Těhotenský zážitek a co následovalo potom

Rubrika: Jsem máma, Těhotenství, Trocha nostalgie

To, co vám teď napíši, je sice pravda, ale také velká hanba. Psal se rok 1972, byla jsem tři roky vdaná a najednou zjistila, že jsem těhotná. Bylo to úžasné, fantastické…, ale, kouřila jsem! A to po celou dobu těhotenství. Poslední cigaretu jsem zašlápla před porodnicí   21. 3. 1973 v 5,45 hodin.

Na porod nechci vzpomnínat. Na sále jsem byla sama a jedna stará, svobodná, tlustá, mrňává porodní asistentka. Bydlela v sousední vesnice a její pověst byla nevalná. Zřejmě se jí zdálo, že porod trvá moc dlouho, a tak se rozběhla a skočila na mně . Skočila mi přímo na břicho. Holčička se mi narodila v 11,05 hodin a naštěstí byla úplně zdravá, i když měla nižší porodní váhu. Pak přišel doktor. Mladý, pěkný. Musel mně zašít. Četl si jméno a i zasvobodna. To ho zaujalo. Řekl, že má studentku stejného jména. Řekla jsem mu, že je to mladší sestra. Dodnes cítím, jak mi bylo trapně. On látal a já trpěla, protože mi vyprávěl, jak moje sestra je dobrá.

Jenže, Barunka byla malinká a neuměla pít ode mne. Proto brzy přešla na umělou stravu a já zase na cigaretu. Kouřila jsem jen v kuchyni.

Čas běžel a z mého miminka se stávalo batolátko, předškolačka, školačka a středoškolačka. Vždy byla perfektní, problém začal na střední škole. Neuměla se učit. Problém byl v matematice. Profesorka ji vyvolala k tabuli a zadala např. : Jeden hrobník vykope hrob za 8 hodin, za kolik hodin ho vykope 8 hrobníků? Vzala to trojčlenkou a dostala kouli! Prý, do hrobu dva metry dlouhého se 8 hrobníků nevejde. Když jsem jí vysvětlovala, že je chytrá a má snad vůli se vše doučit,   tak se mně zeptala, jestli mám vůli i já? Prý, proč kouřím, když vidím, že jí to vadí? Vzala jsem nedokouřenou krabičku a od té doby jsem se cigarety již nedotkla.

Dnes mám krásnou vysokoškolsky vzdělanou úspěšnou dceru, vnuk Michálek milující maminku a zeť Jiřík úžasnou manželku. Ale já si nikdy nepřestanu vyčítat, že na startu jejího početí a těhotenství byla cigareta.

Tento článek byl zařazen do soutěže, nezapomeňte proto prosím po přečtení na hvězdičkové hodnocení ;-).

Napsal/a: uznevimco

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • endlisek

  Pěkné, že jste kvůli dceři přestala a dceru obdivuji, že nejen že Vás poprosila, ať toho necháte, ale vůbec ji to nelákalo začít. Většinu lidí kuřáků co znám, mají také rodiče kuřáky a začali velmi brzy. Máte chytrou dceru 🙂 Mě naštěstí cigarety vždy smrděly a nikdy mě to nelákalo kouřit, ale přítel byl silný kuřák a teď když jsme zjistili, že budeme tři s tím přestal, doufám, že už nezačne..Mě vadí teď s bříškem už jen jít po ulici za někým kdo kouří a musím ho předběhnout, nebo počkat, až bude dál, tak se o malou bojím, aby to nemusela vdechovat 😀

 • pivatko

  hlavněže nemá kvůli cigaretám zdravotní problémy

 • anabell

  článek se mi líbí 🙂

 • mura

  pěkně napsané

 • já s kouřením naštěstí nikdy nezačala

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist