O dětech a učitelích… co je baví škola

Rubrika: Chodí do škol(k)y

826952_learningNaše Kadlička strašně nerada vstává… Ale je poměrně jednoduché ji z té postele dostat:) Stačí jedna jediná věta: „Kadličko, jestli nevstaneš, nepůjdeš do školy!!!“ Tato věta zabere vždy!:) Naše Kadlička totiž strašně ráda chodí do školy:)…


Toto nenormální chování:) (cituji mého bratra:) se u ní projevuje i jinak – netěší se na prázdniny, ale těší se na písemky… měří a zaznamenává do grafů závislost teploty a srážek na průtoku řeky:) Vlastně obráceně:) Přiznávám! Máme kapající kohoutky!… Kadlička nám iniciativně:) spočítala, kolik nám to vlastně doma ročně prokape:), také už víme, kde máme rezervy v odběru elektrické energie:) Všichni doma věříme, že by z ní jednou mohla být (pro blaho našeho státu:) skvělá kontrolorka NKÚ:) „Miluje“ logické věci a čísla…a opravdu ocení, když dostane pod stromeček matematické úlohy k procvičování.

No, já jsem se do školy taky těšila…tedy přesněji – do první třídy:) V první třídě mi vážně stačilo:), že naše paní učitelka byla moc hodná a dlouhovlasá!!:) – připadala mi jako princezna:) Později už záleželo více na předmětech a hodně na učitelích, jak „to“ uměli podat a také na nich samotných… Myslím, že ten „správný“ učitel může dítě a vztah k danému předmětu podstatně ovlivnit… Začít chodit do školy totiž není jen tak:) Je to velká změna, Vaše dítě začnou formovat „cizí“ lidé a Vám nezbývá….než jim věřit. Věřit, že tomu, co dělají, nejen rozumí, ale umí i vysvětlit a (snad toho po nich nechci moc:) i nadchnout. Když se teď ohlédnu a přemýšlím o mých učitelích, připadá mi, že zpětně vidím bezpečně, koho z nich učit (i) bavilo:)

Starší sestra vyprávěla, jak jí do ordinace (je logopedka) přišel tatínek se šestiletým chlapečkem. Byl opravdu bystrý (ten chlapeček:) a choval se až téměř dospěle, ale špatně vyslovoval a nejvíc mu nešlo „R“ – měl ho téměř královské:) Nejdříve s ním zapředla rozhovor, aby chlapečka trochu poznala, chtěla, aby se rozpovídal a ona zjistila, co mu nejde. Chlapeček byl komunikativní“… ano, moc se těší do školy… ale ještě chodí do školky… má strach, aby ho tam vzali, když mu to „R“ nejde….“ „A copak děláš, když přijdeš ze školky?“ Jeho odpověď zněla: “Včera pršelo a tak jsem celé odpoledne poslouchal Straussovy valčíky…“ Tuto větu si, prosím, představte s tím královským:) „R“:)

Je to vážně chytrý kluk, ale to ještě neznamená, že o to bude v životě šťastnější… Do školy se (zatím) vážně moc těší… tak ho doufám nezklame:)
Ale třeba bude mít v životě štěstí už jen v tom, že potká ty „správné“ učitele… já mu to přeju!

Napsal/a: jaholka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Anonymní

  Mam dcerku Marusku po prazdninach půjde do 2 třídy.Do školy chodí moc ráda,prázdniny nemusí. Myslím,že je důležité jaký vztah je mezi žákem a učitelem.Máme štˇestí na hodnou paní učitelku, Maruška ji přímo zbožnˇuje. Vím o čem mluvím chodila jsem na základku v 80 letech přístup k dětem je úplně jiný nedá se to vůbec porovnat jak se zacházelo s námi. Kadličče držíme palce.

 • babkabylinkářka

  Já jsem do školy vždycky chodila ráda. Vydrželo mi to vlastně až na vejšku, tam už jsem začala víc oceňovat pařby na koleji a volejbalové zápasy a nudné přednášky jsem sabotovala, ale školu jako takovou mám ráda. A učila jsem se bez nucení, to si pamatuju.
  A myslím, že teď jsem docela normální (napůl učitelka) a je mi fajn, život si užívám.

 • U nás je syn už veliký takže se snaží stávat sám,někdy ho ,ale musím taky vzbudit protože se mu nechce, když budou psát písemku,ale jinak v pohodě.Kadličce držím palečky.!!!!!!!!!

 • Ráda bych věděla, kolik je Kadličce let. Náš Honza chodí do druhé a chce být ve škole dřív než paní učitelka. Mám co dělat aby šel do školy až v sedm a ne dřív. Jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží

 • Vyřídím Kadličce:)
  (poděkování za ni:)

 • Petra Vymětalová

  Tak to držím palce Kadličce, aby jí tahle „abnormalita“ dlouho vydržela!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist