Výstava o animovaném večerníčku Krysáci

Rubrika: Akce pro děti

krysaci150Vizovický krysák Hubert je ze všech nejstarší a nejzkušenější, krysák Hodan je ze všech nejhodnější a Edovi – světáckému laboratornímu potkanovi z Prahy se nedovoláte, protože na smetišti není signál…

Také do Brna – do Letohrádku Mitrovských – zavítá, na svém putování mimo televizní obrazovky, sestava svérázných loutkových zvířátek, která za svoji krátkou minulost posbírala nejedno prestižní ocenění /např. cena Elsa 2008 pro vítěze kategorie animovaný televizní pořad/. Oblíbený večerníček vznikl díky Cyrilu Podolskému (námět a režie), Martinu Šinkovskému (námět), Milanu Šebestovi (režie), Zdeňkovi Krupovi (kamera), Noro Držiakovi (výtvarník loutek), Aleši Výmolovi (výtvarník scény), animátorům, střihačům, zvukařům, ale také hercům Bolkovi Polívkovi a Jiřímu Pechovi, kteří propůjčili své hlasy loutkovým postavičkám.

vincentProzatím vznikly 2 večerníčkové série, ze kterých bude na výstavě představeno celkem 7 větších scén, dále 11 informačních panelů, projekce 1 epizody krysáckého večerníčku a nebude chybět ani nabídka tematických suvenýrů.

„Pro děti opět připojujeme malou výtvarnou dílu, kde si ty hravější budou moci něco vyzkoušet …“, doplnil informace k výstavě správce Letohrádku Mitrovských, Mgr. Petr Lukas, kde se bude výstava 2,5 měsíce nacházet.

Výstava bude přístupná v termínu 3. 2. – 24. 4. 2011 vždy od středy do neděle od 10 do 16 hod., pro skupiny – po písemném objednání – také v pondělí a úterý. Na webových stránkách letohrádku bude vždy uvedena změna otvírací doby – zejména během některých sobot, kdy se konají svatební obřady. Lektorský program k výstavě (za příplatek ke vstupnému) bude na objednání a v čase od 9 do 10 hod.

Výše vstupného bude uvedena na www.letohradekbrno.cz. Další info o večerníčku na www.krysaci.cz.

Místo konání: Letohrádek Mitrovských v Brně

Termín: 3. 2. – 24. 4. 2011 /st. – ne. 10-16 hod., po. a út. pouze pro předem objednané skupiny/

Kontakt: tel. č.: 605 972 588, mail:  letohradekbrno@seznam.cz , web: www.letohradekbrno.cz

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Jarmuschka

  Tak hlásím, že jsme v sobotu vyrazily do Brna a navštívily dvě výstavy. „Koloniál pana Bajzy“ v Paláci šlechtičen (uplatnila jsem Rodinný pas – slevu na vstupném; jsou zařazeni i do sítě karet Sphere). Holčičky výstavu proletěly, nejvíce času ztrávily v herně – s novodobými plyšáky… (Ségra s neteří měly více času na prostudování doprovodných textů.)
  Po obědě jsme se vydaly už bez neteře do Letohrádku Mitrovských na výstavu o Krysácích.
  Slevu jsem uplatnila, nicméně jsem si až pozdě přečetla vstupné pro děti MŠ a ZŠ. Pán holky ohodnotil jako školačky, takže jsem nakonec platila jako za školáka, což jsou dvě vstupenky pro předškoláka. 😀
  Výstavu tvoří pět scén z večerníčku, jsou tam postupně oba krysáci Hubert a Hodan i laboratorní potkan Eda, Ludvíček i další zvířátka. Na panelech s texty se dozvíte spoustu zajímavostí. Součástí je i projekce jedné epizody večerníčku.
  Když to srovnám s „večerníčkovou výstavou“ v galerii barona Trencka, výstava o Krysácích je na profesionální úrovni, moc se nám líbila.
  [i]Zajímavost – spočetly jsme, že na jednu epizodu (o délce 8 minut) je zapotřebí 12 000 snímků (večerníček byl připravován klasickou animační metodou). Epizod je 26…[/i]

  Kdo ještě s návštěvou výstavy váháte, můžu vám ji jen a jen doporučit.
  😉

 • Jarmuschko gartuluji a užijte si to s holkama.U nás se tedy krysáci až tak moc neujali:-)
  A k soutěžení..já spíš hraji,aby mi výhra byla k užitku,takže když nemám cestu do Brna,tak nesoutěžím,aby to pak zbytečně propadlo a nejela by třeba Jarmuschka:-))

 • Jarmuschka

  To je ale shoda náhod! Přijdu k PC, zapnu, kouknu, že soutěž s Krysáky už není mezi aktuálními, zkusím vyhodnocení; a raduji se.
  Tak jsem chtěla reagovat, hledám, hledám, nenacházím – až v nových komentářích.
  Mám pocit, že nás asi moc nesoutěžilo, ne?
  Jsem na začátku dala tip, dle mého ne až tak přehnaný, ale po zbytek soutěže jsem ubírala, ubírala.
  A klaplo to.
  Jsem moc ráda.
  Díky soutěži jsem se o výstavě dozvěděla a za 14 dnů se chystáme na víkend v Brně. Programová náplň – výstava Koloniál pana Bajzy, oběd v Rebiosu, Krysáci.
  Už se těšíme.
  Díky moc.
  ;o)

 • Petra Vymětalová

  Právě jsem zveřejnila jména výherců, najdete je ve vyhodnocených soutěžích.

 • My byli na výstavě před rokem ve Chvalském zámečku. V té době nějak Večerníček Krysáci běžel v TV a byli jsme nadšení. Doporučujeme!!!

 • Petra Vymětalová

  Pokud vás pozvánka na výstavu zaujala, tak zkuste i naši soutěž – vyhrát můžete dvě volné vstupenky (1× dítě, 1× dospělý). Stačí najít odpověď na jednoduchou otázku.
  Soutěž běží až do 6. března, najdete ji v aktuálních soutěžích.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist