Tip na výlet: Botanicus Ostrá

Rubrika: VD tipy, Z našich cest

V malé vesničce Ostrá nedaleko Lysé nad Labem se nachází opravdový ráj. Svět Botanicus je světem rostlin. Botanicus je česká firma, výjimečným způsobem propojující tradiční cyklus pěstitel – výrobce – prodejce. Zabývá se výrobou přírodní kosmetiky, pěstováním rostlin, bylin, ovoce a zeleniny ve vlastních ekologických zahradách.

Pokud si chcete užít opravdu klidný a pohodový den s rodinou, projít se krásnými zahradami, vyzkoušet si různá řemesla, pochutnat si na dobrotách a zakoupit si třeba bylinky, Botanicus je pro vás tím pravým tipem pro výlet. Sezóna 2017  probíhá v Centru řemesel a bylinných zahradách Botanicus od 29. dubna do 1. října 2017.

Na své si zde přijdou děti i dospělí, mladí i staří, prostě všechny věkové kategorie. V areálu se neplatí běžnými penězi, ale groši, které si můžete směnit hned na pokladně při platbě vstupného. 1 groš je 10 Kč. Pokud si směníte málo, není problém si kdykoli zajít do směnárny a opět si penízky proměnit za groše.

My jsme si původně směnili 200 Kč, nakonec jsme také ještě měnili dodatečně. Musím ovšem říci, že ceny např. občerstvení jsou zde lidové (crépes s náplní – marmeláda, tvaroh, mix – marmeláda, tvaroh, špenátová – 2 groše, koláče se sladkou náplní, bylinkové, zelné apod. – 1 groš, limonáda 1-2 groše).

Jaká řemesla si zde můžete vyzkoušet?

Výběr řemesel je zde velký. Od výroby svíčky, kdy dostanete knot, který opakovaně namáčíte do vosku; přes mincovnu, kde si razíte vlastní groš; provaznictví, kde si za 2 groše upletete provaz, výrobu mýdla za 3 nebo 5 grošů (krásně voňavé mýdlo), až po rýžoviště zlata a např. výrobu papíru za 2 groše.

Při naší návštěvě ještě byla část řemesel uzavřena, přesto si děti vyzkoušeli řemesel hned několik. Posilnili se skvělými palačinkami a šli jsme se projít do Bylinných zahrad. A to je teprve ráj. Neskutečný klid, relaxace, bylinky a dokonce i bludiště. To vše najdete v zdejších zahradách.

Ty jsou rozděleny do několika částí. Navštívíte tak Klášterní zahradu, Zeleninovou zahradu, Zahradu jedlých rostlin, Orientální zahradu, Byliny a koření a další. Každá má své kouzlo. Děti zaujala zahrada Byliny a koření, kde hádaly názvy jednotlivých rostlin a pak samozřejmě Bludiště. Tam strávily asi nejvíce času během našeho pobytu v zahradách. Okolo jsou lavičky, kde si můžete v klidu odpočinout, osvěžit se.

Jelikož jsme zde byli v květnu, vše ještě nebylo pořádně obrostlé zelení. Na kráse a prožitku to ale neubralo ani trochu. Nechybí zde ani zvířátka – součástí zahrad je i obora s hospodářskými zvířaty.

Ideálním dnem pro návštěvu je zejména sobota, kdy jsou součástí programu také různá představení. Program naleznete zde.

Za nás výlet do Botanicu Ostrá vřele doporučujeme nejen rodinám s dětmi, ale také např. jako školní výlet, výlet s partnerem apod. Všichni si zde najdou něco pro sebe.

Otevírací doba:

Pondělí – zavřeno

Úterý-Pátek – 9-16 hod.

Sobota – Neděle – 9-17 hod.

Vstupné:

Dospělá osoba – 99 Kč

Děti do 15 let, studenti, důchodci – 60 Kč

MŠ – 30 Kč

Rodinné vstupné (2+2) – 280 Kč

Děti do 3 let, ZTP, ZTP/P – vstup zdarma

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist