Mít hyperaktivní dítě je velice výhodné…

Rubrika: Jsem máma

Názory odborníků na vznik ADHD se různí… jedni tvrdí, že na to má vliv těžký průběh těhotenství, další komplikovaný porod. Jedni jsou přesvědčeni o tom, že je to dědičné z otcovy strany, jiní to přičítají povinné vakcinaci.

Vaše matky a babičky Vám řeknou, že za jejich dob to nebylo, a zlé jazyky ví, že kdybychom ho více řezali, bude všechno v pořádku …
Nevím, kdo z nich má pravdu, ale jsem přesvědčena o tom, že je to věc poptávky.
Mít hyperaktivní dítě je totiž velice výhodné. Nevěříte? Tak poslouchejte…

1. S hyperaktivním dítětem dostanete tu nejspolehlivější dietu pod sluncem a naprosto zadarmo a na více jak 5 let dopředu.

Hyperaktivní dítě totiž spí naprosto minimálně, našemu stačilo spát od 3 hodin od rána do 6 hodin, kdy vstával jeho táta do práce… a to už od narození! Po celý zbytek dne buď řval, anebo se nechal nosit, v lepším případě vozit kilometry v kočárku. V té době vaše tělo hubne nedostatkem spánku. Pak přijde fáze, kdy omezíte nevědomky i přísun kalorií a ještě více zvýšíte množství pohybu…Vaše dítě se totiž právě naučilo chodit.
Celý den jen běháte, chytáte ho těsně nad zemí, zachraňujete před jedoucími auty, sundáváte ho ze skříní a to po dobu 15 hodin denně, kdy předáte štafetu manželovi a jdete omdlít do postele, místo abyste se šla najíst. Tato fáze trvá tři roky, takže věřte, až skončí, nebudete mít deko tuku navíc.

2. Mít hyperaktivní dítě je nejlepší afrodisiakum na světě

Možná Vám to přijde úplně scestné, ale není… po několika měsících utrpení si totiž Vaše tchýně všimne, že jste výrazně zhubla, že máte kruhy pod očima temnější než duše vraha a usoudí, že by Vám mohla pohlídat a toho Vašeho mazánka si odveze, do zítra… a před Vámi je celá noc…
Z vlastních zkušeností musím předem varovat, afrodisiakum prosím dávkujte opatrně, nebo za 9 měsíců porodíte dvojčata jako já.

3. Mateřská dovolená s ADHD dítětem je perfektní přípravou na nejnáročnější povolání

Naučíte se oddělovat podstatné od nepodstatného… Jednoduchou pomůckou, teče ti krev? Neteče, tak dobrý…
Naučíte se rychlému rozhodování… nákup, mobil, foťák nebo dítě? Se vším švihnete na zem bez ohledu na hodnotu a jdete zachraňovat.
Naučíte se nepropadat panice… To když Vám vztekající se synek na plovárně plné lidí roztrhne nožkou dolní díl plavek a vy zůstanete naprosto „bez“ .
Naučíte se chodit kanálem… to když Vaše tříletí dítě řekne sousedovi, že je debil.
Naučíte se trpělivosti… klidně i 2x týdně vyčistíte akvárium, do kterého Vám Vaše dítě neustále sype prášek na praní.
Naučíte se spolknout hořkou pilulku… to když se Vám v divadle dítě ztratí a pak Vám šatnářka vmete do tváře „Co jste to za matku???“
Naučíte se zapřít vlastní krev… když na výstavě ptactva Vaše dítě řevem plaší sokoly a orly plácající se bezmocně na šňůrách a pořadatelé vyvolávají jeho rodiče.
Máte naprosto skvělé zdraví… nedostanete infarkt, ani když vám dítě na novou šedo-bílou sedačku v obýváku vysype kýbl s popelem a hraje si tam jak na písku.

A proto směle můžete požádat o místo v jednotce rychlého nasazení, na dispečinku letiště Václava Havla nebo řídit nadnárodní společnost. Vás totiž už nic nerozhází!

Jak vidíte, mít hyperaktivní dítě je naprosto perfektní a já mám to štěstí, že mám hned dvě!!!!

P.S. Tento článeček je věnovaný všem matkám hyperaktivních dětí, protože z vlastní zkušenosti vím, jak těžké to mají. Byly dny, kdy jsem myslela, že už to prostě nevydržím… ale jak vidíte, po 7 letech se na všechno dokáži dívat i s úsměvem a to mě ještě nejméně 15 let čeká 🙂
Holky jste prostě skvělé!!!!


dite-s-ADHD.cdr

Článek byl zařazen do soutěže Napište si o knihy Dítě s ADHD a ADD doma i ve škole, ve které jste mohli vyhrát i vy, pokud máte dítko s diagnozou ADHD či ADD. Stačilo poslat do 15.6.2014 i svůj příběh.
Autorky zveřejněných článků získávají knihu Dítě s ADHD a ADD doma i ve škole, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Portál.

Své příběhy spojené s diagnozou ADHD nebo ADD nám můžete posílat i mimo soutěž 😉

Napsal/a: nadi

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (16 vyjádření)

 • Klobouk dolů – jsem zvědavá, zda se mi podaří dopracovat se k takovému nadhledu. Velmi pěkně napsáno, ráda bych četla více.

 • Lussy

  nadi :-). Holka, super článek! Ráda tě vidím, snad po roce

 • janca.mas
  janca.mas

  Skělý článeček:-)bavila jsem se a chvílemi pozávala své dítko 🙂

 • Lien

  Super článek

 • ahojky Všem.čte se to moc hezky,hlavně to naučení oddělit podstatne od toho nepodstatného,no a hned jsem se dívala kdo to psal a napadla mě nadi,takže ji moc zdravím at se ozývá častěji,a jestli je to ta co má taky kubíčka-tak jak jde život už jsi babčou?lenka.

 • ŽOFINKA

  Bože můj, to bylo počteníčko ! !!!!!

  Poslouchal to ode mne i můj manžel, a skvěle jsme se oba pobavili.
  Máme doma něco podobného (byť jen v jednom podání
  – Ty zbylé dvě se ZATÍM „tváří normálně“,
  a tudíž všemu naprosto rozumím :O)
  Paráda ! !!!

 • bamiska

  nadísku já tvé psaní mám tak ráda, ještě že ho mám tak hodně…tenhle článek se ti velmi povedl….velmi…

 • Holky moc Vám děkuji za pochvalu 🙂 a Králíčku,je roztomilé,že mě tak znáš..a k tomu dolnímu dílu plavek co Vás tak zajímá..no to jsem trochu kecala,píšu že jsem nepropadla panice ale bylo to právě naopak..když mi nožkou rozvázal můj syn šňůrku na dolním dílu plavek a ony padaly k zemi..do vody,tak jsem začala ječet a tím na sebe přitáhla pozornost naprosto všech..no,to byl den 🙁 pa pa

 • Nadi, přestože je mi jasné, jak těžké to máš, u tvého článku jsem se skvěle pobavila. Dokázala jsi to parádně podat.
  A jinak jsem zvědavá stejně jako holky, vážně jsi zůstala bez horního dílu plavek?

 • jana231

  Nadi super! kdy zas zavítáš do adhd?

 • Nadi moc hezky jsi to napsala.

 • Králíček4

  Aniž bych si četla od koho článek je,tak mi to bylo jasné jak jsme dočetla do konce.Nadi,super sepsáno,ty to začni vydávat na pokračování.

 • nadi, máš talent podat věci s humorem. Super. Já jsem si živě vybavila zejména situaci na výstavě ptactva. Super článek!
  (I když věřím, že realita tak veselá vždy není)

 • luxusní článek 😀

 • Petra Vymětalová

  Hlásím, že jsem právě ještě doplnila krásnou fotku od nadi 😉

  nadi, děkuju za článek, myslím, že by ses měla osmělit častěji 😉
  Jinak by mě zajímalo totéž co Marinadu, plus jsem zvědavá i na podrobnosti z výstavy ptactva 😉

 • Marinada

  Nadi, určitě prožíváš spoustu složitých situací, ale skvěle jsi mě pobavila 🙂
  PS: Vážně jsi na koupališti zůstala bez dolního dílu plavek? 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist