První třídou s VD – Jdeme do finále

Rubrika: Základní školy

Prázdniny jsou na dohled, sluníčko hřeje, voda láká ke koupání a prázdniny vyhlíží už nejen děti, ale určitě i učitelé a učitelky. Co se děje ve třídách na konci června?

Danasi – Eliška

Týden oslav. Oslava za oslavou probíhala celým týdnem. Již od pondělí jsem se těšila, protože ve středu jsem měla sedmé narozeniny. Do školy pro spolužáky jsem si připravila pro každého dva bonbony, každý jiný, protože i já nemám ráda všechny. Dny byli horké a tak jsem do školy šla v šatech. Paní učitelce se povedl husarský kousek, zrovna na středu do prvouky si nachystala pro nás překvapení. Z peněz, co jsme si vydělali na velikonoční dražbě našich výrobků pořídila zmrzlinu, šlehačku a jahody. A když ve škole zjistila, že mám zrovna ten den narozeniny, udělala to ještě jinak a byla celá hodina jako má oslava. Povídali jsme si o oslavách a vyráběli jsme si do hrnečků poháry a mlsalo se. Vyprávěli jsme si jaký nejhezčí dárek kdo dostal, nebo naopak jaký vysněný dárek kdo má. Jaké dárky třeba vyrábíme rodičům, kamarádům nebo sourozencům. Doma mne čekalo překvapení. Adélka mi udělala mini oslavu, protože na velkou oslavu o víkendu nebude doma. Udělala mi malý dortík a dostala jsem od ní dárky. Babička mi také dovezla dárek a popřála mi, protože zrovna v sobotu má sraz ze základní školy po 50-ti letech a tak se rodinné oslavy zúčastnit nemůže. Středa byl pěkný den a to nejen proto, že svítilo sluníčko.
V pátek byl ve škole sportovní den. Celá škola běhala venku a soutěžila ve skoku, hodu a běhu. Na závěr vyučování jsme od paní ředitelky dostávali medaile. Byla jsem smutná, protože nakonec hodnotili společně kluky i holky a já nedostala nic. Ale ráno říkali, že budou hodnotit holky zvlášť a kluky taky. A já byla první ve skoku mezi děvčaty. Nakonec jsem ocenění nedostala. V naší třídě měl nejvíce medailí Andrei. Získal 2 zlaté a jednu stříbrnou.
Celý týden byl slunečný a veselý. Protože bylo horko, paní učitelka nám přehodila rozvrh a tělocvik jsme měli první hodinu místo poslední. O přestávkách jsme chodili ven a odpoledne jsem dováděla v bazéně. Ahoj vaše Eliška

danasi392 danasi39

Kekunka – Světluška

Když jsem psala minulý příspěvek, zapomněla jsem napsat o škole v přírodě. Měli jsme obavy Světlušku pustit, ještě nikde sama, bez rodičů, na tak dlouho nebyla. Ale jela. A vrátila se v pořádku. Taky snad přivezla všechny věci a i nějaké (vyhrané i koupené) navíc. Učitelky se opravdu dobře staraly, zdravuška dohlížela na podávání léků, kontrolovaly děti na klíšťata.

Ráda bych se s vámi podělila o pár postřehů:

– To, že se sourozenci do krve rvou snad každý den, je vrcholný projev lásky. Zjistíte to, až když se pár dní nevidí a začnou po sobě smutnit.
– Zubní pasta Perlička je pro mimina. To, že je na ní napsáno do 10 let, na tom nic nemění.
– Maminka je vždy nejkrásnější. 🙂 Děti doprovázela mladá, hezká a moc milá slečna, ze které byla Světluška naprosto nadšená, ale prý nebyla hezčí než já. 🙂

Králíček4 – Dominik

Tak jak naše děti v září začínali s první třídou,tak za chvíli s ní skončí a začnou jim prázdniny.Všichni už je určitě vyhlížejí a ve škole už dokončují písanky,matematiky a slabikář.
U Domči dnes měli velkou slávu,všichni prvňáčci byli pasovaní na čtenáře a donesli si o tom i pamětní list a dostali knihu.Příští týden jede škola na školu v přírodě a výlety,protože jede společně první,druhá i třetí třída a ve škole zůstává zbytek dětí a nejsou pořádně učitelé,tak Domča do školy nemusí.Má takové malé předprázniny,neměl by asistentku,1-3 třída zbývajících dětí budou sloučené a s cizí učitelkou.
Tak nám odpadá ranní vstávání,nastane týden lenošení a výletů.Hlavně nám nesmí pršet.

králíček-39

Ksalavova – Kačenka

Tak se nám kvapem blíží konec školního roku. Děti začali mít volnější školu, už nenosí domácí úkoly.
Byli na výletě na zámku Ploskovice, na exkurzi v Dopravních podnicích a také začali společné akce s rodiči.
Měli jsme běh do schodů, což je pravidelná školní akce, kdy se na čas, ale není čas důležitý, běží do schodů v budově školy. Je tam 99+1 schod, ale stačí to jen vyjít. Počítá se každý bod do celkového bodového konta každé třidy za celý rok. Také nás tento týden čeká rodinný desetiboj, kdy se soutěží v různých sportovních, ale jednoduchých, aktivitách vždy dítě a rodič. Po ukončení je opékání buřtů.
V pátek 13.6. jsme také byli na dětským dnu, kde děti prošli také plno atrakcí, dostali ceny, pak se s rodiči přetahovali velkým lanem. Jedli se koláče, koblihy, opékání buřtů, ukázka zásahu hasičů apod. Počasí nám tedy moc nepřálo, ale děti si to užívali a to je hlavní.
Ve škole se píší kontrolní práce, které ještě mohou ovlivnit konečnou známku, tak čekáme jaké bude vysvědčení. Hned v sobotu po vysvědčení jedou děti na tábor a začínají si užívat prázdnin.

Majulka – Péťa

První školní rok se nám rychlými kroky blíží ke konci a děti čeká první poslední den školy. Začínáme řešit co učitelce darovat za vysvědčení,neboli za to, že se celý rok starala, aby se naši prvňáčci něco naučili. Některé učitelky tak činily bravurně, s některými jsme tak úplně spokojeni nebyli, ale celkově se domnívám, že učitelky našich prvňáčků obstály dobře a tak si i ten dáreček zaslouží. Já už několik let nekupuji květinu, ale spíš něco na zub.
Ve čtvrtek jsem se musela trochu zasmát, jak Péťa řeší známky na vysvědčení. Když jsme ho vyzvedávali z družiny, tak byl nějaký posmutnělý. Na naši otázku, co se stalo odpověděl, že dostal dvojku z matematiky do pracovního sešitu. Tak jsem mu říkala, že se má sice více snažit, aby zbytečně nedostával dvojky, ale že se občas prostě stane, že nějakou chybu udělá. Péťa na to, že ale pani učitelka pravila, že teď už se rozhoduje o známkách, tak byl z toho nějaký špatný, že zrovna v tuto dobu dostal dvojku. Tak jsem ho musela uklidnit, že jelikož za celý rok dostal z matematiky asi druhou dvojku a jinak má samé jedničky, že určitě dvojku na vysvědčení nedostane, to se nemusí bát :-). Ale na druhou stranu jsem byla docela potěšená, že se snaží mít co nejlepší známky. Kdyby měl alespoň trochu takové snahy jeho starší bratr, můj prostřední syn, který je na střední škole, byla bych velice spokojená  🙁 .
Ale celkově musím našeho Péťu pochválit, snažil se velice, plnil všechny úkoly zadané pani učitelkou svědomitě a choval se po celý školní rok zodpovědně. Vlastně s ním  nebyly téměř žádné starosti. Je pravda, že už když nastoupil do první třídy, uměl celkem dobře číst, počítat a to co se učili v prvouce už taky většinou věděl, tak doufám, že druhá třída bude probíhat také tak hladce, vlastně by bylo pěkné, kdyby tak probíhaly všechny roky Péťovo školní docházky, ale to bych asi chětla opravdu moc :-). Z našich tří synů prošel Péťa první třídou nejlépe a nám dal nejméně práce s jeho přípravou do školy. Sice dostal jednu pětku z pracovních činností a jednu trojku z prvouky, protože špatně vybarvil pampelišku, ale pak už bylo jen přibližně pět dvojek a jinak samé jedničky. V úterý mi také volal do práce, že dostal známku, kterou ještě nedostal, tak jsem se lekla, že to je čtyřka a on, že prý ne, že jedna mínus. Tak to byla ta lepší varianta 🙂
Další věc, která mě celkem potěšila je, že si našel ve třídě nové kamarády a celkem do společenství třídy zapadl. Přesvědčila jsem se o tom mimo jiné i  když jsem ho vedla před školu v den, kdy měli škoní výlet a měli čekat před školou. Jen co jsem se s Péťou rozloučila a otočila se od něj zády, přiběhli k němu tři kluci, kteří stáli opodál a čekali, až bude Péťa sám. Jen trochu jsem zaslechla, o čem si povídají a docela jsem se pobavila, jak se začali Péti hned vyptávat kolik je hodin, v kolik odjíždí na výlet, co všechno měli mít s sebou atd. Tak jsem si říkala, že Péťa je svou oblibou ve sledování časového harmonogramu jakékoli akce  znám i ve třídě.

Miney777 – Kristýnka

Tento týden utekl snad nejrychleji, ani jsme se pomalu neotočili, a už je tu zas sobota…Minulý – horký – víkend jsme strávili na chalupě, tak si dětičky užívaly alespoň trochu vody – sice jen v malém bazénku, ale k spokojenosti jim to stačilo. V neděli jsme byli na výletě v Hanušovicích v pivovarském muzeu – mají to tam krásné – sice maličké – ale krásné 🙂 Konečně dětem „vyrostl“ dárek, co dostaly ke Dni dětí 😀
Ve škole už jen dodělávají, nikam se neženou, úkoly měla Týna snad jen 2x – jinak jen číst. V úterý měli jet vlakem na výlet do Ladova údolí (myslím, že to bylo tam 😀 ) , ale paní učitelka naznala, že v tom horku nebude riskovat, a vyrazí nejspíš příští týden. Jinak do „sbírky“ známek nám chybí už jen 5 😀 Donesla si domů první „trojku“ a ani se nepochlubila 😀 Tak si z ní každý den dělám legraci, při loučení před školou, aby tu sbírku už konečně doplnila 😀 Že ve druhé už se to počítat nebude 😀
Tolik od nás, tak za týden zase ahoj 🙂

miney777-392miney777 - 391miney777-393

Myšička1407 – Vašík

Zdravím všechny prvňáčky i maminky. Škola nám pomalu končí a blíží se prázdniny, poslední horké dny nikdo na školu už ani myslet nechtěl a viděl se někde u vody. Děti dokončují písanku, cvičí se v diktátech, které Vašíkovi moc nejdou. Počítají, prvouku už mají také hotovou. Vašík s třídou byli na výletě, kde si to moc užil. Dokonce myslel i na maminku a přivezl mi prstýnek vyrobený z korálků. Hned  další den na to měli ve škole sportovní den dětí.

Fotbalová sezóna nám také skončí a na prázdniny se těšíme. Určitě stejně jako zbývající. Posílám i fotečky Vašíka a Maxe, jak se spolu sžívají.  Děkuji všem za podporu a hezký týden

myšička-39

Nuninka – Naty

Další týden našeho prvňáčka utekl strašně rychle. Vůbec mi nepříjde, že tento týden bude vysvědčení a po prázdninách půjde naty do druhé třídy.
A co nového ve škole? Nic. Opravdu. Děti už jenom opaují to, co se za celý školní rok naučili.
Naty se konečně dočkal prvního výletu. V pátek se jelo vlakem a pak šlo na Javorník (Beskydy). Počasí vyšlo nádherně, nebylo ani horko ani zima.
Také dospělých, jako pomocný doprovod se sešlo více a já se přidala i s malým. Je pravda, že nám do trvalo daleko déle, ale fungovala jsem jako zakončení celé naší velké skupiny. 🙂
Děti si výlet užili a moc se tam všem líbílo. Jenom byly velice, velice unaveni. Naty už pak na další vlet s námi nešel. Byl to totiž další pochod a už byl unavený.
Ale jedna novinka ve škole přece jenom je. Paní učitelka chystá dětem na vysvědčení jedno překvapení. Takže pššššt a taky si počkejte na konec roku. 🙂

Pvosa – Simonka

Další týden utekla jak voda. Simonka se pomalu blíží ke konci školního roku, ale také i slabikáře a dalšího sešitu počítání.
Ve středu byla Simonka se školou na dalším plavání. Tento den byl slavnostnější, protože Simonka oslavila 7. narozeniny. Dostala spoustu gratulací ale také i nějaký ten dárek. Oslavičku pro kamarádky plánujeme na příští týden.
V pátek jely spolužáci (2.-5. třída) na dopravní hřiště a tak se prvnáci, kteří zůstaly s jednou paní učitelkou ve škole tolik neučily.
Odpoledne se jela podívat s kamarádkou na koně a moc se jí to líbilo.

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (12 vyjádření)

 • Marinada

  Tak to jste teda cestovatelé! No je pravda, že mám kolegu z Jihlavy a denně sem dojíždí.

 • Králíček4

  Marinádo,no pokud jedu z Brna do Prahy,tak to mám 2,5 h student agenci,do Jihlavy přesně půl cesty,takže 1,15 h,tak je to jako od Prahy.Ještě to mám tedy půl hodiny autem do Brna,odkud jede bus.Je to fakt pěkná cesta a hlavně mám volné ruce a čistou hlavu v autobusu 🙂

 • Marinada

  Králíčku, tak to je bezvadný. Od nás (Praha) je to moc daleko…

 • Králíček4

  Marinádo,tak Jihlava a skřítci byli super,vřele každému doporučuji,je to i s úkoly pro děti a dostal Skřítkovské vysvědčení.

 • Marinada

  Králíčku, Domčovi ten program skoro závidím – počasí Vám přeje, tak budete mít určitě plno zážitků. Dcera je dnes taky na výletě, tak jsem za to počasí vděčná.

 • pvosa

  Danasi – Ano, Simonka měla také jako Eliška 11.6. narozeniny. Elišce k narozeninám také přejeme vše nej a samé jedničky na vysvědčení.

 • danasi

  Simonko – jejda, ty jsi měla také narozeniny ve středu? Tak honem dodatečně vše nejlepší.
  Dominik má pěkný pamětní list.
  Kačenko běh do schodů je jistě zajímaví a den dětí je pěkný každý den a je jedno, že je třeba pátek 13-tého.
  Kristýnko pěkné hračky vyrostli.
  Vašíku a štěňátko roste kosmickou rychlostí.
  Naty výlet byl jistě pěkný.

 • Králíček4

  Marinádo,no děti si užívají školu v přírodě a tak mi si užíváme spolu.Třeba zítra jedeme do Jihlavy na výstavu skřítků.

 • miney777

  Samá voda – „vyklubala“ se nám z vajíčka rybka a dinosaurus (dostali vajíčka ke dni dětí – trvá to 3 dny, než se „zvířátko“ vylíhne 😀

  Kytku dostala už Týnka, když byla malinká 🙂

 • Eliško, dodatečně všechno nejlepší k narozeninám 🙂
  Kekunko, pěkné postřehy 🙂
  Dominik má krásný pamětní list. 🙂
  Majulko, Péťa je moc šikovný. .-)
  Miney777, asi si sedím na vedení, jaký dárek jim vyrostl? Myslíš tu kytičku jako zahradní sprchu?
  Myšičko, pěkná fotka 🙂
  Pvoso, tak ať se oslava vydaří. 🙂

 • Marinada

  Králíčku, ten pamětní list je krásný!
  Užijte si vaše předprázdniny. Takové by mohli zavéct všude, protože děti stejně chodí do školy už jen pro ozdobu 🙂

 • Marinada

  Zatím jsem si prohlídka „jen“ fotky… a jsem nadšená i pobavená zároveň.
  Danasi, Eliška je jako princezna!
  Myšičko, koukám, že Vašík se „štěnětem“ jsou jedna parta 🙂 Akorát nechápu, kdy stihlo to mikroštěně tak vyrůst 🙂
  Miney, tak u té kytičky jsem dostala záchvat smíchu – fakt dokonalý 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist