Tip na výlet: Botanicus Ostrá

Rubrika: VD tipy, Z našich cest

V malé vesničce Ostrá nedaleko Lysé nad Labem se nachází opravdový ráj. Svět Botanicus je světem rostlin. Botanicus je česká firma, výjimečným způsobem propojující tradiční cyklus pěstitel – výrobce – prodejce. Zabývá se výrobou přírodní kosmetiky, pěstováním rostlin, bylin, ovoce a zeleniny ve vlastních ekologických zahradách.

Pokud si chcete užít opravdu klidný a pohodový den s rodinou, projít se krásnými zahradami, vyzkoušet si různá řemesla, pochutnat si na dobrotách a zakoupit si třeba bylinky, Botanicus je pro vás tím pravým tipem pro výlet. Sezóna 2017  probíhá v Centru řemesel a bylinných zahradách Botanicus od 29. dubna do 1. října 2017.

Na své si zde přijdou děti i dospělí, mladí i staří, prostě všechny věkové kategorie. V areálu se neplatí běžnými penězi, ale groši, které si můžete směnit hned na pokladně při platbě vstupného. 1 groš je 10 Kč. Pokud si směníte málo, není problém si kdykoli zajít do směnárny a opět si penízky proměnit za groše.

My jsme si původně směnili 200 Kč, nakonec jsme také ještě měnili dodatečně. Musím ovšem říci, že ceny např. občerstvení jsou zde lidové (crépes s náplní – marmeláda, tvaroh, mix – marmeláda, tvaroh, špenátová – 2 groše, koláče se sladkou náplní, bylinkové, zelné apod. – 1 groš, limonáda 1-2 groše).

Jaká řemesla si zde můžete vyzkoušet?

Výběr řemesel je zde velký. Od výroby svíčky, kdy dostanete knot, který opakovaně namáčíte do vosku; přes mincovnu, kde si razíte vlastní groš; provaznictví, kde si za 2 groše upletete provaz, výrobu mýdla za 3 nebo 5 grošů (krásně voňavé mýdlo), až po rýžoviště zlata a např. výrobu papíru za 2 groše.

Při naší návštěvě ještě byla část řemesel uzavřena, přesto si děti vyzkoušeli řemesel hned několik. Posilnili se skvělými palačinkami a šli jsme se projít do Bylinných zahrad. A to je teprve ráj. Neskutečný klid, relaxace, bylinky a dokonce i bludiště. To vše najdete v zdejších zahradách.

Ty jsou rozděleny do několika částí. Navštívíte tak Klášterní zahradu, Zeleninovou zahradu, Zahradu jedlých rostlin, Orientální zahradu, Byliny a koření a další. Každá má své kouzlo. Děti zaujala zahrada Byliny a koření, kde hádaly názvy jednotlivých rostlin a pak samozřejmě Bludiště. Tam strávily asi nejvíce času během našeho pobytu v zahradách. Okolo jsou lavičky, kde si můžete v klidu odpočinout, osvěžit se.

Jelikož jsme zde byli v květnu, vše ještě nebylo pořádně obrostlé zelení. Na kráse a prožitku to ale neubralo ani trochu. Nechybí zde ani zvířátka – součástí zahrad je i obora s hospodářskými zvířaty.

Ideálním dnem pro návštěvu je zejména sobota, kdy jsou součástí programu také různá představení. Program naleznete zde.

Za nás výlet do Botanicu Ostrá vřele doporučujeme nejen rodinám s dětmi, ale také např. jako školní výlet, výlet s partnerem apod. Všichni si zde najdou něco pro sebe.

Otevírací doba:

Pondělí – zavřeno

Úterý-Pátek – 9-16 hod.

Sobota – Neděle – 9-17 hod.

Vstupné:

Dospělá osoba – 99 Kč

Děti do 15 let, studenti, důchodci – 60 Kč

MŠ – 30 Kč

Rodinné vstupné (2+2) – 280 Kč

Děti do 3 let, ZTP, ZTP/P – vstup zdarma

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist