělosti její…

 • Lien

  Tak teď mám pro změnu slzy v očích já. Moc krásný, dojemný článek.

 • To je moc krásné 🙂 Sluníčka malá – jsou to nejkrásnější, co nás mohlo potkat 🙂

 • Anonymní

  jé to je krásné …

 • krásné, taky mám takový uzlíček doma, ještě že je máme ty naše mrňata

 • Já bych to jen pozměnila na Chlapečku můj… jsou mu teprve dva měsíce a já stále nemohu uvěřit štěstí, že ho mám a že je zdravý.Tak ať nám všem ta láska a zdraví vydrží!!!

 • Nefertini

  moc pěkný.

  Já mám doma dvě princezny a pocity naprosto stejný.
  Dala bych za ně život za cácorky moje malý.

 • Je to jako číst vyznání lásky…vždycky mě to děsně dojme….jdu hledat kapesník a vysmrkání.

 • Ach ty slzy, skoro přes ně nevidím na klávesnici, tak jestli tady budou chyby, tak mi to promiňte. Taky moc miluji své děti, i když jsou neposedné, občas zlobí…, ale když řekne Dádík:“Maminko, já Tě miluju!“ Je mi do breku. Malá zatím moc nemluví, ale stačí to její objetí… jsou to miláčci!!!

 • Anonymní

  Moc pěkně napsané… Taky jsem chtěla něco takového napsat o mojí Sárince, protože někdy člověk samým štěstím neví, kam a komu by tu lásku vykřičel:-))) Mám slzy v očích, taky svou holčičku zbožňuji. Zrovna teď taky tak spokojeně spinká…. a určitě už se těší, až zas zítra bude roztomile škodit a přenášet mi věci:-)))
  Darča

 • Dáša P.
  Dáša P.

  Náádhera. Já vždycky ráda čtu taková sladká vyznání. :o)
  Takové prosté štěstí, a přece to není nikdy tak samozřejmé… Každý nemá tu výsadu tohle prožívat. Díky za to, že my máme!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist