Jak posilujeme naši imunitu?

Rubrika: Jsem máma

988273_happy_child_2Zaujalo mě téma „Jak posilujete imunitu sebe a svých dětí“, zpráva z www.vasedeti.cz mi přišla na mail a hned jsem jej rozklikla, abych si početla a dozvěděla se, jaké rady dávají odborníci.


Jaké však bylo moje překvapení, když jsme se dozvěděla, že se téma teprve tvoří a vyzývá čtenáře, aby se podělili o své zkušenosti, tak jsem se rozhodla napsat.
Mám dvě děti, starší syn bude mít 5 let a dcera má necelých 20 měsíců. Obě děti jsou zdravé i přes viry, které se na nás valí ze všech stran nejen v období chřipek. Vždy tomu tak nebylo, syn je předčasně narozený a první antibiotika dostal brzy po porodu k vůli časným infekcím. V miminkovském věku ho občas potrápily nějaké rýmy a kašlíky, ale nemusel užívat žádné léky. Ve dvou byl hospitalizovaný s laryngitidou a dlouho se z ní dostával. Brzy na to měl náběh na zápal plic a k tomu bral asi dvoje antibiotika. V té době jsem se rozhodla zasáhnout a řešit jeho nemoci jinak, alternativně, bezlékově, protože jsem neviděla žádné pozitivum, ani přínosy antibiotik, kortikoidů či jiných léků. Hledala jsem náhradu.
Dědeček byl proutkař a vyznal se v bylinkách. Vždy mě tyto věci zajímaly a když se nad tím zamyslím, od mala jsem měla blízko k celostní medicíně. Bylo jen na mně prosadit se a jít si za svým cílem. Později jsem pochopila, že můj čas přišel až s dětmi. Od té doby sebe i celou rodinu zahrnuji bylinkami, přírodními recepty z domácích surovin, zkouším i homeopatika, a v neposlední řadě doplňuji kvalitní přírodní vitamíny (od Finclubu), a to nejen preventivně. Upravila jsem jídelníček celé rodiny, vynechala jsem mléko, bílý cukr, omezuju hladkou mouku. Snažím se, aby děti měly denně čerstvou zeleninu i ovoce, aspoň malinkou porci. Při nemoci však dávám vše jen tepelně upravené (vařené, dušené, pečené, sterilované, zavařené). Před třemi lety jsem také objevila olej ze žraločích jater, který velmi pozvedl imunitu celé naší rodiny. S dětmi chodíme každý týden plavat a zjistili jsme, že jsou otužilejší než my rodiče.
Syn chodí druhým rokem do školky a ještě neužíval žádné léky. Hned to musím zaťukat, abych to nezakřikla. Neříkám, že nikdy neměl rýmu, kašel nebo teplotu, samozřejmě že ano, zvláště první školkový rok, ale vždy jsme počínající potíže zaléčili včas a bez léků. Děti jsou od té doby opravdu méně nemocné, a když nemoci přijdou, průběhy onemocnění jsou mírnější a podstatně kratší než běžně bývá. Přiznávám, že to chce hodně důvěry, v sebe i v nemocné dítě, že to zvládne, že bude v pořádku, chce to optimismus a celkově nenechat se stáhnout emocemi a hlavně médiemi. Zásadně nesleduji reklamy a zprávy ohledně chřipkových epidemií a pandemií. Myslím, že v tomto případě strach a obavy fungují naprosto cíleně. Podle mě hraje nejdůležitější roli naše mysl a naladěnost a zdravá výživa je jen ta třešinka na pomyslném dortu.
Všem přeji pevné zdraví a spoustu energie a síly, abychom dokázali bojovat a vydržet v rovnováze.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Pojďte si povídat … v únoru 2011. Stačí se zapojit do diskuse Jak posilujete imunitu sebe a svých dětí? nebo do 25. 2. 2011 poslat svůj článek do redakce.

Napsal/a: Dajka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

  • Hanzlici

    Opravdu hezký článek, s chutí jsem si ho přečetla. Fandím a souhlasím, u nás to zatím funguje zrovna tak. Jen mě v tomhle směru nemá kdo učit, jako tebe dědeček, takže si na všechno musím někde vyhledat aspoň minimum, co jde, a to je někdy dost těžké.

  • Lien

    Dajko, moc hezký článek, přeji i dál pevné zdraví a důvěru 🙂

  • Pěkný večer,
    nepsala jsem nic o tom, že kojení je nade vše;-)
    Ráda bych vám tady dala jeden odkaz na opravdu moc zajímavý článek, se kterým se ztotožnuji:)
    http://www.mojemedunka.cz/clanek.aspx/medunka-informuje/clanek/proc-jsme-nemocni-cast-iv

  • Dajko to je moc hezký článeček.Přeji vám ať se vám i dál nemoci vyhýbají:-)

  • Anonymní

    Kojení je fajn věc, ale mnohem víc záleží na genetické dispozici každého jedince…souhlasím s Maryskem.
    Malýho jsem kojila a přesto v 6 měsících dostal od staršího sourozence neštovice.

  • Marysek

    Romano s tim kojenim je to hodne diskutabilni, znama koji maleho doted, mel nedavno rok a pul a je vice nemocny nez nas maly, ktereho jsem ze zdrav. duvodu kojila jen 4 mesice….

  • Anonymní

    Zdravím,
    souhlasím s tou myslí, a hlavně spokojeností dítěte.
    Troufám si tvrdit, že nejdůležitější je pro dítě kojení. Mám třetího syna – 16 měsíců – stále kojeného a nemocný zatím nebyl. Už v minulosti se staršími syny to bylo podobné. Druhého syna jsem kojila více než dva roky. Samozřejmě jen jednou denně. Kamarádky, které nekojily, měly děti občas nemocné…Dá se říct, že první rýmy a kašle nás potkaly až ve školce, když byly klukům 3 roky a víc…
    Romana

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist