Jen růžová to může být tydydudu…

Rubrika: Jen tak

742064_baby_girl_twinsPřed narozením Kačky jsem si tu přečetla článek „Dětský, modro-růžový svět“ a souhlasně jsem si s autorkou přikyvovala. Sice jsem měla mít holčičku, ale růžovou? Aby vypadala jako nějaký bonbónek? Né!!! Příbuzní a známí dostali pokyny nekupovat nic růžového a já nachystala věci po Kubíčkovi. Mám jich spoustu, většinou modré a krásné…


Jako první porušila pravidlo kamarádka, ke které jsme si jeli vypůjčit pár věcí na miminko. Mezi nimi byla i zavinovačka se zvláštním odstínem růžové, ale darovanému koni na zuby nehleď, a taky jsem byla ráda, že nic nemusím kupovat. Pak mi přibalila fleecový overal na ven, prý úžasný. No, byl světle růžový, ale nechtěla jsem kamarádce zkazit radost, tak jsem ho vzala s tím, že malá se narodí koncem března a určitě ho potřebovat nebudu.

A pak přišel první jarní den a Katka se narodila. A bylo hnusně. A čtvrtý den po porodu bylo taky hnusně, takže jsem vytáhla ten růžovoučký overal, Kačence ho oblékla a prohlédla si ji: „Jé, vždyť jí to tak sluší! Žádný bonbónek, ale krásná holčička to je!“

A tak jsem trochu přehodnotila postoj k této barvě. Příbuzní se na mé prosby stejně vykašlali a Kačenka dostala spoustu růžovoučkých oblečků. Některé bonbónkové a některé hezké, které jsem jí s chutí oblékla.

Teď už Kačka z toho vypůjčeného overálku vyrostla, a tak jsem hledala nový. Viděla jsem červený, viděla jsem i bílý, modrý, zelený. Nakonec jsem ale stejně objednala růžový a už se na něj těším. Růžová prostě mojí holčičce sluší.

P.S: Nedávno jsem procházela oblečení po Kubovi a trochu jsem se zarazila u trička s bagrem. Mám ho prodat? Poradila jsem se s tatínkem: „Myslím, že jí ve dvou letech bude jedno, co má na tričku.“ Zarazila jsem se: „Asi máš pravdu.“ Hm, ale moje holčička v tričku s bagrem? Nebo s náklaďákem? Nebo se všemi Bořkovými stroji? Tak mně to teda jedno není!

Napsal/a: Sonča

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (19 vyjádření)

 • Já mám ráda růžovou jen na těch malých holčičkách, jinak vůbec, manžel taky. Takže je jasné, že musíme mít tři kluky:-))!

 • Anonymní

  taky jsem růžovou moc nemusela, taky jsem si myslela, že dceru budu oblékat do modré, zelené…máme hodně věcí růžových, ale momentálně je nejoblíbenější zelená mikina s autem, protože dcera sice zbožňuje růžové věci, ale autíčka a bagry mnohem víc

 • Jarmuschka
  Jarmuschka

  Mám dvě holčičky, ale protože já si na růžovou moc nepotrpím, neprosazovala jsem ji ani u nich. Ovšem jako holky se nezapřou – včera jsme šly nakupovat do drogerie nějaké gumičky do školky, a hlavně nové kartáče.
  Gumičky si vybraly, jaké byly.
  Ale že kartáče měly v růžové, chtěly právě jen a jen ty.

  (Ale upřímně – nevím, čím to, ale co jsem se vrátila po RD do práce, tak tak nějak začíná v mém šatníku převažovat červená a růžová – v různých odstínech…)

 • Moc pěkný článek!
  Čekám druhé mimi a chceme se pohlavím nechat překvapit. Po synovi mám „klučičí“ věci, i když ty miminkovské univerzální, také jsme nevěděli, co to bude. Pokud se narodí holčička, na růžovou se těším, i když nic se nemá přehánět 🙂

 • Petra Vymětalová

  Sončo, no já se v těch vozidlech moc neorientuju, rozlišuju bagr, traktor a náklaďák, s holkama si s těmato kategoriema vystačím 😉

 • Nefertini

  Ahoj Sončo.

  To je jak kdybych to psala já.
  Stejný pocit – stejný konec.

  Taky jsem věděla,že čekám holčičku – a výbavu měla do bíla a modra.
  po růžové jsem absolutně netoužila.

  a dnes?
  mám dvě holky – obě do růžova 🙂
  Alča

 • Petro, díky, asi máme stejné. Taky mám světle zelené s bagrem. No, možná je to nakladač…

 • Petra Vymětalová

  Sončo, budiž ti odpuštěno 😉 klidně půjčím i tričko s bagrem 😉 (je světle zelené)

 • Nepsala jsem to náhodou já? Kačenka souhlasí, názor na barvu souhlasí, původní i současný, a tričko s bagrem by se tu taky našlo 😀

 • Petro, tak jsem se špatně vyjádřila, bylo mi jasné, že se nerozplýváš nad barvou:-) A teploučký fakt byl, takže ten další je úplně stejný.

  Bagr zůstane doma.

 • Petra Vymětalová

  Tak já jen upřesním, že kamarádka se nad overálkem rozplývala, ne proto, že byl růžovoučký, ale proto, že byl teploučký 😉 Zavinovačka měla opravdu velmi prapodivný odstín růžové – něco mezi růžovou a oranžovou.
  … obojí jsme dostali ;-))

  U Áni jsme to bez růžové celkem dlouho zvládly, teda ne že by neměla vůbec nic růžového, ale z praktických důvodů převládaly spíš univerzální barvy. Zjara měla nějaké růžové období, kdy kolikrát chtěla mít růžové úplně všechno 😉 Teď už zase barvy nijak zvlášť neřeší.

  Majda už má těch růžových věcí víc, ale taky jsem jí koupila tričko s bagrem a moc jí sluší 😉

 • tak já mám vysněnou hočičku v růžových šatičkách, ve kterých s chutí vleze tátovi do traktoru a s maminkou nechce mít nic společnýho

 • Piškotka

  Tak já růžovou miluju, jsem snědá tmavovláska a dcerka je snědá po mně, ale světlovlasá. Růžovou máme rády, ale je pravda, že do svého 7.měs jsem nevěděla pohlaví miminka, tak jsem kupovala žlutou, béžovou a zelenkavou. Pak přibyla i bleděmodrá (proč by ji holčička nemohla mít?) a růžová. Pak se malá narodila, a jakmile velikostně dosloužila naše výbavička z Anglie (kde jsou mimořádně nádherné věcičky), začala jsem více pást po růžové. Naší malé moc sluší a pokud není dítě růžové od hlavy až k patě, pak růžová ANO!! :o)))

 • danasi

  Ahoj Sončo, já mám 3 holky. A má oblíbená barva je modrá. A tak kočárek je modrý, golfáče jsou modré čepičky jsou modré. Manželovi jsem řekla, že je mi jedno jaké budeme mít auto, ale musí být modré. A má nejstarší dcera i přes mé a babiččiny snahy chodí nejvíce oblečená jako kluk. Když jdeme do obchodu, vždy skončíme u klučičího oblečení a má slečna vybírá. Jo a mé líbezné princezně jsem koupila bodyčka s auty. Prostě se mi líbila a byla to sada.

 • Ta to já jsem asi opak. Máme staršího chlapce a když mi na UZ potvrdili, že druhé bude holčička a že je v pořádku, tak jsem letěla koupit první růžový obleček. Ale tím to skončilo. Něco jsme potom dostali, něco má po bráchovi, který měl mimochodem také asi 2 růžové věci. Ale růžová jí sluší. Tedy nejen růžová. Je to princezna ve všem. 🙂 Jako pro každou mámu každé děvčátko.

 • vicikovka

  Co máte proti modrorůžovému světu :-)))).

  Jo, tak jako byste mi mluvily z duše – jak já nenáviděla růžouvou…než se nám narodila malá princezna :-). Už jsou jí 4 roky a ona růžovou zbožňuje, někdy je na odstřel. Když jsem jí ve 3 letech chtěla dát modré obyčejné tepláky – už zdálky na mě volala: To si neobleču, to vážně ne, poč mi nedáš ty jůžovýýý? Já pšece nejsem kluk, maminko!

  Nu dobrá, podědili jsme spoustu věcí po sestřiných klucích a teď konečně můžu ty modré (a to jsem si vážně dala předsevzetí, že se zaměřím na béžovou, zelenou,…) poklady vytáhnout a na toho našeho chlapáka natáhnout. A nakoupila jsem si tu a tam nějaké oblečení, pochopitelně modré – krásné velké modré oči v modrém oblečení vyniknou…hmmmmm.

 • tak já mám dva kluky,takže růžovou nosím u nás jen já,občas:-) Ale kámoška začínala úplně stejně „bude to sice holčička,ale do růžové jí navlíkat nebudu“ Dneska,kdykoliv se vidíme má na sobě aspoń něco růžového a moc jí to sluší:-)))

 • Sončo, zrovna nedávno jsem přemýšlela nad výše jmenovaným článkem – zrovna, když jsem žehlila…. růžové tričko (já, máma čtyř kluků!) :)))) – kdysi jsem ho koupila v sekáčku, jelikož bylo hezké, kvalitní, s potiskem Aladina, velikost odpovídá asi dvěma- třem letům, nosili ho všichni mí kluci a náramně všem slušelo.
  Tak to už mi přijde bagr na tričku pro holčičku úplně zanedbatelný, zrovna tak jako modrá na holčičce. Opravdu, barva není důležitá 🙂
  Mám ráda všechny barvičky, na dětech s výjimkou černé – ta mi přijde dost smutná a dětičky se mi líbí ve veselých barvách. Ale kdybych měla dcerušku, růžové by asi neunikla – růžová přece holčičkám táááák sluší! :)))

 • Sončo, jako bych slyšela sebe sama před Lindiným narozením. Dlouho, až do osmého měsíce, jsem si myslela, že budu mít třetího kluka. Když se pak pan doktor smiloval a řekl mi, že to bude holčička, nechtěla jsem kupovat žádné typicky holčičí barvy, abych to neprozradila, takže jsem kupovala světlé, unisex barvy. Samozřejmě, kamarádky se neudržely a přes můj zákaz mi se slovy, „ale vždyť je to holčička“, vždycky něco růžového šouply. Dneska nemám bonbónek, ale občas jí něco růžového koupím, kombinuji s jinými barvami, ale opravdu jí i ta růžová sluší (co je horší, začala jsem jí nosit (umírněně a s ohledem na svůj věk) i já). Ale bagry na tričkách bych nezavrhovala, i holčička dokáže být pěkné čunčátko, takže triček není nikdy dost a ty po brášcích nosí 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist