Jak fungují poradny na VD?

Rubrika: Co, kde a jak na VD

V pondělních Védéčkovinách jsem prozradila plánované úpravy v poradnách, i když jsem si netroufala odhadnout, jak dlouho bude jejich realizace trvat. Neuvěřitelné se stalo skutkem a jsou tu 😉 Aby bylo jasno, co a jak tam momentálně funguje, vznikl tento článek…

Z původních 23 poraden zůstalo po všech úpravách sedm, které se víceméně pravidelně využívají. Radit se aktuálně můžete v těchto poradnách: Dyslexie a jiné poruchy učení, Kojení, Logopedická poradna, Psychologická poradna, Sociální poradna, Škola (1. stupeň) a Zdraví.

Pro koho jsou poradny určeny

Dotazy do poraden mohou vkládat pouze členové KLUBka. Pouhá registrace tedy nestačí. Členem KLUBka se stane každý registrovaný návštěvník den poté, co vloží do diskutárny nebo k článkům alespoň 5. reakci.

Ti, kteří nechtějí čekat, než se členem KLUBka stanou, mohou své dotazy vložit do Diskutárny. Zde bych ale ráda upozornila, že Diskutárna vznikla ze slova diskutovat, proto je třeba počítat s tím, že reakce nemusí obsahovat jen rady, ale kromě (cenných) osobních zkušeností se v nich zřejmě objeví i názory ostatních čtenářů na daný problém.

Na jednotlivé dotazy mohou reagovat pouze odborní poradci dané poradny a sám tazatel, aby ke svému dotazu mohl vložit případně upřesnění, doplňující otázku nebo poděkování a zkušenost, jak se rada osvědčila v praxi. Doufám, že i této možnosti budete využívat.

Vložení dotazu

Máte-li dotaz na některého z poradců, otevřete si příslušnou poradnu a klikněte na modré tlačítko „+ Vložit NOVÝ dotaz“. Jste-li členem KLUBka a nezapomněli jste se přihlásit, zobrazí se vám dvoukrokový formulář.

V prvním kroku zadáte rovnou dotaz do poradny. Druhý krok je určený k vložení téhož dotazu také do Diskutárny. Před vložením dotazu je třeba zvolit odpovídající diskuzní fórum. Máte také možnost dotaz pro Diskutárnu upravit. Pokud dotaz do Diskutárny vkládat nechcete, druhý krok prostě ignorujte 😉

Upozornění emailem

V momentě, kdy odborný poradce připíše odpověď k vašemu dotazu, automaticky se vám odešle email s upozorněním. Tato možnost je nastavená pro všechny neanonymní příspěvky, nelze ji zrušit. Upozornění se zasílá na email, který máte uvedený v registračních údajích. Pokud zpráva do schránky nedorazí, je možné, že ji odchytí spamový filtr.

Upozornění emailem dostávají i poradci. A to jednak ve chvíli, kdy je do jejich poradny vložen nový dotaz, jednak poté, co tazatel ke svému dotazu připíše vlastní reakci.

Anonymní dotazy

Aktivní členové KLUBka (tj. ti, kteří v uplynulém kalendářním měsíci napsali alespoň 30 reakcí do Diskutárny nebo k článkům, nebo v uplynulých 3 měsících 45 reakcí) mají navíc možnost svůj dotaz vložit bez uvedení přezdívky.  V poradnách se jejich dotaz bude zobrazovat jako anonymní. Aby nedocházelo ke zneužití této funkce, ukládá se do zvláštní tabulky id daného uživatele. Přístup k této tabulce má pouze admin (já :-)).

Anonymním vložením se uživatel připravuje o možnost dále svůj dotaz komentovat. Nebude mu odesláno ani upozornění na radu odborného poradce.

 

To by mělo být k fungování poraden vše. Máte-li jakékoli dotazy a postřehy, pište do komentářů 😉

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist