Trička se zeleninovým potiskem

Rubrika: Tvoření s dětmi

1211867_t_shirtsNapadlo vás někdy, že trička se dají zdobit zeleninou? Podívejte se na tento námět na tvoření, do kterého se můžete pustit i s dětmi. Určitě se tak zabaví a navíc pak jistě budou své výtvory hrdě nosit.

POTŘEBUJETE:
různé druhy zeleniny, kuchyňské prkénko, kuchyňský nůž, obyčejné tričko nejlépe bílé, noviny, barvy na textilie, štětce.

1) Vyberte si zeleninu, z které vzniknou pěkné tvary různých velikostí, např.kus celerové nati (půlkolečko), mrkev (kolečko), papriku (vlnité kolečko), žampión a pórek.

2) Čistou zeleninu nakrájejte. Papriku ukrojte příčně (potřebujete kolečko ne proužky) a žampiónu nechte nožku.

3) Rozprostřete tričko na pracovní plochu přední stranou navrch. Vložte do něj noviny, aby barva neprosákla na záda. Noviny nesmějí být zkrabacené.

4) Na hranu papriky štětcem naneste barvu na textilie. Zkontrolujte, že jste nabarvili celou hranu. Barvy nedávejte příliš moc, aby paprika nešpinila.

5) Obtiskněte papriku na tričko. Chvíli ji držte přimáčknutou, aby se barva nerozmazala. Z jednoho nátěru může vzniknout více obtisků. Po čase je ale třeba zeleninu znovu nabarvit.

6) Jinou barvou natřete konec mrkve a obtiskněte ji do středu paprik a všude kolem. Obtisky by se neměly překrývat,protože barvy se mohou slít.

7) Použijte ostatní zeleninu stejným způsobem. Je úplně na vás, jaký vzor vám vznikne. Nechte tričko zaschnout. Všichni budou od vás vyzvídat, od kterého návrháře tričko je.

Napsal/a: Macek

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist