Potrat

Rubrika: Těhotenství

Chci vám napsat svůj příběh a zároveň dostat odpověď na svou otázku. Tu ale až nakonec.
Vyrostla jsem v nefunkční rodině, otec alkoholik a násilník, matka psychicky narušená bez jakéhokoliv výchovného vlivu. Když mi bylo 15, tak jsem si našla o 10let staršího přítele romské národnosti (sama jsem „bílá“). Žili jsme spolu do mých 18, poslední asi rok a půl mě skoro denně mlátil tak, že jsem měla několikrát otřes mozku, zlámaná žebra a o nose nemluvě.

Proč jsem s ním byla tak dlouho? Už jsem jen čekala až mi padne 18, do pasťáku jsem nechtěla za žádnou cenu. Když jsem od něj utekla, ocitla jsem se na ulici s jednou taškou věcí, psychicky na dně a bez koruny. Naštěstí nemám problém s navazování kontaktů, takže jsem se velice rychle seznámila s klukem o 14let starším, opakem bývalého – „náckem“. Nebudu rozebírat náš vztah, ale 2týdny po odchodu od bývalého jsem zjistila, že jsem těhotná. 100%to bylo jeho, byla jsem v 7. týdnu. Okamžitě a bez váhání jsem byla rozhodnutá pro potrat, sama jsem měla velice nejistou budoucnost a odmítla jsem, aby moje dítě někdy zažilo hlad jako já, navíc by to byl míšenec a nepatřil by nikam, k romům ani „bílým“. A navíc bych to dítě nenáviděla stejně jako jeho otce, bylo mi zle při pomyšlení, že v sobě mám něco z něj. Neměla jsem vůbec žádný pocit prázdnoty nebo smutku, když jsem odcházela z nemocnice domů, cítila jsem jen ohromnou úlevu a byla to pro mě tlustá čára za minulostí. Nic jako pocit viny za zmařený lidský život. Ani 2 roky po tomto zákroku nic necítím, žádný smutek nebo pocit špatného rozhodnutí. Občas mě to až děsí a proto se ptám, je to vůbec normální? Je normální, když žena nebo dívka jde na takový zákrok stejně snadno a v pohodě jako na běžnou gynekologickou prohlídku? Naopak až s pocitem radosti, že TO bude pryč?

Závěrem chci říct, že hned v dalším cyklu jsem otěhotněla s mým současným manželem, kterého jsem potkala týden po potratu, bylo to neplánovaně, ale oba jsme se těšili, hned jsme se vzali a rekonstruovali byt. Po víc jak roce můžu říct, že jsem šťastá matka, těhotenství jsem si taky moc užívala a dceru a manžela miluji víc než svůj vlastní život. Když jsem otěhotněla po druhé, tak mi myšlenka na potrat ani jednou neprobleskla hlavou…

Napsal/a: spiky01

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (52 vyjádření)

 • blbost je když dítě nechci spát bez ochrany. ne nechat si nechtěné dítě.

 • Anonymní

  Jojo..Je to pravda.Proč si to nechat,když nemám nic? A akort když vím,že tomu díteti nemuzu dat to,co potrabuje.Blbost si ho nechat,ne.? Říkala jsem,že bych si ho nikdy nenechala vzít,ale kdybych měla takovejhle duvod (Nic nemít..tátu,byt,a vsecko co potrebuje) tak bych ho pryč dala.Z poloviny vim o cem tam píše..Takže chápu..A nevěřila bych,že to nekdy napíšu,ale udelala jste dobře.

 • Anonymní

  Dobry den chtela bych se zeptat kolik by stal potrat predem moc dekuji za radu.

 • Anonymní

  Děkuji za odpověď. Očekával jsem, že to bude stát více. Nicméně je to nic ve srovnání s tím, co by přišlo potom. Děkuji

 • bamiska

  k tomu hnusnému anonymu…co dodat já být dítětem takové matky jaká vyzařuje z toho co tu píše, tak bych si přála aby mě dala pryč….některé ženské jsou opravdu krávy, jinak to napsat nejde…těm slušnejm se omlouvám

 • bamiska

  bolestivé to není, je to krátký zákrok

 • bamiska

  moc jsem to nepročítala, pokud je to např, přes „danu“ tak se neplatí nic…

 • Jak kde, od kamrádky vím, že s eplatí 1000kč za vyštření u gynekologa, pak poplatek za zprávu pro nemocnici od obvodního lékaře, ta se pohybuje od 200kč a výše, záleží na lékaři, pak interupce do 12.týdne 3000 kč, od 12.týdne 3500kč, ale jak píší, může se to každou nemocnicí lišit, cena může být vyšší.

 • Anonymní

  Dobrý den,
  prosím chtěl bych se zeptat na jednu věc. A sice, jaká je cena potratu?

 • Anonymní, interupce se dělá v celkévé narkoze, trvá to zhruba 15 minut, nemá to být bolestivé, nastoupíš ráno a po obědě tě pustí domů……….

 • Anonymní

  ahoj ja by jsem se chtela zeptat jak dlouho se delateten zakrok a jestli je to bolestive dekuji Lenka

 • Poslyš, anonyme, ty jseš ale zbabělec.

  Po přečtení článku onu maminku CHÁPU. Jednala bych asi v danné situaci stejně.

  A ty se běž vygrcat, případně střelit.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist