Co si přejí naše děti po stromeček?

Rubrika: Jen tak

Blíží se Vánoce. Děti píší svoje přání a posílají je Ježíškovi. Na tom by nebylo nic zvláštního.
Avšak nedávno mi ukázala právě takový obyčejný dopis moje kamarádka. Byl to seznam tužeb jejího dvanáctiletého a osmiletého syna. Přiznám se, že po přečtení jsem váhala, zda se jedná o výpis ze scénáře k scifi filmu, nebo odkaz z Marsu.

Netušila jsem vůbec, co si pod záhadným názvem představit! No, posuďte sami. Rodiče chlapečků asi ví, já jsem byla jak Alenka, mám dcery, a i když jejich seznam Ježíškovi bývá taky zajímavý, na tento to rozhodně nemá.
Musela jsem využít vyhledávač na internetu, abych vůbec zjistila co to je např.:

Beyblade Tornado, Stinky little trash, Flufflings, Šílený profesor a jeho nestvůra, Bakugan, Stikeez a tak dále…

Nevěřícně jsem zírala, načež mi kamarádka doporučila, abych si vzala k ruce jistý nejmenovaný katalog, který jsem jistě také našla ve schránce a inspirovala se tam! Ano, katalog (nejen jeden) doma máme, mladší dcera si ho už přivlastnila a barevnou fixou  zakroužkovala  vše, co následně přistane na seznamu pro Ježíška.

Uvařila jsem si kávu, rozložila katalog a začala se kochat nabídkou úžasných hraček. Za pár minut mi listování přišlo tak zábavné, že jsem zavolala manžela a začala mu předčítat.

Rozhodně u nás doma nesmí chybět takový smraďoch! Třeba Honza Hnojůvka, Martin Mistr Prd, Olin Opocený, Pavlík z Popelnice, Pepa z Prasečáku… Svým zápachem dostane každého! Toužím po tom, aby v dětském pokoji čpěl odér zpocené nohy… dle popisu – tak se nevzpouzejte a přidejte se k nám, protože ten, kdo nesmrdí s námi, smrdí proti nám! Tak by mě zajímalo, jak „voní“ takový Venca Voňavá Prdelka?

A když už jsme u té popelnice, máme tady roztomilé plyšáky, kteří se schovávají právě v popelnici. Pod slovem roztomilý plyšák si představuji něco úplně jiného, ale dobře, dítě má jistě bujnější fantazii než já. Dokonce jsou údajně vyrobeny z nového kvalitního materiálu a tak je můžeme vyprat v pračce! Ale asi bez aviváže a nejlépe i bez pracího prášku, že? Jinak bysme jim přeci zničili image!

Pro ty, co mají doma málo hluku tady máme Veselého Normana. Čím více mu budete mačkat hlavu, tím větší hluk udělá! Jak dokonalé. 🙂

Popis – Zažij na vlastní kůži zaslouženou pomstu naštvaných ptáků na zelených prasatech – to bych si asi taky neměla nechat ujít!

No, nic, zahrajeme si nějakou hru. Co třeba Plácni krtka? Když se krtek rozsvítí, plácni ho paličkou! Nebo takové Psí hovínko – Co když udělá psík hromádku? Chyť ji na lopatku a vyhráváš! Skvělé, psí hovínka nám doma opravdu chybí. 🙂

Tak nevím, zda jsme byli chudáci, když jsme si hráli s panenkami a autíčky? Měli ve společenské hře poctivé dřevěné figurky, plyšový pes vypadal jako pes a skákaly jsme před barákem panáka? A to by mě zrovna zajímalo. Umí vaše dítě skákat panáka?

No nic, zavřu katalog a budu se těšit na letošní dopis Ježíškovi svých dcer, možná mě pak humor přejde.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Lussy

  My jsme teda reklamou celkem nepoznamenaný, naštěstí.
  Jo, má ráda Šmouly, LPS, Hello Kitty,ale tak nějak normálně.
  Tchýně Lucy vzala na veletrh hraček, čekala jak bude všechno chtít a ona jí to nakoupí k Vánocům a Lucy chce jen chodící panenku, žádná jiná hračka jí tam nezaujala.

  Děti si do školky nosí spousty hraček, tak jsem čekala, že jí něco chytne- třeba Barbie vůbec nezná,ale nic, max. si tam vezme z domova svýho plyšáka.
  Je mi jasný, že ve škole to bude jiný.

  Taky záleží na tom, jak ty děti mají k reklamě přístup-malá kouká akorát na večerníčka a na Jim-Jam a tam reklamy na hračky nejsou.
  Miluje seriál Barney a jeho přátelé, a tak k svátku dostane velkého hracího plyšáka a k vánocům batoh. Myslím, že z toho bude úplně vedle. Ale že by chodila a říkala-mami, kup mi Barneyho, Bořka atd. tak to ne.

  Jo a panáka skákat umí. Občas jí ho namaluju venku na dlažbu. A ve školce mají koberec s obrázkem panáka,takže děti skáčou.

  Dneska jsou ty hračky fakt děsný, ale já si pamatuju, jak jsem jako malá milovala Šmouly a naši nechápali co se mi na těch potvorách,navíc ještě modrejch, může líbit:-)
  Nebo jsem si strašně přála takovou tu ruskou digi hru – sbírání vajíček. Nikdy jsem jí nedostala, protože byla drahá a našim to přišlo jako nevhodný dárek.

  Další věc je, jestli se hry typu Zabij krtka atd. vůbec ujmou nebo to je nějaká marná snaha prodat totální kravinu.

 • Jo,jo to je to vymývání dětských mozečků reklamami 🙁 Je to smutné, ale dnešní děti si přejí věci u kterých akorát tak kroutíme hlavou. A to nemluvím o tom, kolik to ještě ke všemu stojí.

 • Beru, to je právě ta nostalgie, jasně, za každého dětství to bylo lepší, ale zkus se na to podívat i z té reálnější stránky. Já například byla vystresovaná z některých učitelek na základce (neměli jsme ten dobrý původ), dnes po těch letech musím říct, že to byla normální šikana. Ale to jsme se od dárků dostali daleko. Taky mě vadí ta monstra, co jsou dnes v módě, ale myslím, že je to i hodně o rodině, já například tyto hračky dětem sice nezakazuju, ale sama nekupuju (to spíš jiní), říkám dětem, že se mi to nelíbí. Když chtěl syn nějaký časopis Bakugan, tak byl srozuměn, že si ho koupí ze svého.

 • Peťko,tak já tedy taky nevím,o co jde,zřejmě nějaký nový klučičí hry??
  Jsem ráda,že tohle mě „snad“ nečeká,malá ujíždí na princeznách a Hello Kitty,od letošního Ježíška si přeje tašku do školy a veškeré vybavení do školy-jak jinak než princeznovský.
  Co se týče našeho dětství,bylo 100% hezčí- byli jsme víc venku se spoustou kamarádů,vyblbli jsme se,běda když někdo nesměl ven-to bylo pro ostatní neštěstí a víc jsme si všeho vážili..právě proto,že nebyly samý nesmyslný hry,pohádky atd. z ÉMERIKY,nebyly pc,playstationy a já nevím co ještě..nesnáším jak nám neustále cpou Santu a pomalu chtějí vyhnat našeho českýho Ježíška..prostě pro mě je dnešní doba nehezká,strašně ráda vzpomínám na dřívější časy,když jsme se na všechno těšili,všeho si vážili,když i o vánocích vůně mandarinek byla něco krásnýho 🙂

 • Peťko, pobavila jsem se 🙂 I když ono je to spíš tragikomické. U nás většině příšerek zatím odoláváme, Bakugan nás tedy neminul, ale že by to syn nějak „žral“, mi nepřišlo. Ad to skákání panáka nebo gumy: Přiznávám, že to moje děti neumí, ale ono tady není ani kde, ani s kým. My jsme byly panelákové děti, celé dny jsme si hrály za barákem s jinými panelákovými dětmi, na druhou stranu, například hřiště byla strašná, to teď je to jiné kafe, nemluvím o dalším vyžití, jako je horolezecká stěna, apod.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist