Védéčkoviny 24/2014 – konec školního roku klepe na vrátka

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Tramtadadá… Je tu pondělí a s ním pravidelný přehled událostí minulého týdne. Pohodlně se usaďte do svých židlí u počítačů, na chvilku vypněte mozek a vnímání na dění kolem vás. Oči přišpendlete k monitoru, ať máte možnost pročíst to, co vám během minulého týdne uniklo.

Přeci jen sluníčko vykukuje, zahrádky se zelenají nejen námi zasázenou zeleninou … děti mají s blížícími se prázdninami čím dál víc energie a vy nemáte třeba tolik času a možností trávit čas tu a tak rychle do sebe nasoukejte to, co vám možná uniklo.

wine-01-1433827-mTak jaký jste měli víkend a co pátek 13ého? Nezapomněli jste v neděli na Den otců a co ti filmoví tátové – jací se vám vybaví? Pád miminka z postele během chvilky určitě potvrdí, že nezáleží na datu. Ač užíváme víkendu a klidu, tak u Ježečka je napilno – tak nás pozdravila ze severu Moravy. No, trochu si Ježečku pozdrav ze severu Moravy představuju i s demižonkem…

Blíží se prázdniny a s nimi i tak dětmi oblíbené prázdniny, učí se děti ještě nebo už mají školu volnější? Většina má jistě výlet za sebou – jak se jim vydařil a líbilo se? Cfield-trip-to-la-mezquita-648916-mo plánujete dětem za vysvědčení a jaký dáreček ponesou paní učitelce, co vybrat, aby člověk neurazil a potěšil? Pamatujete si básničku, kterou jste měli v knížce, když jste vy nebo vaše děti opouštěli MŠ?

Nejvíce komentářů se tento týden sešlo u smutnější otázky – jestli posuzujete dítě podle rodičů? Berdy má špatnou zkušenost s učitelkou. Ač je konec školního roku, tak se tu řeší i to, co obnáší integrace? Kdo máte zkušenost, připište.

two-horses-1373981-mNo a po škole nás čeká doba výletů. Poradíte, kam za koníkama a k vodě na 2-3 dny? Rady těch, kdo byl v Řecku, uvítá veam, ale přiznám se, i já :D. Máte nějaký tip na krásné místo na dovolenou v Krkonoších? Šup sem s ním. Na horách, u vody ani v Řecku by se nemělo zapomenout na opalovací krémy. Otázkou je – mazat nebo nemazat? A s čím jste spokojeni?

Kdo se nepoflakuje 😉 a pracuje na baráčku, jistě by mohl poradit MANKAš, jak využít zelenou úsporu? Zatím chybí rada, jakou vybrat akustickou kytaru pro dospělou kytaristku s krátkými prsty i pro její dceru.

Zasoutěžit si můžete s probíhajícími soutěžemi, anebo s novými, co tento týden přibyly:

family-time-2-1380315-mAnebo si aspoň zkusit typnout, kdo by měl vyhrát Hlas Česko Slovenska? Tak co, budou se uzavírat sázky?

Umíte si představit už pondělí bez pravidelných védéčkovin (až na jedny úterní :D)? Mě nejen jejich čtení, ale hlavně i psaní pomáhá si krásně projet a nakouknout do dění uplynulého týdne. Tak to berte rovnou jako agitaci na psaní dalších védéčkovin. Díky tomu budete zasvěceni jako jedni z prvních… Co vy na to? Kdo se nechá zlákat hned na začátku?
Stejně tak už sledujeme naše védéprvňáčky a tentokrát jste se mohli dočíst, jaký měli měsíc plný zážitků. Jakých? Tak nakoukněte.
Pokud k oblíbeným autorkám vašich dětí patří Zuzana Pospíšilová, rozhodně byste si neměli nechat uniknout další případ školního detektiva. V dalším článku s názvem Padouch nebo hrdina můžete objevit kouzlo umění kreslení komiksových postaviček s názornou ukázkou. Zvládli byste to?
Pokud se vaše čtení ubírá raději trochu jiným směrem, projděte se rozesmátou zahradou a věřím, že ani vaše tvář díky vtipným básničkách a říkankám nezůstane s kamennou tváří.
Potřebují vaše děti pomoci s rozvojem paměti a pozornosti? Třeba vám pomůžou jednoduché dětmi velmi oblíbené hry. Děti si budou hrát a budou trénovat, co je třeba. Musím připsat ze své zkušenosti – děti je mají velmi rády.
rome-campo-dfiori-1438320-4-mCo našemu zdraví prospívá a jak zdravě jíst. Jednou z cest může být i vegetariánské stravování. Jak na to už od jednoho roku dítěte? Přiznám, že tohle je oblast, které moc nerozumím a bojuji s tím novým a zažitým.
Chcete ochránit své děti před volnými radikály? Co to vlastně je, co způsobují a jak na to, zjistíte po jednom kliknutí a chvilky čtení.
Velmi se mi líbil článek jak se starat o děti s mentálním postižením. Pojednává o autismu a Downovu syndromu. Najdete tam i odkaz, kde je možné získat více informací. Osobně hurá za něj a jim podobné, protože vím, jak málo jsem dohledala ohledně vrozené vady syna. Dodnes mi informovanost chybí.
Blíží se prázdniny a čas odpočinku a relaxace. K tomu může posloužit třeba krásné prostředí Politaví a Ždánického lesa anebo přečtení rozhovoru s Jaroslavou Kretschmerovou, jak jde život a kde ji můžeme vidět. Neměli byste najít chvilku a vyrazit do divadla?
Relaxovat můžete i při různém tvoření s dětmi. Nápady tentokrát jsou rovnou tři. Pvosa se s námi podělila o nádherné indiánské kostýmy, nuninka nás zkrášlila šperky z Pet lahví. Použiji mluvu mladých – wau. No, a ač se blíží dětmi tak vytoužené prázdniny, tak promrskla jejich postřeh díky písmenkům. Tak do čeho se pustíte?

5Procvicime pismenka_6sperky_PET_16

Pokud ovšem nechcete aktivní odpočinek, uvařte kávu a začtěte se do úvahy matky v poklusu na téma: Poslat svou duši dál a zrcadlení zrcadel. Článek se mi četl velmi dobře. Oslovil vás? Za sebe říkám… více takových článků na stránkách 🙂

african-sundown-1443012-4-m

PŘEJI VÁM KRÁSNÝ, POHODOVÝ, SLUNÍČKOVÝ TÝDEN A PŘEVZALA BYCH TAKOVÉ JIŽ MOTTO „SLUNCE V DUŠI“ a hned bude lépe…

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • danasi

  Minulý týden u mne zlobil internet, děkuji tedy za pěkné nalákaní na prošmejdění stránek.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Krásné shrnutí!

 • Bami, díky za další přehled. 🙂

 • Petra Vymětalová

  Bami, děkuju, že ses toho opět ujala. 😉
  Tak a kdo se do toho pustí na konci tohoto týdne? …když už Bamiska tak pěkně láká…

 • Marinada

  Bami, moc hezky napsané a fotkou těch krásných koňů jsi mi udělala velikou radost 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist